reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Iwonka gratuluję przyjścia córki na świat - Super, że taki szybki poród, czekamy na więcej informacji ;)

Makunia - że Ci się chciało ubrań dla siebie szukać - podziwiam, ja się czuję jak wieloryb i nie mam ochoty nic przymierzać

Deizzi - a to mendy w tej Twojej szkole:) żeby porządnym ludziom odbierać stypendium :)

Betina - my się ciągle zastanawiamy nad imieniem, więc nie jesteście jedyni - stwierdziłam, że jak już zobaczę syna, to będę wiedziała jak go nazwać, na razie mówię na niego Groszek i chyba mu to odpowiada :) Faktycznie masa zmian u Ciebie, ale to chyba dobrze, szybciej czas do porodu zleci

Królowa - mam ten sam problem - jak zapakowałam swój szlafrok, to już nic mi się nie mieści prawie. A położna kazała mi jeszcze skarpetki grube zapakować, bo podobno strasznie stopy marzną przy porodzie. Nie wspomnę nawet o tym, że dla malucha nie mam jeszcze pampersów kupionych, które też gdzieś trzeba włożyć. Poduchy do karmienia nie biorę, bo mam tę dużą, a ona zajmuje polowe łożka. Biorę 2 torby do szpitala - dla siebie i dla dziecka (ale z kosmetyków dla maleństwa biore tylko krem do pupy, nie wiem czy coś jeszcze trzeba:|)
 
reklama
Krolowa, ja mam nieduza torbe, taka wlasnie "samolotowa" z ubraniami dla siebie i dziecka, recznikami, przyborami toaletowymi, itd. Na niej (tzn na wyciaganej raczce do prowadzenia) mam zawieszona druga torbe, dokladnie taka:



W niej sa rzeczy "zuzywalne", jak pampersy, podklady poporodowe (te wielkie podpaski), podklady do lozka (przydaja sie do przewijania) i zestaw "startowy" dla taty: rozek i pierwsze ubranko.
 

Załączniki

  • longchamp-1.jpg
    longchamp-1.jpg
    14,8 KB · Wyświetleń: 22
Witam dziewczynki.
Ja dziesiaj mam strasznie zakrecony dzien. Bylam u pani okulistki dzisiaj i stwierdzila ze moge rodzic naturalnie i nie widzi zadnych przeciwskazan jesli chodzi o oczy z czego bardzo sie ciesze. Nastepnie biegiem musialam jechac do szkoly na egzamin o ktorym dowiedzielismy sie w srode i zdazylam doslownie w ostatniej chwili. Pan dr mial dzis wyjatkowo bardzo zly dzien bo go zwolnili z uczelni i byl na niej dzis ostatni raz przez co "znecal sie nad wszystkimi", a zawsze byl taki mily ze bylismy dzisiaj w szoku bo nigdy go takiegonie widzielismy. Dobrze ze w ogole zdazylam bo dziewczyna ktora weszla po mnie to juz jej nie chcial pytac bo powiedzial ze jest juz po godzinach pracy. Jak wrocilam do domu to szybkie zakupy zeby mezusiowi cos ugotowac i jestem ledwo zywa. Juz powinien byc w domu wiec pewnie znowu przez weekend nie zajrze tu. Jutro mam nadzieje ostatnie zakupy dla naszej kruszynki i zostalo pakowanie torby i czekanie az zacznie sie pchac na swiat. W niedziele mam ostatnie egzaminy wiec mam nadzieje ze jeszcze troche poczeka a obrona to i tak napewno po porodzie juz. W poniedzialek jeszcze wybieram sie do poloznej na pogaduchy to odrazu dopytam co konkretnie mam brac do szpitala a co nie jest potzrebne. Ledwo patrze na oczy wiec moze chociaz dzisiaj przy mezu szybciej pojde spac bo ostatnio klade sie ok 1 w nocy i to nie dlatego ze chce mi sie spac tylko bardziej z powodu poznej godziny.
iwonas85 gratulacje. mam nadzieje ze wszystkie bedziemy mialy takie krotkie porody :)
 
iwonas gratuluję:)
I dobrze kt,oraś z dziewczyn pisze, że możnaby stworzyć wątek zgratulacjami i może z wiadomościami ze szpitala bo tu mogą się gubić...
królowa ja bym zrezygnowała z tej poduszki do karmienia bo te 3 dni można sobie inaczej poradzić. I ja chyba zamiast rożka wezmę po prostu kocyk - tak samo można dzieciaczka zawinąć a miejsca mniej zajmuje... ostatnio tachałam rożek i się nie przydał...
I ja też dołączam do tych co ciągle imienia nie wybrały...
 
Kociątka no właśnie odnośnie tego posiewu - moja lekarka (z Ujastka) pobierała mi ostatnio wymaz i tylko na GBSa z tego co zrozumiałam... i nie wiem jak coś to sobie nie dorobić...

Truskaffka dzięki wielkie za buziaka:) pomogło nawet nie wiedząc że go dostałam:p humor dużo lepszy:) co do czkawek nawet gin pytałam czy to normalne tyle czkawek dziennie:)

Kania odpoczywaj a nie w szafach sprzątaj!! sama muszę torbę spakować...

Ewelinka z wiarą to jest każdeo indywidualna sprawa, a z chrzestnymi to jest tak że teoretycznie muszą do spowiedzi przystąpić i sakrament komunii na chrzcie przyjąć także rozwodnik słabo... przy pierwszym dzidzi pewnie zdążysz do szpitala ale przy następnych...

Zuzkon prawie 3 -dni mnie jakiś dół trzymał ale przeszło na szczęście:) także ściskam mocno i trzymam kciuki zeby było lepiej!!

Szczebiotka miłej imprezki!!

Natalia to co jest szansa że z Sz. dojdziecie do porozumienia:) zobaczysz że jak tylko małego zobaczy to mu się odmieni:) a z zakupami to prawda - trochę małych ciuszków kupiłam i od razu mi lepiej:p sprzątanie też pomogło tylko brzuch trochę po nim bolał...

Betina hehe nie wpadłabym na to lusterko;)

Iwonas super, wielkie gratulacje!!!! zdrówka dla małej!!!


Posprzątałam, poprałam, ugotowałam i na zakupach byłam:) pokupiłam trochę ciuszków na 68, niedługo się na 74 muszę przerzucić:) humor wrócił do normy:p
 
Iwonas85 gratuluję serdecznie Tobie i mężusiowi:):) fajnie że masz to już za sobą i poród nie był taki strasznie długi :) teraz czekamy na dokładniejszą relację :) Ciekawe która następna ... ? :D

daga fajnie, że okulistka zgodziła się na poród naturalny :)teraz jesteś bynajmniej pewna :)

Ja muszę wziąć dla maluszka tylko pampersy, chusteczki nawilżone, ubranka na wyjście no i można rożek,ale też nie jest to konieczne :) reszta będzie w szpitalu.
Jutro jadę rano na egzamin...strach mnie teraz obleciał;/ tym bardziej że bedzie mało osób. A po egzaminie wjadę z mamą do Auchanu, może cos tam dokupię z rzeczy mi jeszcze potrzebnych :)

Dobranoc babeczki:*
 
dziekuje za wyrozumialosc co do mojej nieobecnosci ;-)

szzcebiotka 100 lat dla Szczepcia!! niech rosnie zdrow i sprawdzi sie jako starszy brat!

iwona gratuluje!!

a odnosnie gratulacji moze zalozyc osobny watek z samymi gratulacjami??? zeby pozniej nie trzeba bylo ich szukac i co by nie zasmiecac ogolnego??
 
muszę przetrawić co napisałyście i zastanowić się jak to zorganizować. Nie podejrzewałam, że pakowanie może być skomplikowane logistycznie ;)

dla dziecka planuję wziąć ubranka, ale chyba oprócz tych na wyjście, najwyżej mąż przywiezie razem z fotelikiem i ewentualnym śpiworem, w zależności od pogody.
Sztućcy nie biorę, nie ma informacji o tym że należy mieć swoje więc zakładam, że nie trzeba :)

w poniedziałek mam spotkanie z położną, prosiła by przygotować plan porodu :) ciekawe jakie pytania będą w planie na stronie mojego szpitala ;)
 
reklama
wiesz co u mnie tez nie ma ale jak lezalam w szpitalu to musieli mi przywiezc mi sztucce bo nie mialam czym posmarowac bułki:D Czy wg Was powinnam sie umowic na pon na wszelki wypadek na wizyte?? bo te wczorajsze skurcze. nie wiem czy dzis rano tez czy nie. ale czy nie byloby lepiej robic juz KTG??
 
Do góry