reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
To naprawdę cukier tak działa na dziecko?Bo ja też z pół godziny po wszamaniu ponad pół tabliczki czekolady poczułam kopniaki:-)

no pewnie, że cukier :tak:
ale ja taka mądra jestem, hoho, przed usg ostatnim najadłam się słodkiego, że mnie wykręcało, a dziecię smacznie spało, kiedy je oglądaliśmy... :-p :-)

za to zaraz PO badaniu jak zaczęła wariować, to myślałam, że padnę! :szok: :-D

w ogóle generalnie jestem przekonana, że moja dziewuszka urodzi się w szpilkach na nogach, czasem jak mi da z obcasa! :-p :-) :szok: :happy:
 
Witam:)
Co do budowania, to my już jakiś miesiąc temu zaczeliśmy załtwiać papiery, aby zacząć budować na wiosnę. Trchę chodzi z tymi papierkami
Ja mam okrągły i wypukły brzuszek i słodkiego jem bardzo mało i będize dziewczynka:) A do tego straszny z niej wierciuch:) Już rano zaczyna swojenwariacje, a wieczorem to dopiero się wierci:)
 
Ona działaja na takiej samj zasadzie co te z USG bo chodzi o te fale dopplerowskie....któraś dziewczyna ma taki detektor , nie pamiętam która :-(i była zadowolona z niego
To ja Marti mam detektor :-)
Zamowilam wlasnie z tej firmy Volos i jestem bardzo zadowolona. Mam ten za 219zl. Slucham sobie tetna raz na jakis czas. Pierwsze wyczulam okolo 13-tego tygodnia jakos. A teraz jest juz bardzo mocne mocne, detektor mierzy ilosc uderzen serduszka na minute. Wiec jak mam obawy i sie martwie, ze nie czuje Malenstwa to wyciagam detektor i po sprawie :tak: Zreszta przez ostatnie 2-3 dni moje dziecie jakies nad wyraz spokojne bylo, ale staralam sie nie martwic i nie uzywalam detektora, bo z nimi tak juz jest, ze raz aktywne, a raz maja lenia na troche. A dzis prosze jaka niespodzianke zrobilo :-)
Pytalam lekarzy nt skutkow ubocznych tych urzadzen i powiedzieli mi, ze jesli sie nie naduzywa, to w zadnym wypadku to dziecku nie szkodzi. Moze byc troche nieprzyjemne, tak jak usg. Zalecaja mierzyc 1-2 razy w tygodniu od 7-10 minut. Ja zazwyczaj mierze raz na tydzien, dwa, po okolo 1-2 minut. Teraz juz nie mam wiekszych problemow ze znalezieniem tetna, na poczatku bylo gorzej. Ostatnio (jak mialam to plamienie) sluchalam i tak pieknie serduszko bilo, a za chwile tylko plum, plum i Dzidz sie odwrocil do mnie (podejrzewam, ze zadkiem) i juz bylo ciszej slychac :-D Fajne uczucie.
Tak wiec ja polecam to urzadzenie, szczegolnie dla tych wlasnie, ktore martwia sie, ze nie czuja przez kilka dni ruchow dziecka.

Witam Kobietki :-):-):-)
Jestem taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaka szczęsliwa. Byliśmy na tym USG i Ginuś bez zarzutów stewierdził ze PIEROŻEK :-D:-D:-D Także dziewczynka :-):-):-):-):-):-) Poza tym wyniki książkowe waży 431i i mierzy 22cm ach modelka z niej będzie ;-) Strasznie sie wierciła i ciężko aż było Ją zmierzyć.
A mój Mąż.... To był bezcenny widok banan od ucha do ucha i jeszcze poźniej mi powiedział że jak zobaczył serduszko to myślał, że jego serce Mu wyskoczy:-):-):-):-)

:szok::szok::szok: Kolejna DZIEWCZYNKA?!?! :szok::szok::szok:
Gratulejszyn Aneczka! :-) Ja chyba chlopcem nadrobie, ale nie przegonie tego boomu na plec piekna :-D
 
Witam Kobietki :-):-):-)
Jestem taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaka szczęsliwa. Byliśmy na tym USG i Ginuś bez zarzutów stewierdził ze PIEROŻEK :-D:-D:-D Także dziewczynka :-):-):-):-):-):-) Poza tym wyniki książkowe waży 431i i mierzy 22cm ach modelka z niej będzie ;-) Strasznie sie wierciła i ciężko aż było Ją zmierzyć.
A mój Mąż.... To był bezcenny widok banan od ucha do ucha i jeszcze poźniej mi powiedział że jak zobaczył serduszko to myślał, że jego serce Mu wyskoczy:-):-):-):-)

Gratulacje dziewczynki,no widze ze rzeczywiscie prawdziwy boom na dziewczynki,to chlopaki beda miec w czym wybierac.Ale moze wystarczy bo braknie dla mnie.A to jeszcze prawie 2 tyg.


Ja tam nie nazekam na ruchy w kosciele dzis tak mi sie smiac chcialo bo gdy dzieci szkolne zaczely spiewac to moje malenstwo balety sobie urzadzilo.Normalnie za kazdym razem.Dyskoteka.
Co do ruchow to czasem jak poloze sie tak na lewym boku to malenstwo sie zaczyna burzyc i wtedy wyraznie kopniaki takie silne czuc,sprobujcie.
Ta czekolada tez jest dobra i po jedzeniu kilka minut tez wiecej sie rusza.Zreszta to logiczne wiecej energii kazdy dostaje gdy cukier sie zwiekszy w organizmie.

A moj synek dzis dary z dziewczynkami niusl byl takmi dumny mysmy nawet nie wiedzieli bo sie nie pochwalil.
 
Witam
Byłam wczoraj na wizycie u mojej ginekolog i wysłała mnie na USG genetyczne.Jestem teraz w 19 tygodniu. Na to USG ide do innego lekarza(bo ona nie robi) w srode. Powiedzcie mi czy mam sie czego bać,bo wyczytałam ze to wykrywa wady płodu np zespol Downa. Robiłam kiedys badania krwi na wady płodu i wszystko było ok.
I ile takie usg genetyczne kosztuje?Bo ide prywatnie.
Pozdrawiam:)
 
To usg to normalne, tak zwane usg "połówkowe". Nie masz się czego obawiać - robi się je wszystkim dzieciom.
Po prostu do 18-19tc rozwijają się wszystkie narądy wewnętrzne i można określić na usg (dokładnym, dlatego genetyczne - bo to lepszy sprzęt jest) czy rozwinięte są prawidłowo. Po 22tyg zaczynają kostnieć żebra i później robią cienie na narządach dlatego ważne jest żeby je zrobić badanie pomiędzy 18 a 24tc.
 
Ejj, bo ja tez chcę dziewczynkę, ale mam termin na koniec lutego, czyli co? Już się nie załapię? :-D Na innym forum pisze na lutówkach i tak same chłopaczki znowu są. Ja może jutro się czegoś dowiem w końcu, bo mam usg. Mam tyle spraw do gina, że na bank o czymś zapomnę.
Znów od "teściowej" obładowana wróciłam. Dostałam kilka małych ręczniczków, dwa kocyki (różowy i niebieski, takie cudne mięciusie, tylko musze w końcu kupić jakiś płyn do prania dla dzieciaczków i poprac to wszystko, posegregowac i poukładać, bo już się w szafie nie mieszczę) i pościel dla mnie :) Pod kolor ścian :) Do tego pudełeczko na drobiazgi i jakieś słodycze.
Byłam dziś u Mamci na cmentarzu i nie moge uwierzyć, ze to już tydzień minął :-(
 
Naprawde jest jakis boom na dziewczynki, wsrod moich znajomych tez same dziewczynki w drodze. Ja sie ciesze bo synka juz mam :)

Ja tez mam detektor tetna plodu. Ja mam taki
DETEKTOR TĘTNA PŁODU: SONOTRAX B (780262608) - Aukcje internetowe Allegro
Najlpierw kupilam ten za 219 zl ale mi niedodpowiadal i wymienilam , taka zabawka, nie moglam znalesc tetna dlugo, ten jest moim zdaniem o niebo lepszy, tetno wynajduje bez najmniejszego problemu, jest juz taki bardziej profesjonalny.
 
reklama
hej dziewczyny, pewnie mnie nie pamietacie ale na poczatku troszke tu pisalam a pozniej jakos nie mialam kompa tylko z doskoku od rodziców czy z firmy sobie czytalam wasze posty...

widze ze wszystkie mamy mamy wieksze i mniejsze problemy....

pozwole sobie opisac moja sytuacje bo niestety sama nie wiem co o tym myslec, moze mi pomożecie ... o co prosze....
no wiec tak...

zaczne od tego ze jestem mezatka od 3 lat i mamy slliczna coreczke 2,5 letnia.
teraz jestem w 19 tyg ciazy a w sobote umowilam sie na usg aby zobaczyc jak tam moj maluszek w brzuszku sie ma... :) no i ma sie bardzo dobrze wszystko jak nalezy rowija sie ksiazkowo.... okazało sie rowniez ze to coreczka:) ( ja nie mam zadnych preferencji co do plci dzieciaczka - aby bylo zdrowe!!!), na szczescie moj maz nie wiem w sumie czy udaje czy nie ale jest zadowolony i twierdzil ze on wiedzial...... no nie wiem....

no ale sie zaczelo gdy zaczelam rozpowiadac w rodzinie......
moja mama ok zadowolona ,tata jak ze mna rozmawia to mowi ze nie wazne jaka plec wazne aby zdrowe, ale dzisiaj pojechalam do rodzicow z mezem a moj tatus do meza ze jak to nie wisz jak sie syna robi... no rod wyginie... i hahaha no i wogole takie dogryzki!!! ja niby wiem ze mu nie zalezy na wnuku ale po co te teksciki, no ale w koncu mu powiedzialam ze przegina i sie uspokoil.

teraz zaczyna sie z tesciami z nowu jak powiedzielismy tesciom... to ich reakcja:
he druga dziewczynka! aha i tyle!!! a wogóle to tescio czeka na WNUKA

dziadki.... moja mala mowi ze bedzie miala siostrzyczke a moja babcia :
ooo a nie braciszka???


wiecie co ja juz sama nie wiem co myslec czy ja jestem przewrazliona czy faktycznie oni przeginaja.....

no wkur...... mnie wszyscy az z tego wszystkiego przyjechalam do domu i sie poplakalam zamaist sie cieszyc ze wszystko w pozadku z maluszkiem!!!!


ehhh przepraszam za taki wielki post i pewnie nie skladny nawet ale musialam sie komus wygadac!!!!!!!!!!!

buziaczki i dobrej nocki
 
Do góry