reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

hejka :)

Na Matiku wszystko ładnie się goi więc jest radość :p :)
chłopaki byli dziś odebrać nagrodę za ten konkurs plastyczny ...Mati dumny jak paw, a tatuś jeszcze bardziej, bo synek artysta po tatusiu właśnie hehe

Anka no widzisz, bo szafa była tylko w jednym miejscu przyśrubowana..widać za mało..za to teraz D tak ją pośrubował że żadna siła ją nie ruszy
a Mati miał sporo szczęścia, on próbował uciekać jak szafa zaczęła lecieć, ale nie zdążył, na szczęście w większości wpasował się w lukę pod wieszakami, no ale ciało i głowa ucierpiała, aż cud że obyło się bez krwi
ehh dobrze że to za nami..nigdy więcej takich przeżyć!
powodzenia dzisiaj :)
Roksaa a może mała do spacerówki przełóż na pozycję półleżącą? będzie miała więcej widoków :)
Kania współczuję bólu :(
a dla Gabrysi buziak słodki, żeby nic nie męczyło i dobry humorek wrócił :)

Moja śpi różnie, w zależności od pogody i temperatury w domu, albo w bodziaku na krótki rękaw+ pajac/śpiochy, albo w samym bodziaku na krótki albo długi rękaw, albo w samym pajacu
przykrywam ją cienkim kocykiem

Miłego dnia for all :)
 
reklama
moja w nocy śpi w body z długim rękawem + spodenki + śpiworek (cieniutki, w dodatku po bokach ma siateczkę zamiast materiału), jak będzie cieplej w nocy, będzie spała w body z krótkim rękawem (w dzień tak śpi ale wtedy przykrywam ją kocykiem albo pieluchą). Spodenki ma dlatego, że do nich przypinam monitor oddechu (żeby nie rozpinać body i montować na pieluchę).

Wniosek o paszport złożony. W rubryce "wzrost" - 61 cm. Śmieszne to :) Niestety, trochę się nastaliśmy - byliśmy 8.06 i numerek 17, czekaliśmy ponad godzinę. No ale udało się i odbiór za 4 tyg maks.

Wczoraj widziałam na spacerze dziecko w kombinezonie (sic!!!) i to chyba cieplejszym niż moja córka nosiła na początku kwietnia jak jeszcze noworodkiem była. Moje dziecię w upały w samym body z krótkim rękawkiem jest, a wczoraj i tak się spociła. Żal mi tego dziecka w kombinezonie. Jak nie ma wiatru i jest tak ciepło, to nie zakładam jej czapki.

A czy Wy zakładacie maluchom czapkę po kąpieli? W szpitalu nam radzili zakładzać co mój mąż oczywiście podchwycił ale się zastanawiam czy nadal jej zakładać, skoro jest ciepło a ona już ma prawie 3 mies.
 
krolowa ja juz nie zakladam czapeczki. ja czasami widze dzieci dziwne ubrane na spacerach.,

a co do spaceru to spotkajmy sie wszystkie gdzies w Warszawie... co wy na to???
 
Ja czapeczki nie zakladam i szczerze to zakladalam przez pierwsze 2 tygodnie:sorry2:
Truskaffka gratulacje, ja to antytalent a Laura to za mna hihi czasami jak widze co maluje i jak to rece opadaja no ale nic dziwnego jak sie we mnie wdala:-D
Kania ja mam kciuk w lewej rece naciagniety ale nie pytaj co zrobilam bo nie mam pojecia. A u Ciebie?
Roksa wozicie sie w gondoli?
 
cześć dziewczyny! sto lat mnie tu nie było. Ale tyle się działo. Chciałabym nadgonić was ale wiem że nie dam rady. My po szczepieniu nr II mały nam gorączkował. Ale nie wiem czy to po szczepiące czy dla tego że my z mężem chorzy.

truskaffko gratulację dla synka! musisz być dumna! a o tatusiu nie wspominając!

trytko a czemu chodzicie na rehabilitację?

my już się w spacerówce wozimy bo Alex wyrósł z gondolki >< muszę wam powiedzieć że on wygląda jak 6m dziecko! jest bardzo długi ma 78 cm ...
Ania co tam u Ethana? :))
 
Witajcie Dziewczyny:)
Dziękuję za informację o karmieniu:) uspokoiłam się:) mój niby jada 5min ale tak co 2-2,5godziny, chyba że zaśnie na dłużej (choć rzadko mu się to w dzień zdarza) wtedy nawet robi sobie 4 godzinną przerwę. 15 lipca trzecie szczepienie to zobaczymy czy dobrze przybiera na wadze:)
Nimitii ale Twój synek duży, szok mój Jasio miał 78cm wzrostu jak miał 11 miesięcy:). Wszystkiego najlepszego dla Alexa z okazji 3 miesięcy:)
Królowa ja ani starszemu, ani teraz Mariuszkowi po kąpieli nigdy nie zakładałam czapki:) i jak mały jest w wózku to czapki też nie ma na głowie:) jak było chłodniej to miał kaptur bluzy, a teraz sobie jeździ bez:), ale zawsze ze sobą mam chustkę, albo czapeczkę z daszkiem, jak wyciągam go z wózka to mu zakładam:). Jak jest ciepło na dworze to mój maluch też tylko w body z krótkim rękawkiem, albo rampersie. U mnie na osiedlu jest chłodniej niż w Warszawie bo zawsze wieje:) więc biedne to dziecko w kombinezonie. Przez to że u mnie takie przeciągi, zawsze na spacer zabieram spodenki i bluzę dla Mariuszka i dla siebie i Jasia bluzę tak na wszelki wypadek.
Truskafffko dobrze że Matiemu nic się nie stało, wyobrażam sobie ile strachu się najedliście. Gratulację za konkurs plastyczny:)
Kania mój śpi w cienkim pajacu i przykrywam go cienkim kocem:) ale Mariuszek dobrze śpi dopiero jak jedną stopę sobie wystawi poza koc:) zresztą Jasio też tak robi i mój mąż też :D
Betina ja mojemu od czasu do czasu robię samolot, ale mój od dłuższego czasu trzyma mocno głowę. A jak oczka Pawełka?
Anka dobrze, że nowe mleczko Ethan już je w mniejszych ilościach:) fajnie że dzieciaczki mają już paszporty:) a gdzie się wybieracie? Udanej imprezki:)
Roksaa tak jak dziewczyny pisały może podnieść jej troszkę oparcie w gondoli i opuścić budę? mój też lubi oglądać świat, tylko muszę mu kupić parasolkę:) i ostatnio lubi jak go noszę w nosidełku na dworze:)
Zabka agencik z Twojego Arturka:) wszystkiego najlepszego dla niego za skończone 3 miesiące:)

Myślałam że projekt skończony, ale dziś niestety dostałam jakieś zmiany od architektów i zaraz siadam do tego :/, nie lubię zmian:). My też korzystamy z pogody, choć dziś już była gorsza i jak najwięcej czasu spędzamy na dworze. Wczoraj od śniadania do kolacji praktycznie cały dzień byliśmy poza domem:) Najpierw chłopaki byli w ogródku:) Jasio się bawił, a malutki leżał w wózku, w tym czasie mogłam coś w domu zrobić:). Potem poszliśmy sobie na spacer, Jasiek pobawił się z dziećmi ze żłobka i po obiedzie znów byliśmy sobie w ogródku:). Jutro też będziemy u siebie, a w niedziele pojedziemy do moich rodziców:) przy okazji przywiozę ciuszki dla Mariuszka, bo rozmiar 68 jest już ciasny:). W końcu też mamy rodziców chrzestnych dla Mariuszka (brat i kuzynka mojego męża) i datę chrztu (25 sierpnia). Śmiesznie wyszło z rodzicami, choć uświadomiłam sobie to jak już ich poprosiliśmy, że każde z nich ma dziecko, które urodziło się 6 marca jak nasz maluch tylko jedno 18 lat temu, a drugie 12:)
 
Witamsiępo dłużej nieobecności:))

Truskaffka jak czytałam to zamarłam...na szczęście skończyło się dobrze!!

Betina miłego chustowania, ja właśnie dziś sprzedałam swojego elastyka,mam jeszcze tkaną i wygodnije mi w niej,a NEla nareszcie dorosła do tuli więc w tym najczęściej się nosimy:D

U nas z wagą zaczyna być podobnie jak w przypadku Garysia..młodaspadłana 10 centyl, ale tosprawka przesypianych nocy, bo jak się dorwie do cycka to je aż flak zostanie:p Nocne pobudki jej nie służa bo obrażona jest , że ją udzę i cycka nie rusza...

Samolociki robię, ale młoda sztywno już trzyma główkę:))
 
ulalalaaaaa widać wszyscy korzystają z weekendu :) i dobrze :)

Królowa ja w ogóle nie zakładałam malej czapeczki po kąpieli, zarzucam tylko kapturek z ręczniczka na głowę
:)
Anka jakby mały się we mnie wdał, to też byłby beztalenciem :-D
Nimitii Madzia WoW ale wasze chłopaki duuuże!! :-)
Ala to przynajmniej wiesz, że dzieciaki po prostu tak mają ;)
 
Herbata dziękuję za odpowiedź, tak mi szkoda dawać mu butelkę na noc, jeszcze się męczę, ale dziś na przykład jestem na wykończeniu :(

Dzisiejsza noc 19.40,23.35,1.45,3.30,5.30,7.30,9,30....dziś generalnie karmiłam go 11 razy!!! Już wysiadam. Fakt mały ładnie rośnie i się rozwija, waga ur 3380 a teraz ma 6090.

Jak czytam mężowi, że Wasz dzieci tak ładnie śpią, to nie wierzy i pyta czy się prawidłowo przybierają i się rozwijają....
A więc czy mogłybyście mu to udowodnić?
Jakbyście mogły napisać mi jak karmicie w nocy i czy dobrze przybierają dzieci...( karmienie piersią)
Wiem, że może to głupie, ale nie mam porównania i nie wiem czy może nie potrzebnie się zamęczam i trzeba pomyśleć o jakiejś butelce.

Madziu _83
no to pięknie śpi, a normalnie przybiera? Mój je tak ok 10 min, a czasami przed snem i 40 min

Kaniu dziękuję obyś miała rację. Kaniu na sutki Purelan, jeśli chodzi o zatkane kanaliki, to jak u mnie było źle i podejrzewałam zapalenie piersi smarowałam pierś altacetem, tak na godzinę przed karmieniem , a po karmieniu przykładałam ochłodzony liść kapusty. Nie wiem czy Ty masz coś podobnego, czy nie tak poważną wersję. Położna kazala mi też lekko masować miejsce guzków,ale tylko lekko, bo jak za mocno to może dojść własnie do zapalenia piersi. Dobrze też przed karmirniem przyłożyć ciepły okład,np z pieluszki ogrzanej suszarką.

Truskaffko dobrze, że nic się poważnego nie stało

Królowa aha mi się przypomniało jak wspomniałaś o espumisanie, my dajemy Bobotic, generalnie zawsze wieczorem, ale można częściej
Królowa czapeczkę po kąpieli zakładałam mniej więcej przez 1 miesiąc teraz już nie
Betina79 nie robię samolocików, bo też jeszcze się boję o główkę, mój mąż czasami bardziej wariuje a ja tylko "uważaj" "uważaj" :)

Kaniu śpi przeważnie w pacjacyku, albo body + półśpiochy, albo body + śpiochy, przykryty kołderką
 
reklama
Patula mój przez pierwsze 6 tygodni przybrał 2,3kg wtedy jadł w nocy o 22, 2, 5. Przez kolejne 6 tygodni przybrał 1,1kg ale wtedy już przesypiał całe noce tzn. je o 21 i potem o 5, czasem zdarza się że śpi nawet do 7, ale potem w dzień je tak średnio co 2 godzinki i ma 8 posiłków. Waga urodzeniowa 3,3kg. Jak wychodziliśmy ze szpitala ważył 3,1kg a dwa tygodnie temu 6,5kg:) i mały ma 67cm wzrostu. Mój starszy synek też zaczął przesypiać nocki jak miał 7 tygodni.
 
Do góry