reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

betina79 szczerze zazdroszczę tych nocy a w dzień co 3 h to też super,
Anka26,07 ale wiesz Ethan jest na butli, niby takie mleko dłużej trzyma, a z drugiej strony Betina na piersi ma i też tak ładnie śpi
żabka ja podaję małemu od paru dni herbatkę z kopru włoskiego do zaparzania w torebkach, kupioną w rosmmanie, bez cukru i nawet mu smakuje. A to picie podaję mu jak np nie minęły nawet dwie h od ostatniego karmienia piersią a on znów płacze tak jaby mu się chciało pić lub jeść. I wczoraj na spacerku też pił, bo taki upał.
Deizzi jeee to też super śpi, muszę pomyśleć o tej butli. Mi dziś zasnął ok 20.30 potem pobudki na karmienie 2,5,7 taki głodomor....
Te utulanki w aktualnej ofercie?
Ja pewnie też bym się wzruszyła tą jazdą na rowerku, Kacper pierwszy raz poruszał grzechotką i mi łzy popłynęły :)
kciuki trzymam !
trytytko trochę się przeraziłam tym co napisałaś, bo mój też na brzuszku nie lubi, po chwili już się denerwuje i główki nie chce mu się podnosić, muszę zwrócić na to większą uwagę. Powodzenia w rehabilitacji, oby było dobrze :)
Kaniu to widzę, że Gabi też nocne jedzenie nie obce..:)

Pozdrawiam
My siedzimy na razie w domku, bo straszy upał.
 
reklama
ja tez tak daje miedzy piciem mleczka. no upal straszny. dziecie mi padlo i spi juz druga godzine szok normalnie bo od jakiegos czasu spi godz.lub krocej wiecej jest zabawy.
 
hejka

uff żar z nieba się leje ..
D rano patrzył na temperature...a tam 40 stopni w słońcu:eek:

młoda śpi, ja wcinam loda...
na obiad nogi z kurczaka pieką się w piekarniku..podkręcam sobie temperaturę w domu a co ...:eek::-p:-D

młoda pije wodę, albo herbatkę ziołową(gotowiec) nie liczę co ile, podtykam jej dość często-zwłaszcza w te upały, pije po troszku, a czasem jak się przyssie to z 60ml naraz wypije

Trytyka powodzenia w rehabilitacji, jestem pewna że przyniesie pozytywne efekty i stresy pójdą precz :)

pozdrawiam marcowe maluszki i mamuśki :)
 
no i znowu sie cos mi zepsulo i nie moge robic odstepow w tekście :/ Deizzi kciuki zaciśnięte juz za obrone :) i gratulacje dla Antka! anka26 super ze zakupy udane,Ty to masz nosa do fajnych ciuchow;) trytytka nie martw sie, to naprawde czesta sprawa u niemowlakow. poza tym jesli chodzi tylko o samo lezenie na brzuszku to naprawde sprawa jest prosta do wycwiczenia. ja bylam z mlodym miesiac temu (wiec byl pewnie mniej wiecej w wieku Poli) u neurologa bo tez nie chcial lezec na brzuchu W OGÓLE, lekarka zbadala, pokazala jak go klasc (jak najczesciej!) i po kilku dniach zrobil takie postepy ze glowa mala ;) na brzuchu lezy, glowa w pionie i rozgląda sie dookoła ;)
 
Ostatnia edycja:
Żabka to super, że wietrzycie kufer :-)
ANka widzę, że rodzinkę obkupiłaś, to dobrze :-)
Patula jak nocka? Gabi dziś obudziła się raz, ale dlatego że później poszła spać.
Przy pierwszym dziecku każda drobnostka wzrusza, na drugiego osiągnięcia patrzy się inaczej, oczywiście z radością.
Im częściej dziecko kładzie się na brzuszku tym szybciej się z tą pozycją oswaja, ja na początku kładłam na swoich kolanach, potem na podusi a teraz leży i na podłodze, na kanapie. Przez pierwsze dwa miesiące uwielbiała tak spać, teraz już nie bardzo. Ale ćwiczymy się też w tej pozycji więc dużo czasu spędza tak. Poza tym zamiast trzymać ją w pionie do odbicia (nie mogę) to kładę ją właśnie na brzuszku, kilka sekund i dziecko gazów już nie ma.
Gabrysię też dopajam wodą, albo herbatką bo by cycka z buzi nie wypuszczała ;-)
Truskaffka u nas też od kilku dni żar się z nieba leje, a w nocy burze z gradem.
Betina79 to super, że efekty rehabilitacji widać, u Nas też jest o niebo lepiej :-)


Karmicie piersią w miejsach publicznych? Mnie się jeszcze nie zdarzyło, zwykle awaryjnie lądujemy u mamy albo koleżank.
Jeśli chodzi o ubranie do spania, to w te upały moja tylko w bodziaku z krótkim śpi, w ciągu dnia jak jest taki upał robieram ją do pieluchy, jak zasypia przykrywam pieluszką tetrową, wczoraj mi tak spała ponad 3 h.
 
Dzięki dziewczyny za słowa wsparcia, powiem szczerze, że już jestem spokojniejsza trochę bo poobserwowałam to moje dziecie i mimo, że lekarzem ani rehabilitantem nie jestem stwierdziłam że największy problem ma z podpieraniem i zaczęłam układać ją na przedramionkach żeby miała nadgarstki pod brodą i efekt tego taki, że już dziś potrafi kilka minut poleżeć i popatrzeć się przed siebie:) dalej nie wygląda na szczęśliwą ale zaczyna krzyczeć po kilku minutach a nie po sek więc pewnie będzie coraz lepiej skoro taki postęp w dwa dni same zrobiłyśmy;) ale do rehabilitanta i tak pójdę (żeby nauczyć się jak możemy dobrze ćwiczyć) - jeszcze w zależności co mi powie neurolog dzisiaj, termin z nfz dostałam dopiero po 20 lipca... i tak nieźle bo czasami po wakacjach są dopiero...

Kania moja teraz w bodziaku śpi - pod flanelową pieluszką, którą pewnie już zdążyła sobie na głowę założyć, ale dziś jest dużo chłodniej w krk niż wczoraj:)

Betina mam nadzieję, że będzie podobnie jak u Was:)

Ula właśnie coś mi nie chce pić herbatki ostatnio a o wodzie to nawet nie ma o czym mówić:( także tylko kilka łyczków herbatki jej daje, natomiast mleko pije co 2 h to się nie odwodni:)

Patula
nie stresuj się niepotrzebnie - bo to tylko lenistwo może być ale trochę teraz żałuje że nie wymagałam od Poli tego leżenia na brzuszku... przecież to dla jej dobra tak na prawdę... nie wiem czy by to coś dawało bo się zanosiła płaczem jak próbowałam ale pewnie prędzej czy później by się oswoiła...

Anka też muszę się wybrać na zakupy, już powinny się wyprzedaże zaczynać to akurat;)

dam znać wieczorem co neurolog stwierdziła!! Miłego dnia dziewczyny i buziaki dla wszystkich pociech!!
 
Ja jestem w szoku jak piszecie że wasze dzieci śpią całą noc. Mój Filip budzi się co 2-3 h na mleko i niekiedy wypija tylko 60 ml. Normalnie pije 120 ml jak jest głodny albo parę łyków jak mu się pić chce. Ogólnie wszystko płaczem wymusza, jak chce spać, jak mu się coś nie podoba, jak jest mu gorąco, jak chce na ręce i jak nie wie co chce :p Piotruś jak był mały to prawie w ogóle nie płakał. Ogólnie jestem bardzo wykończona tą dwójką piszczących dzieci :p Bo Piotrek dopiero teraz dużo wymusza płaczem. Po całym dniu wieczorem padam na twarz. Filipek ciągle ma jakiś katarek. Czy może iść z takim katarkiem na szczepienie? Bo nie zrobiliśmy jeszcze tego z 2 miesiąca i teraz jeszcze drugie trzeba zrobić. Jeszcze 2 tygodnie i pierwsze nowe smaki pójdą w ruch :) Super :)
My byliśmy już na dwóch USG bioderek i wszystko ok, teraz będziemy mieć trzecie w lipcu.
Ja nie wiem jak ja wytrzymam lato z tą moją piszczącą dwójką :(
 
Hej dziewczynki! Ja tez sie zastanawiam jak Wy to robicie, ze Wasze dzieciaczki spia cala noc? Moj czasami zasypia ok 22 i spi jakies 4 godziny a pozniej juz co 2-3 przez reszte nocy i w dzien. W nocy to sie tak opije tego mleka ze jak go karmie ok 6-7 to do 12-13 nie potrzebuje jesc, karmie go ale on wtedy pije tylko jakues 2 min i nie chce wiecej bo nie jest glodny. Tez juz jestem wykonczona tym wstawaniem nocnym. Planuje go piersia karmic do 6 miesiaca, pocieszam sie ze jeszcze 3 i sie wyspie bo wtedy maż bedzie butelki robil :-) milego dnia życze ;-)
 
hejka ;)

żar znów z nieba się leje ...ale ale...mam wiaaatr w domu hehe
D kupił dwa wentylatory, takie fajne kolumnowe, obrotowe, mało miejsca zajmują a wiatr hula :)

wczoraj wieczorem, siedzę karmię małą na dobranoc...a D przychodzi, klęka i po stopach mnie całuje...myśle sobie..chłop do reszty mi oszalał... a On gada że dziękuje, że porobiłam kostek lodu niewiele mu trzeba do szczęścia

a dzień nam fajnie minął, po 18 jeszcze spacerowaliśmy z małą i Matim, Melka sobie stopólce wystawiała, wywijała..świat podziwiała :)

Kania moja też w te upały drzemki zalicza w samym pampku :) niech sobie słodko śpią maluchy :)
Trytyka Kciuki zaciśnięte i czekam na wieści :)
Patrycja też się zastanawiałam nad katarkiem przed szczepieniem, niby mała nie miała takiego typowego lejącego się kataru, ale jednak codziennie coś tam wyciągałam z nochala. Pediatrze na wizycie powiedziałam o tym, zajrzała do noska, śluzówki były ok, powiedziała że takie gile u maluchów mogą się zdarzać, więc jest oki
a Filipek smoka ciągnie? moj Mati jak się budził częściej w nocy, to najpierw sprawdzałam czy smok mu wystarczy, zazwyczaj wystarczał i dzięki temu Mati szybko oduczył się jedzenia w nocy (i dobrze, bo klocek był z niego wielki więc tego jedzenia w nocy wcale nie potrzebował :p)
buziaki dla łobuziaków :) trzymaj się
 
reklama
trytytka trzymam kciuki za Polę. Mam nadzieję że to dlatego, że zwyczajnie nie jest przyzwyczajona do leżenia na brzuchu i nie ma wyćwiczonych mięśni. Powodzenia u neurologa!

Ja od kilku dni się doję - jedziemy na wesele pod koniec czerwca i odciągam mleko. Z Laurą zostanie mama. Trochę się denerwuję ale staram się o tym nie myśleć. A w sobotę idziemy na koncert Paula McCartneya więc będzie miała trening przed weselem :)
Wczoraj za to postanowiłam przetestować mm (do tej pory karmiłam tylko piersią i mam zamiar przy tym pozostać jeszcze 3 mies ale kupiłam mm na wszelki wypadek). Młoda spała od 22.30 do 7 :) potem cyc i spanie do 11.30 :)

ja nie karmię w miejscach publicznych, ewentualnie schowałabym się w samochodzie.

pytanie do mam karmiących mm - gotujecie wodę przez 5 min do zrobienia mieszanki?
 
Do góry