reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

reklama
Zuzkon świetnie że u Ciebie się układa życie i próbujecie stworzyć rodzinkę :-)
Żabka może a ile Artur ma cm?
Ewelinka moja jeszcze nie ma ale zamierzam jej już przebić, im mniejsze tym mniej świadome :-)
Oliwka miała przebite w wieku 9 miesięcy więc Gabuli też tak przebijemy :-)

Co do prezentów, to myślałam o jeździku, bo pchacz już mam ale wpadłam na pomysł nocnika+krzesełka NOCNICZEK +KRZESEŁKO +MELODIE NOCNIK ZAJACZEK 2087 (3706062942) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje., coś takiego :-) A Oliwii pewnie te łyżworolki zakupimy.
 
Piszecie o prezentach i ja mam tu mega problem :/
Mam sporo zabawek z FP po Laurze, chodził, pchacz, stolik edukacyjny, garnuszek na klocuszek, żyrafę, dłonią na sznurku ehhh sporo tego
Dla Laury pod choinkę chyba zakopie nintendo bo dawno chciała a ja obiecałam ze jak będzie sie dobrze uczyła to dostanie. Wiec słowa trzeba dotrzymać. A dla Ethana???

W domu u nas body i rajstopki ewentualnie spodnie z dresu.
Jak zakładam kombinezon s mam z coccodrillo na rozmiar 80 to tak jak po domu body i rajstopy. W zestawie są buty j rękawiczki ale rękawiczki jeszcze nie zakładałam . Szalikavtez nie ale czapkę tak:) u nas rano-2 a za dnia 2

Jeżeli chodzi o uszka to Laurze przebilam jak miała 9 mc
 
Hello
Ja nad prezentem jeszcze nie myślałam , ale chyba będzie to jeżdzik lub nocniczek bo tego nam brakuje , jeżdzik by był , ale teściu prawdopodobnie wyrzuił:szok:
Jeśli chodzi o przebicie uszek , to ja już bym z chęcią małej przebiła bo jak Kania jestem zdania,że im szybciej tym lepiej, bo dziecko lepiej zniesie, ale nie mogę w tej kwestii dojść z mężem do porozumienia, on się kategorycznie nie zgadza......więc nie wiem kiedy to nastąpi.....
 
hejka

melduję się, moja mała śpi, a ja z kawką siedzę i się byczę :p

mnie w tym tygodniu mało, bo przed andrzejkami mamy sporo pracy w przedszkolu, dziś idę pomagać w myyyyciu naczyń, a trochę tego jest..na 120 osób hehe
no ale grupa będzie, to damy radę, nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz :p

córcia moja kończy dziś 8 miesięcy!!:-):-):-):-)

Kania wrzucę dziś jakieś fotki małej, to miśka też pokaże :) Mati dumny jak paw, bo to jedyny szyty misiek w przedszkolu, wszystkie inne prace były plastyczne, papierowe i różnymi technikami robione, ale skarpetowego miśka ani jednego nie ma hehe
przepis na pierniczki, korzystam z niego od kilku lat :)
• 1 kg mąki pszennej

• 3 jajka

• 25 dag cukru

• 25 dag miodu

• 1 kostka margaryny

• 3 czubate łyżki przyprawy do pierników

• 1 płaska łyżka kakao

• 2 łyżeczki sody oczyszczonej

• 1 łyżka wody


Etapy przygotowania


1. W rondlu stopić margarynę, dodać cukier, miód i przyprawy do pierników. Mieszać na MAŁYM OGNIU(!) dopóki cukier się nie rozpuści. Gdy przestygnie wbić jaja, wsypać kakao, mąkę i rozpuszczoną w wodzie sodę. Wyrobić ciasto. Cienko rozwałkowane ciasto wykrajamy foremkami. Pierniczki ułożyć na wysmarowanej tłuszczem blasze lub papierze do pieczenia. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec ok.5-10 minut (lecz zalecam sprawdzać po krótszym czasie, bo wszystko zależy od piekarnika i grubości wyciętych ciasteczek.

ja do tej pory młodą ubierałam w bodziaka, bluzkę, spodenki, buciki, kurteczkę jesienną, czapkę, chustkę pod szyjkę.Dziś założę jej kombinezon, mam taki jeden lżejszy przejściowy :)
I jestem meega fanką śpiworków do wózka, REWELACJA hehe przeżywam, bo przy Matiku nie miałam i zawsze z kocem kombinowałam.

Anka miłego imprezowania ciąg dalszy widzę :)

Ewciulek to ma mała radochę z nowymi zabawkami :) a wiesz co ja jeszcze robię i robiłam? Jak Mati był mały to część zabawek chowałam, bawił się tym co miał w pokoju, a jak widziałam że wieje nudą, to wymiankę robiłam, te z pokoju chowałam, a te schowane dawałam. Niby stare zabawki...a odkrywane na nowo i zabawa na całego :) To samo z Melką robię, polecam :)

Zuzkon cieszę się :)
co do prezentów, młodej chcę kupić krzesełko uczydełko, i jakieś zabawki do kąpieli - bongosy np z fp.

Ewelinka i jak tam jedzenie małej?
uszów na razie nie przebijamy.
 
hejka. kaniu ostatanio go mierzylam to mial 77cm. jutro idziemy do lekarza to sie zwarzymy.
truskaffka te pierniczki juz robisz? kurcze tez sie skusze na nie :-D
dziewczyny od jakiegos czasu Artur budzi mi sie w nocy z krzykiem daje mu pic,smoka i idzie spac ale budzi sie tak ok 5 razy. moj P mowi zebym mu jesc dala tylko ze on zjada ok 20 280 kaszki nie wiem juz co zrobic. wiecej przed snem mi nie zje.
 
truskafffka to czekamy na zdjęcia :) buziaczki dla słodkiej Melki z okazji 8 miesięcy , a swoją drogą pokazywałam mężowi jak tanćzy, uśmialiśmy się ,że hej:) moja też tańczy , ale na siedząco, rusza pupką, podksakuje i trzepie główką , też śmiechu jest z niej:) dzieciaczki w tym wieku są prze słodkie i śmieszne :)
Co do zabawek to muszę tak zacząć robić, moja mama przy nas tak robiła i też zdawało egzamin :p
żabka moja tez się tak przebudza, ale u mojej Niki jak się tak dzieje to wiadomo,że ząbek idzie.....
 
Ostatnia edycja:
Hejka!!
U Nas znowu choróbska i ręce mi opadają... Dzieci zaglucone, a Tymek jeszcze strasznie kaszle przy tym i od wczorajszego wieczoru gorączka. Wymiękam już :-( a jeszcze teraz zostaje sama, bo Sz. wyjeżdża w sobotę do Niemiec do pracy. Jak się wszystko uda, to będziemy mieli blisko do Anki :-D
Ewelinka Ninka miała przebijane uszka jak miała 3,5 msc i nawet tego nie zauważyła. Nawet nie miauknęła, także jak najbardziej polecam :-)
Truskafffki buziaki dla Amelki na te 8 miesięcy :-) a Mała tańczy rewelacyjnie!! Ninka też zaczęła od wczoraj tańcować, ale znowu na kolanach klęczy i buja się do przodu i do tyłu :-D
Co do prezentów na Święta, to Tymek dostanie albo wielkie auto na sterowanie albo drewniany tor do autek,a Nince chyba kupimy wózek z lalą, bo wiem, że wózkiem i tak się teraz chętnie będzie bawił Tymek :tak::-D haha
 
Umieram z niewyspania... Dał mi Pan dzisiaj popalić na całego. Praktycznie całą noc nie spaliśmy nie chciał jeść, pić, nawet smoczka. Zasyiał na 5-10 minut i od nowa. Moja pierwsza w życiu całkowicie nieprzespana noc przy dziecku. Maść pomaga ale co z tego że na chwilę i jescze się boję często mu smarować bo jest silna i mamy z nią uważać. Ząb już prawie na wierchu to może zbliżamy się do spokoju.

Ewelinka i jak? Mała przeprosiła cycusia?

Zabka 280ml kaszki? Gratulacje bo mojemu 150 nie mogę wcisnąć czegokolwiek czy mleka czy kaszki i później budzi się c chwilę...

Truskaffka świetny patent z zabawkami i wszystkiego najlepszego z okazji ośmiomiesięcznicy :)

Co do prezentów świątecznych Antka życzenie: "chciałbym żeby wszystko co się zgubiło się znalazło" więc raczej nie możliwe więc jakaś książka o dinozaurach albo taka interaktywna mapa coś co go zaciekawi. A do Ignasia pchacza kupiliśmy tydzień temu więc też odpada i myślałam o nocniczku z bajerami i jakieś zabawki do kąpieli bo jest zbyt żywiołowy w wannie i ma coraz więcej guzów.

Co do ubierania to w domu body na krótki, bluzeczka na długi, spodnie i skarpetki - ale u nas do 13-14 się nie pali, a jak wychodzimy na zewnątrz to rajstopy, spodnie, butki, body na krótki, bluzeczka na długi i kurteczka plus chusteczka pod szyje i czapka.

Ignacy reaguje na "gdzie jest...." cycuś pokazuje, lampa pokazuje, ucho pokazuje, krówka pokazuje. I powtarza to swoje: "ja".
 
reklama
Do góry