reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

reklama
witam kochane!
Ja dzis caly dzien czuje straszne skurcze , brzuchol mam tak napiety ze szok i tez czuje bol jak na okres, masakra. Wczoraj mialam gosci i troche z moim M popili a ja sie denerwowalam , bo wszystkim bylo tak wesolo a mnie cholera brala niewiedziec dlaczego:-(
Czytalam o cc i tez nie wiem jak to jest , ale moj gin powiedzial ze zobaczymy na nastepnej wizycie jak maluda lezy , ba teraz lezy poprzecznie i strasznie mnie boli bo jak sie rozciaga to mam wrazenie , ze mi brzuch wybuchnie.Jak sie nie obroci to bedzie cc , ale moja mamam mowi , ze jakas ciotka tez miala miec cc a w dzien porodu okazalo sie ze maly lezy glowka w dol i rodzila normalnie.Zobaczymy , bo ja jeszcze mam lozysko przodujace.
 
Dziewczyny jeżeli już mówimy o cc to jak to jest z wagą dziecka ile taki brzdąc musi mieć żeby lekarz zalecił cc czy dopiero jak przekroczy magiczne 4 kilo. Mój mąż obstawiał dzisiaj jakieś 3700- 3800 więc stwierdziłam że jak jest taki mądry to niech sam sobie rodzi, a chyba mały do 4 dociągnie.
 
No kochane za duzego ruchu to tu dzis nie ma na forum;-)

Ja po 5 dniach lezenia plackiem + 2 tyg lezenia w domku postanowilam dzis wstac troszke.Sprzatnelam,poukladalam dzidziowe akcesoria,wyparzylam butelki i smoczki itp.Brzuch nie stwardnial,boli okresowych tez nie ma co oczywiscie nie znaczy ze mam zamiar wstawac tak calkiem ale tak jak dzis ze 3 razy po go godzince w ciagu dnia pokrecic sie moge.Za niecale 5 godz ciaza bedzie donoszona,koncze 37 tc i wkraczam w 38 tc.
Do porodu ginka mnie jeszcze nie chce.Rozmawiala z moja mama i ponoc mam sobie od jutra sama regulowac zmniejszanie fenoterolu (od pobytu w szpitalu biore 4 *1/2 czyli 2 tabsy),by do weekendu byc juz calkiem czysta bez niczego.Troche sie obawiam ale na innych forach tez dziewczyny odstawiaja ten lek w 37/38 tc wiec wiem ze tak byc musi.Na male wstawanie tez mam od dzis pozwolenie od ginki ale w razie jak cos to polozyc sie lub szpital.
Poza tym we wt jedziemy na mini zakupki,w sr przyjdzie kumpela na krotkie ploty,w czw zalatwilam sobie USG.

Julia,jak nie karetka to taksowka moja droga!
Jesli chodzi o cc zwiazane z ulozeniem dzidzi to mysle ze nie ma sensu sie nastawiac lub ustalac konkretna date bo bobasek moze w ostatniej chwili sie obrocic.Nawet ja nie mam ustalonej daty cc,mimo ze cc bede miec na 100% i tak tez mam wpisane w karte ciazy.
A co do wagi dziecka i cc to tesciowa rodzila 2 synow po 4,5kg naturalnie wiec tu chyba zalezy od serca lekarzy czy sa sadystami czy nie:-D
 
Sara jak ja w poprzedniej ciąży odstawiłam fenoterol to na drugi dzień już urodziłam.To było dokładnie 37 tygodni.Teraz też biore co 4 godziny pół a na noc całą tabletkę.
 
Witam wszystki Brzuchatki!! wczoraj bylam u lekarza i juz mam wyznaczona date porodu - 12 lub 13 marca, choc chyba wole 12, bo 13 to 13 i do tego piatek; nie zebym byla przesadna, ale wole dmuchac na zimne - nie kusic losu hahaha; a propos wyznaczania daty cc, to zalezy od "polityki" szpitala; moj tata jest lekarzem gin-poł.- niestety daleko i u nich nawet z cc planowana czeka sie do akcji porodowej; tutaj jest inaczej-wyznaczaja dokladna date porodu cc, jak juz jest 38 tydzien ciazy; Trzymajcie sie cieplo i dbajcie o swoje Malenstwa!!
a propo ulozenia dziecka, to niby do max.36 tygodnia powinno sie przekrecic główką w dół, ale wiem - z dobrego źródła, że zdarza sie to nawet tuż przed porodem ;)
 
Witam

Ja w pierwszej ciąży też brałam Fenoterol i jak odstawiłam to urodziłam po 2 dniach, w tej ciązy też brałam Fenoterol dopuki nie trafiłam do szpitala a tam zakazali mi go brac ponieważ odchodzi się od podawania tego leku i w tej chwili go nie biore. Więc co lekarz to opinia, a mój ginek prowadzący powiedział że mam go zażyć jedynie w bardzo silnych bólach i od wyjścia ze szpitala leże plackiem w domu i wzięłam przez ten czas tylko pół tabletki
 
Iwona i Julia-ale mi strachu i nadziei zarazem narobilyscie!
Strachu bo wlasnie boje sie akcji porodowej po odstawieniu fenoterolu tzn bolu itp. wiec wygladaloby ze moge urodzic nawet w weekend lub tuz po,ale z drugiej strony tak mialo byc (od poczatku ciazy ginka mowila mi ze cc bedzie w polowie lutego i roztrabilam te wiesc po rodzinie,znajomych i tu na BB) i ja tez juz tak chce.A jak co do czego to mnie ciac jeszcze nie chca ani klasc do szpitala bo po co skoro nic sie jeszcze nie zaczelo.To czekanie mnie dobija,wolalabym znac konkretna date porodu,zwlaszcza ze na lodzkim forum dziewczyny sie rozpakowaly i im zazdroszcze ze sa juz PO.A z 2 strony na forum e-mama jest spora ilosc dziewczyn ktore przenosily ciaze mimo odstawienia fenoterolu i mialy wywolywane porody.To chyba zalezy od organizmu,czynnosci skurczowej macicy i nastawienia-ja bym mogla juz rodzic a tu cisza.
 
Sara moja koleżanka w pierwszej ciąży też po odstawieniu urodziła po dwóch dniach a w drugiej ciąży przenosiła 2 tygodnie. każda kobieta jest inna i inaczej reaguje. Ja po odstawieniu nie miałam rzadnych skurczy tylko odeszły mi wody i po 5 godzinach bez bólu zaczęłam się modlić o skurcze żeby było juz po:tak:
 
reklama
Hejcia dziewczyny!
Właśnie weszłam na forum po dłuuugiej przerwie.
Już coraz bliżej terminu a ja coraz bardziej się stresuję i pomyślałam, że jak z kimś pogadam to będzie mi łatwiej!!
Dziewczyny jak Wasze samopoczucie? To już tak blisko!!
Ja już nie mogę się doczekać aż zobaczę mojego synka!! Ostatnio ciągle o nim myślę i wyobrażam sobie jak będzie wyglądał! Codziennie mi się śni jak myję buteleczki, prasuje, piore ciuszki hehehe.
Zarazem myśl o porodzie mnie przeraża coraz bardziej! Chciałabym mieć to już z głowy.
Pozdrawiam wszystkie mamuśki!
 
Do góry