reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Spotkanie się udało, Anka świetna kobieta, mamuśka pierwsza klasa :-) ma super dzieciaczki, Ethan słodziak nawet się uśmiechał do obcej ciotki z BB :-) Gabrysia trochę z początku reagowała płaczem i lekko przestraszona ale potem się już bawiła. Laura pannica, brata by zacałowała :-) widać że go bardzo kocha.

Ewciulek moja też za bardzo nie chce się przestawić ale mam nadzieję że z czasem się uda.
Truskaffka cieszę się, że z Matim lepiej i może usiądź na chwilkę, wypij kawkę i się zrelaksuj !!!

Gabula padła, ale nie wiem na jak długo bo ostatnio to śpi jakby mniej i średnio co 3h.
 
reklama
dziewczyny, u mnie szaleństwo przed wyjazdem - kosmetyczka, ginekolog, pediatra, ostatnie zakupy. stres stres stres!
Na szczęście - odpukać - dziecię się już chyba wykurowało (tylko zmiana czasu wpływa średnio bo o 18 już jest nieprzytomna i zła a o 6 rano żywczyk).

Ewciulek a mleko dajesz z butli czy karmisz piersią? Jak butlą to ile.

Basieniak ja też lubię ciepełko :) odchodzę od karmienia piersią, powoli ale chciałabym przestać za ok 2-3 tyg.

Kaniu ja mam podobnie jak Ty - mleko głownie przed spaniem.

u mnie karmienie wygłada tak:
ok. 8 rano - mleko (Laura jest na pseudo mleku - nutramigen)
ok. 12-13 - obiadek (jakieś słoikowe warzywko, dodaję trochę kaszy jaglanej)
ok. 16 - owoc z kaszką jaglaną
ok. 19.30 nutramigen
w nocy cyc (ale i to się wkrótce zmieni pewnie na nutramigen) raz albo dwa.
ok. 5 posiłków. Martwię się czy to wystarcza. W ciągu dnia nie jest zainteresowana jedzeniem częściej. Przy obiadku i owocu często i tak różnych sztuczek używam by jadła bo zje parę łyżek i wrzeszczy. Chyba z nudów. Pić nie chce. Próbuję przemycać wodę, niestety dopiero dosłodzoną glukozą trochę wypije.

jakie kaszki dajecie? Z owocami?
ja dodaję do owoców kaszę jaglaną (z powodu alergii na mleko nie wprowadzamy glutenu do ukończenia 1 r.ż.), dodaję też do warzywa ale tu spotyka się ona z mniejszym entuzjazmem. Niedługo bedziemy próbować z kasz amarantus i quinoa (lokalne kasze bo tam gdzie lecimy jaglanej nie będzie, biorę 3 opakowania kaszki jaglanej holle). Acha i kaszkę tę robię na wodzie bo mleka nie pije a myślę, że mieszanie z nutramigenem mija się z celem. Choć nie wiem. Mam same wątpliwości odnośnie karmienia. Nie wiem czy dobrze robię, muszę chyba porozmawiaż z pediatrą.
 
Królowa myślę, że możesz jej rano wprowadzić kaszkę sinlac bo te wszystkie mleczno-ryżowe itp. przy alergii odpadają. Ewentualnie można bupować samą ryżową czy kleik i robić na nutramigenie. Ale generalnie sinlac jest dla dzieci z alergią na mleko, gluten i wolno przybierających na wadze. No i od jakiegoś roku jest jeszcze jego odpowiednik bobovity ale zapomniałam nazwy... już wiem - minima ale ja już przy sinlacu zostaję, zresztą mojej Wiki lepiej smakował. No u nas dochodzi ta kaszka rano i mleko między posiłkami ale to z piersi więc to może być bardziej jako popicie choć w sumie sporo wypija.
 
hej Kochane... przepraszam,że tak bez słowa ale świat mi się zawalił strasznie :(
Staram się... wracam do żywych...
dajcie mi kilka dni na uzupełnienie wiedzy co jak u kogo bo mam nr strony czytanej 1204 a piszę to na 1249 :/ oj chyba nie ogarnę :(

Co u mnie... same doły... szkoda gadać... ale obiecuję napiszę już niedługo ...

Wielkie buziole od największej forumowej ciotki dla wsiech maluczkich ;) i dla ich pięknych mam również...
 
Hej :)
Znowu jestem rudzielcem, ale jeszcze nie takim jak bym chciała, byłam dziś na dekoloryzacji włosków, ale żeby mieć efekt jaki chce , za 2 miesiące muszę zabieg powtórzyć:)
Królowa moja mleka je 140-150 czasem 170 ml , różnie , a kaszka jej podpasowała , owsiane śniadanko z bobowity, czasem jej wkroję banana do tego
 
hejka

my dziś od rana w bardzo miłym towarzystwie mojej przyjaciółki :) więc pół dnia zleciało w babskim gronie;-)

Mela odsypia atrakcje:-p a ja na seriale lukam :-p

pogoda średnia, szaro buro zimno...ale nie narzekam bo i tak nieźle nas rozpieszczała ta jesień :)

Kania ajjj kurcze kiepsko z odpoczynkiem wczoraj ...jeszcze prasowac mi się na koniec zachciało..wariatka:baffled:
ale dziś sobie odbijam :)
aaaaalllle super że się spotkałyście z Anką:-):-):-):-):-) oj chętnie i ja bym zaliczyła spotkanko z wami ;)


Królowa właśnie o sinlacu miałam pisać. Nawet ja mojej go daję, do zagęszczania wieczornego mleczka. No i powiem Ci że z moją damą też muszę kombinować, ona nawet je, ale mało, więc tak kombinujemy- obiadek, a po ok 1 h mleczko, tak samo z deserkiem. Ogólnie mniejsze ilości ale częściej. Kaszki jada mleczno ryżowe owocowe, no ale tego nie możecie. Jak masz jakies pytania, wątpliwości to faktycznie z pediatrą pogadaj jeszcze, ale wydaje mi się że dobrze działasz :)
ewciulek :) fajnie :)
i gratki nowego zębola :)
Lilu trzymaj się...
 
reklama
Hej dziewczyny ,mam pytanie czy Wy dalej dajecie swoim maluszkom wszystko miksowane czy już jedzą zupki z małymi grudkami? I czy dajecie już jakieś jedzonko do rączki? Pozdrawiam ;-)
 
Do góry