reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Królowa zazdroszczę tego uciekania przed zimą... oj ja tak uwielbiam ciepełko:) A jeżeli chodzi o jedzenie to u nas podobnie jak u Ewciulek. Pory są w miarę stałe ale oczywiście plus minus czasem i godzinę zależy jak tam się drzemki ułożą czy mały przypadkiem szybciej nie zgłodnieje. Rano 8-9 dostaje kaszkę, potem po jakiejś godzinie góra 1,5 mleczko (z cyca), potem po jakiś 3 godzinach czyli 12-13 obiadek i znowu po godzinie-1,5 mleczko a potem znów po jakiś 3 godzinach koło 16-17 owocki a po nich czasem jeszcze chce mleczko a czasem nie. I o 19 kąpiel i przed spaniem znów mleczko. No i w nocy jeszcze 2 razy się budzi na jedzonko.
 
reklama
Ogarnąć się dziś nie mogę, poczytam Was w wolnej chwili, teraz Gabi śpi ale muszę jej jakąś zupę ugotować bo mi się zapasy skończyły. Poza tym zmiana czasu źle na nią wpłynęła, bo względem spania, bo wieczorem jest padnięta a o 6 gotowa do zabaw.
Jutro mam gościa dopołudnia, jedna Mama z bb ma mnie odwiedzić, muszę się jakoś przygotować
wink2.gif.pagespeed.ce.fmosKM3Vqe.gif

Poza tym byłyśmy dziś u kontroli, gardło nadal czerwone, oskrzela, płuca czyste, atybol do końca podawać i deflegaminę.
A weekend minął bardzo szybko.
Mama poszła wczoraj do szpitala a dziś ją wypisali bo zabieg odwołany ze względu na leki które je na cukrzycę.
Dr kierujący nie poinformował jej że musi odstawić na conajmniej trzy dni przed planowanym zabiegiem
realmad2.gif.pagespeed.ce.lNT9dwfExo.gif
realmad2.gif.pagespeed.ce.lNT9dwfExo.gif
realmad2.gif.pagespeed.ce.lNT9dwfExo.gif
realmad2.gif.pagespeed.ce.lNT9dwfExo.gif
realmad2.gif.pagespeed.ce.lNT9dwfExo.gif
co za lekarz !!!!!
Jutro mam też gina, w końcu się zebrałam i się zapisałam.
Czeka mnie też usg piersi, i tego się chyba najbardziej boję... bo już przed ciążą miałam zrobić pilnie.
Zdrówka dla Chorowitków.
Najlepszego dla Maluszków kończących 7-8 miesięcy !!!!



 
Ostatnia edycja:
kania78 zmykaj prędko do lekarza....nie ma co zwlekać.
królowa dramatu moja Emilka nie je o stałych porach. Obiadek czasami podaję jej o 12 a czasami o 15.
Ewciulek2426 Emilka nigdy nie chodziła spać o konkretnej porze.....czasami zasypia o 20 a czasami o 22. Chciałabym, aby to się zmieniło, ale niestety nie mam na to większego wpływu. :-(

Mnie od 3 miesięcy boli prawy jajnik....niestety nie mam ginekologa "pod ręką" żeby sprawdzić o co chodzi....muszę czekać aż do połowy grudnia. Na dodatek zaczęłam brać dopochwowo nystatynę którą kiedyś mi lekarz przepisał, bo ewidentnie coś mi się w "środku" dzieje, ale mam nadzieję, że to tylko jakaś infekcja.
Emilia nareszcie zaczęła normalnie jeść :-) jupi! ale w nocy nadal budzi się około 2-3 razy......dobrze, że mąż czasami do niej wstaje bo inaczej to cienko by ze mną było.
 
Witam poniedziałkowo :)

Nie zdążyłam wam wczoraj napisać, jak byłam u Iwony, wybyłyśmy na szmatki :p i upolowałam młodemu strój kowboja i kościotrupa..matko radość bezcenna:biggrin2::laugh2:cały weekend były przebierańce, dziś do przedszkola też młody chciał po kowbojsku iść:laugh2:
Myszce naszej kupiłam tylko dwie pary leginsów i nawet nie patrzyłam za ubraniami dla niej, bo się wysypują z szafy...:eek:
i sobie upolowałam fajną bluzkę:-p

I jeszcze się chwalę, że młodej przebija się górna dwójeczka,już kawałek wystaje, jedynki górne też atakują ale jeszcze nieprzebijają się. No i niestety w związku z kolejną akcją "zęby"nocki gorsze :(

Dziękuję w imieniu Melci :-)

Deizzi jak tam wyjazdowy weekend? ;)
Królowa jajkuś to chorobowo was wymęczyło, dobrze że już ok
dziękuję i żadne DOPIERO super, że mała raczkować zaczyna :)
Mój Mati np zaczął raczkować jakoś ok.8 miesiąca ;)
u nas mała je podobnie jak Nikola Ewciulek, raczej stałe pory +/- pół godzinki
Ewciulek moja gwiazda w noc przestawiania czasów spała na stary czas, więc pobudka wczesna, ale potem już w miarę oki było. Tyle że teraz pobudek w nocy więcej, kręcenie się przez zęby...
Kania matkooo co za lekarz:crazy:dobrze że do gin lecisz, daj znać co i jak, powodzenia! i miłego dnia z koleżanką :)
Ewelinka super że mała polubiła poza mleczkowe smaki :) i powodzenia w leczeniu dolnego warsztatu ;)
 
Moja Nika dziś mega marudna,nic jej nie pasuje, tyle tylko dobrego,że te dwójeczki się przebiły, mój mąż się śmieje ,że mała wampirzyca hehe:)
Kania
Anka Cię odwiedza???
truskafffka super,że zębiska Melce idą , jak ja mówię im szybciej tym lepiej i napewno łagodniej:)
Ewelinka dobrze,że Emika zaczęła jeść,mojej koleżanki 1,5 roczna córa waży tylko 2 kg więcej od mojej Niki , także spokojnie , teraz mówi ,że zaczęła jej dopiero jeść....
 
Witam, muszę Wam powiedzieć że kolejny raz zawiódł mnie lekarz rodzinny.
Ignaś miał przez weekend podwyższoną temp. delikatnie do teg biegunke - ewidentnie ząbek który w niedziele rano się przebił. Ale mały zaczął kaszleć jeszcze i oczka mu strasznie ropiały. Ten kaszel był taki mocny jakby z głebi. Wyczuliśmy z mężem że od czasu do czasu tak jakby rzęzi mu w klatce piersiowej. Pojechalismy do lekarza rodzinnego. W szoku byłam jak Pan dktor powiedział mi że przepisuje STERYDY w zastrzykach na 5 dni i do tego antybiotyk. Mąż go się pyta czy naprawdę konieczne jest jedno i drugie. Odpowiedź - TAK - bo sepsa może mu grozić. Szok jeszcze większy. Pytamy co ma: płuca? oskrzela? NIE infekcja górnych dróg oddechowych. Wychodzimy. Mąż poszedl do apteki bo mały miał dostać pierwszą dawkę zaraz w ośrodku. Ja zrezygnowana zabrałam małego z ośrodka do samochodu i za telefon i dzwonie do pediatry który przyjmował Antka kilka razy prywatnie. Mówię mu co i jak a ten na to: "wydaje mi się że to wielki błąd. proszę przyjechać". Leki kupione ale pojechaliśmy na prywatną wizytę.
Prywatna wizyta: płuca czyste, oskrzela czyste, gardło czyste, to rzężenie w klatce piersiowej od nadmiaru wydzieliny - później dziecko sobie odkaszlnie i już nie rzęzi, jedynie oczka - zapalenie spojówek. Syrop wykrztuśny i kropelki do oczków. Mówił że spodziewał się dziecka "świszczącego" skoro lekarz zapisał sterydy i antybiotyk, a tu wesołe dziecko. Kazał nam uciekać od takiego lekarza i dodał że ten antybiotyk który nam też przepisał jest też błędem bo nigdy nie zaczyna się od tak mocnego antybiotyku i jest on raczej dla większych dzieci. Powiedział, że nawet jesli rzeczywiście byłoby zapalenie oskrzeli, czy płuc to NAWET antybiotykiem nie trzeba od razu leczyć tylko można zacząc od wziewów.

Ochroniłam moje dziecko od sterydów i antybiotyku. A do tego lekarza już nigdy nie pójdę z dziećmi. Najchętniej przeniosłabym się do tego prywatnego ale to jest dużo km od nas a czasem z byle pierdółką trzeba jechać...

Lekarz mówił że niewielu jest tak czujnych rodziców jak my, którzy interesują się c dziecko dostaje i czy rzeczywiście jest mu to potrzebna. Mówił też, że infekcje gornych dróg oddechowych w 85% spowodowane są wirusami, których nie leczy się antybiotykiem, a tylko 15% przypadków wymaga antybiotyku. A tymczasem w Polsce panuje mania, że jeżeli gardło czerwone to od razu antybiotyk. I co ciekawe - u dzieci do 2 roku życia nie ma czegoś takiego jak ANGINA.
 
Witajcie Dziewczyny:)
ja znów tak na chwilkę
Królowa Mariuszek je raczej o stałych porach. Plus minus pół godziny.
7-7:30 cyc
9:30 kaszka (ze 160ml wody)
12:30 obiadek (220g)
15:30 deserek (190g)
17 - cyc
19 - cyc
przed samym spaniem sobie jeszcze troszkę zjada, ale to tak bardziej żeby usnąć i teraz czasem budzi się w nocy. Myślę żeby wprowadzić małemu ok 18 kaszkę i potem przed spaniem ok 20:30 by dostawał cyca.
Ewciulek Mariuszek w niedzielę rano obudził się jak zwykle czyli na nowy czas o godzinę za szybko:) ale potem w dzień przesunęłam mu trochę posiłki i poszedł spać niby jak zwykle czyli o dobrej godzinie, ale w rzeczywistości o godzinę później i dziś obudził się o 7 rano:). Oczywiście w nocy 2 pobudki przez ząbki. Gratuluję ząbków:)
Kaniu zdrówka dla Gabrysi, niech już ją nie męczą te choróbska. Też myślę że jutro u Ciebie będzie Anka:)
Ewelinka super że Emilce w końcu zasmakowało normalne jedzonko
Truskafffka ale miałaś wesoły weekend:) U nas z nockami podobnie.
Deizzi Masakra!!!! Ja myślałam że moja przychodnia jest kiepska, ale chyba nie jest tak źle, bo mi się jeszcze ani razu nie zdarzyło żeby lekarz na dzień dobry przepisywał antybiotyk. Jasiek ma 3 latka i antybiotyk dostał tylko raz jak miał zapalenie oskrzeli, potem miał nawrót choroby i wtedy pierw lekarka przepisała syrop i inhalację, a antybiotyk miał być w ostateczności. Ostatnio Jasiek miał zapalenie górnych dróg oddechowych i dostał syrop i coś przeciwzapalnego. Mariuszek po nim kaszlał nam przez 2 tygodnie, pierw to był taki suchy kaszel z gardła (które było lekko zaczerwienione) i dostał syrop, a potem z tego kaszlu zrobił się mokry i właśnie nam tak chrobotał, bo miał problem z odkrztuszeniem wydzieliny, pojechałam z nim drugi raz do lekarki przepisała syrop wykrztuśny i kazała oklepywać i za 4 dni do kontroli. Dobrze zrobiliście że pojechaliście do innego lekarza.
 
Bry:-) Gabula śpi, byłyśmy na szybkim spacerku po mleko, bo już dno widać było.
Popołudniu idę do gina, mam nadzieję że tam wszystko ok będzie :-)
Mamie przełożyli zabieg na poniedziałek, ciotka ma jutro.

Królowa
do jakiego kraju wyjeżdżacie? Współczuję choróbska Laurze, wiem co czujesz zwłaszcza z nadążaniem zmieniania pieluchy. Trzymam kciuki by ciepły klimat Wam służył a przede wszystkim Laurze. U Nas różne z tym jedzeniem, czasami zupkę je już koło 11-12 a czasami po 14, wszystko zależy od tego jak jej się spanie ułoży. Prócz zupy je deserek (owoce), chrupki kukurydziane, kaszkę, pije herbatkę, wodę, czasami sok a mleko to najlepiej by było żeby mama dawała przed ścisłych posiłkiem i do spania.
Ewciulek Humorek się poprawił? Gratuluję córci nowych ząbków :-)
Basieniak nie dziwię się, ze się budzi, w końcu mamy mleczko jest najlepsze, zwłaszcza to w nocy :-) Treściwe i tłuściejsze :-)
Deizzi współczuję przebojów z takim lekarzem, mam nadzieję że już więcej takich diagnoz stawiać nie będzie. I masz rację, i lekarz prywatny też odnośnie tych antyboli :-( My niestety też mamy taką pediatrę, że pożal się Boże... :-( A do prywatnego strasznie ciężko się dostać choć z Gabi już u niego byłam, na antybolu się skończyło ale była jakaś masakra odnośnie kup i kazał mi odstawić. Teraz je kolejny jest lepiej i też ma taką wydzielinę, którą odkrztusić nie może. Dziś znów rano, kaszlała i zwróciła trochę nocnego mleka.
Ewelinka Ty też maszeruj do lekarza, z jajnikami nie ma żartów !!!
Truskaffka super zakupy, już widzę minę Matiego na widok tych strojów :-) A jak jego ząb?
Madzia83 my też oklepujemy, dajemy deflegaminę ale w ciągu dnia nie kaszle tylko jej tam "chrumka" a rano wydziera z niej.
A co do spotkania, to fakt czekam na Ankę :-)
 
Hej:)
U nas nie wiem czy jedynki jeszcze nie idą , ma rozpulchnione dziąsełka , marudzi ....ale ogólnie łądnie znosi ząbkowanie....
Kurcze nie mogę jej przestawić na nowy czas zabardzo, ale powolutku ....
Deizzi wychodzi na to,że lekarze idą na łatwiznę i traktują dziecko jak dorosłego, antybiotyk i do widzenia......ale po co katować nim dziecko jeśli nie ma takiej potrzeby? masakra
kania jeszcze raz zdrówka dla Gabi i daj znać jak tam po spotkaniu, fajnie,źe uda wam się spotkać:) może zobaczymy jakieś foteczki?
 
reklama
hejka

ja tylko się witam szybciutko, dziś mam dzień porządków więc rządzę z mopem :p
a teraz jeszcze obiadek chcę wstawić, potem na groby skoczymy...zalatany dzień

Kania
dziękuję, ząbek mam nadzieję że będzie oki, na razie dobrze to wygląda. Jutro Mati jedzie na kontrolę do stomatologa

pozdrawiam wszystkich :*
 
Do góry