reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Hej dziewczyny! Bardzo długo się nie odzywałam, jakoś nie było czasu :) Byliśmy na usg i wreszcie znamy płeć! Będzie córa! Zadowolona jestem ogromnie, teraz tylko mam niezły mętlik, bo nie mam zielonego pojęcia jakie imię dać! Wszystko mi się wydaje zbyt dziwne albo popularne, chyba zostanie po prostu "Młoda", bo pomysłu nie mam kompletnie :D Po usg wyniki małej są dobre, wszystko ok, rośnie sobie grzecznie :)
Nawet nie będę próbowała Was dziś nadrobić, może jutro usiądę i poczytam wszystko :)
 
reklama
padam po całym dniu zalatwiania. szukalismy prezentow, troche do przodu, ale jeszcze duzo zalatwiania. musze na sesje jutrzejsza jakies ciuchy przygotowac..
a wracajac do domu mialam taaka ochote na gofra.... ale nie bylo po drodze :/

Monisia podzial obowiazkow jest najlepszy, kazdy niech cos zrobi to mama bedzie troche odciazona. a w czasie wigilii tez przynajmniej u nas kilka osób "obsluguje" - nosi talerze, nakłada, robi napoje itp zeby mama wszystkiego nie robila sama
Królowa Dramatu jeszcze naprawde jest czas, bez paniki. jak w styczniu zaczniemy - wyrobimy sie ze wszystkim :)
 
Kania - ja nigdy nie pisze, że dzieci zdrowe, bo jak tylko napisze to zaraz któreś chore :-D
więc napiszę, że do szkoły i przedszkola chodzą, chociaz pokasłują oboje... no ale oboje dostali ważne role w przedstawieniach jasełkowych (Maja będzie Maryją, a Adaś królem), więc musimy być zdrowi ;)
więc teraz mam oczywiście zgryz w co Maje ubrać :-)

Królowa - zrób listę wyprawkowa i zacznij pomału kupować ;) może byc przez internet ;) pewnie jak tylko zaczniesz to od razu z górki pójdzie ;)
a co do termometru to ja zawsze mam pod ręką... nasz teraz jest już troche zużyty, więc kupuję nowy - taki bezdotykowy własnie.... ja zawsze sprawdzam jak dziecko troche niewyraźne jest, no i w nocy jak choruje, żeby sprawdzić, czy gorączka nie rośnie... bardzo wazna rzecz, naprawdę....

anka - ja polecam herbatkę z malinami i cytryną no i Panadol.... i czosnek oczywiście jak lubisz - np mleko z masłem i czosnkiem na noc....

Alfa - gratuluje zdrowej córeczki ;)
co do imienia to spokojnie - macie jeszcze czas... na pewno coś wymyślicie ;)

natalia - to mały urwis z Twojego synka!!! mam nadzieję, że niedługo zmieni pozycję i przestanie tam wszystko uciskać....

Szczebiotka - współczuję znowu przejść ze Szczepciem.... i ciesze się, że już lepiej :tak: spokojniejszej nocki życzę......

Kania - dobrze, że Oliwcia już lepiej ;) i teksty naprawde super sypie :-)

03.2013 - jeśli chodzi o żelazo to ja dostałam w tej ciąży Sorbifer Durules i bardzo mi pomógł - w 3 tyg hemoglobina wzrosła z 11,7 na 12,2, a hematokryt z 33 na 34... a tableteczki małe....

u nas pomału, przygotowujemy sie do wyjazdu MMa, który nie wiadomo nadal kiedy będzie :-) środa jest coraz mniej realna.... - bardziej pt albo sob.... zobaczymy....
MM wziął dzisiaj urlop i poszliśmy do Tesco po zakupy, a tam tylko chyba 4 kasy otwarte i w kolejkach po 20 emerytów, więc obrócilismy sie na pięcie i wyszliśmy....
kupiłam dzisiaj witaminki ciążowe w aptece - dodatkowo do normalnych kapsułki z DHA - czytałyście może o tych zaleceniach, zwłaszcza w 3 trymestrze?? kiedyś o tym nie mówili, że takie ważne.... ja się staram jeść ryby, ale jedna tabletka na pare dni nie zaszkodzi....

miłego wieczorku kochane :tak:
 
Królowa możliwe, że teraz Maluszek Ci narządy uciska, mnie teraz non stop coś kłuje i pobolewa. Co do termometrów to generalnie mierzy się jak dziecko chore, problem polega na tym, że dla niemowlaka przedział temperatur normalnych trochę się różni od dorosłego, przyjmuje się, że przedział 36-37 st choć zdarza się, że maluszek ma nawet trochę poniżej 36st, w każdym razie często wydaje się, że dziecko jest "za ciepłe" a wszystko ok, dlatego lepiej mieć pod ręką dobry termometr;-)
Z przygotowaniami, Betina ma racje zdążysz spokojnie, nie ma co panikować. Ja już pisałam w wyprawkowym temacie, ja ze Szczepkiem miałam termin na koniec stycznia a zakupy zaczęłam po Świętach.

Anka ciepła kołderka herbatka z maliną albo mleko z miodem. Życzę Ci kochana by na chwilowym spadku formy się skończyło.

Kania przykro mi, że i Was nieciekawie, kiedy Ty biedaku się wysypiasz, Oliwka chyba często ma problemy ze snem prawda?

Betina znając Ciebie to jest szansa, że za 2godziny przeczytam że sama gofry zrobiłaś:-D fajnie, że z zakupami prezentowymi do przodu, do mnie dziś kalendarze dotrały, są super!:-)

Herbata masz rację, że małej w domu nie trzymasz, jeśli chodzi o tolerancję dzieci w kwestii temperatury to też zależy od klimatu do jakiego dany maluszek przywykł

Ala faktycznie firma na "medal" brak słów normalnie

Uciekam kąpać choruszka, trzymajcie kciuki aby zasnął szybciej niż wczoraj
 
Agula to u mnie jest tak samo, jak tylko powiem że zdrowa to znów się coś przyplątać musi i tak w koło Macieju. Szkoda, że mąż musi wyjechać tuż przed świętami, a co do dzieciaczków to faktycznie mają bardzo doniosłe role, więc choróbska niech idą het :-)
Szczebiotka bo z mojej córy to taki wrażliwiec jest (po mnie to chyba ma), i wszystko w nocy przeżywa, na emeryturze może się wyśpię :-)
Ala to faktycznie nieciekawie z tą umową :-(
Anka dużo zdrówka, kuruj się czym się da, sok z malin, gorąca herbata, apap, czosnek itd.
Betina mam nadzieję, że się fotami z sesji pochwalisz?
Herbata oj to nie zazdroszczę 5 dni bez męża i jego pomocy ale dasz radę :-)
Królowa Dramatu łatwiej jest zmierzyć śpiącemu dziecku takim termometrem temperaturę niż zwykłym, zwłaszcza w nocy. A co do bólu współczuję, może Maluszek się tak ułożył.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za wyjaśnienie spraw termometru :) Swój dostałam od kuzynki, jeszcze nieodpakowany ale gotowy. Jedna z nielicznych rzeczy, które mam. Oprócz termometru mam kilka ciuszków, 2 kocyki i letni śpiwór. I tyle :/
Od znajomych mamy łóżko (bez materaca), które stoi niezłożone od 1,5 mies.
Ale macie rację, po świętach ruszam pełną parą.

Betina a Ty już wpadłaś w wir zakupów?

Co do ułożenia malucha to może to być to, choć podejrzewam, że to rosnąca macica mi naciska. Mam 162 cm i za dużo miejsca nie ma na nią. Boli jak cholera, zwłaszcza gdy siedzę.

Jeszcze tylko 2 tyg. z hakiem i będę się wysypiać i czytać książki :)

PS. Agula co do kwasów DHA to mój lekarz kazał je koniecznie łykać bo mówi, że niedobór ich może prowadzić do przedwczesnego porodu. Poza tym są bardzo ważne dla układu nerwowego malucha.
 
patrycja wspolczuje, mam nadzieje ze to lekarz przepisze cos dobrego

krolowadramatu nie przejmuj sie, tez mam naprawde niewiele. ratuje mnie ze wiekszosc bedzie po starszej corce, ale tak to bez rewelacji. a jeszcze wozek chcialam... eh... jakos to bedzie. a jak nie wiesz jak sie zabrac to ja zrobilam kiedys tam liste potrzebnych rzeczy na wyprawkowo. oczywiscie nie sama, heh. mysle ze zajrzyj do niej, zobacz co potrzebne i odhaczaj jak kupisz :tak:

agula szkoda ze maz jedzie, ale oby szybko minelo. co do tych kwasow to slyszalam ze powinno sie przyjmowac regularnie. pewnie dlatego ze moze to prowadzic do niedoboru ich u dzieci, ale co za tym idzie to za bardzo nie wiem.

szczebiotka kciuki za udana noc!! ;-)ja z mala wychodzilam na spacer odkad skonczyla 5 dni, a cieplo nie bylo. mysle ze takie hartowanie duzo daje, z reszta tu bardzo modne jest wystawianie wozkow w mroz chociazby, a dzieciaki biegaja na bosaka wczesnia wiosna. i faktycznie duzo mniej osob choruje niz w Polsce

kania kto da rade jak nie ja?! ;-)

betina wspolczuje ciezkiego dnia, ale dobrze ze cos do przodu chociaz. juz jutro ta sesja? powodzenia!

anka panadol bierz, wit. C, wapno. herbate z miodem, czosnek z mlekiem... kurde nie wiem co jeszcze. pod koldre przede wszystkim!

alfa gratuluje coreczki!! imie wybierzesz, jeszcze masz troche czasu, ja tez nie wiem na jakie sie zdecydowac wiec rozumiem Cie dobrze

ala no i prawidlowe podejscie! nie przejmuj sie, skoro i tak chcialas zmienic prace to dobrze sie nawet stalo ze zadecydowali za Ciebie. swoja droga to ze mozesz wrocic to naprawde niezwykla propozycja z ich strony... smiech na sali :baffled:
 
Ostatnia edycja:
reklama
hejo ;)
zaglądam jednym okiem, bo drugie już śpi :p

Amelia szaleje w brzuchu, D przerażony że z Niej będzie jeszcze większy świrus niż z Matika, a miał być teraz spokojny egzemplarz :p

Kania haha auto czeka na gwiazdke, ale D oczywiście w nocy musiał prezent otworzyć i "sprawdzić czy działa" haha więc trochę pojeździł, zapakował i odlicza dni do gwiazdki :p

Zdrówka Dużym i Małym!!!! Trzymajcie się i wracajcie do formy, buziaki Muuuułłłłaaa

Naszym Szczęśliwym Świeżo Upieczonym Mężatkom Wszystkiego Dobrego na Nowej Drodze Życia!!!! Muuuuułłłłłaaaaa


Anka na ból gardła polecam płukankę, niezbyt smakowita...ale skuteczna, pół szklanki przegotowanej letniej wody + łyżka wody utlenionej, płukać gardło, trzymam kciuki żeby szybko ból przeszedł

Pozdrawiam mamuśki ;)
 
Do góry