reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Ja mam takie pytanie do Was w związku z sezonem wakacyjnym. Czy któraś z Was wybiera się samochodem w długą podróż? Mamy zarezerwowany wyjazd do Chorwacji (początek września) i trochę się tej długiej drogi obawiam. Może lepiej zrezygnować i zorganizować sobie wakacje pod gruszą?
 
reklama
Co do ciuszków ciążowych to sie jeszcze tym nie interesowałam, zato mam całą piwnicę ciuszków dzieciących od mojego dużo młodszego kuzyna:-). Przywiozą też wózek i łóżeczko po nim. O mojej ciąży wie już prawie cała rodzina, choć prosiliśmy najbliższych o dyskrecje:baffled:
 
Ja mam takie pytanie do Was w związku z sezonem wakacyjnym. Czy któraś z Was wybiera się samochodem w długą podróż? Mamy zarezerwowany wyjazd do Chorwacji (początek września) i trochę się tej długiej drogi obawiam. Może lepiej zrezygnować i zorganizować sobie wakacje pod gruszą?

Ja wybieram się w sierpniu na wakacje nad morze, ode mnie to około 600km....ale raczej pojadę. Chyba nie ma to dużego wpływu na ciąże w tak wczesnym stadium. Przynajmniej nie miałam takich przeciwskazań w poprzedniej ciąży, aby unikać długiej jazdy samochodem....Trzeba tylko robić dużo przystanków i dużo pić;) No, ale lepiej zapytać lekarza o zdanie, bo my tylko możemy pogdybać.
 
Witam
Mam do was pytanko bo panikuje juz. Wczoraj dzwonila do mnie polozna i powiedziala ze mam w moczu jakies bakterie, infekcje. :szok::szok:Pytala sie ze czy przy oddawaniu moczu czuje swedzenie, pieczenie. Ale czuje sie dobrze, nic takiego nie ma, i jestem zaskoczona ze wogole jakas infekcja. Ona stwierdzila ze w takim razie chyba nic powaznego, kazala mi jeszcze raz oddac probke moczu za klika dni.
Czytalam ze to mozliwe ze dziewczyny w ciazy maja rozne infekcje, ale ja z reguly jestem panikara, wiec teraz caly czas mysle ze cos jest nie tak. Slyszalyscie cos wogole o tym? Skad to sie wogole wzielo wrrr… :wściekła/y:
 
Zaczynam nowy wątek. Na pewno będzie kopalnią wiedzy dla "staraczek". Ja zaglądałam wszędzie szukając możliwych objawów w internecie, przez pół roku oczekując z nadzieją co miesiąc na dwie kreski:)
Jak wiadomo w każdej ciąży jest inaczej,
Jedne mają nabrzmiałe piersi, inne pędzą do toalety wcześnie rano bo już zaczęły się nudności, ja odczuwam tylko uderzenia gorąca. okropne. Czasami jest mi tak gorąco, że muszę robić przewiew w domu i się w ten sposób ochładzać;) Myślałam więc że znowu dopadło mnie przeziębienie, dwa tyg temu miałam katar i pociągałąm nosem. Zmierzyłam temp pod pachą wskazała 35,5 kresek ( u mnie norma, zawsze mam niższą) - nie kontroluję jej regularnie więc nie mierzę w pochwie. Więc to było pierwsze i główne podejrzenie że coś się dzieje. Narazie innych objawów brak, no może poza pobolewaniem brzucha. Zapomniałam dodać, że miałąm delikatne bóle w dolnej części brzucha. Prawie takie jak na miesiączkę, ale jednak troszkę inne. Nie wiem czemu tak sądzę, ale tak mi się wydawało:)
No i delikatne zatwardzenie, ale nie takie aby coś podejrzewać;)
A Wasze objawy po których zorientowałyście się że to może być TO?:)
 
Nicole-ja mam 5 worów na strychu ubranek po moim synku.przerabiałam już rózne rodzaje zapięć-ale dzięki za podpowiedz :tak:;-):-)
Gaba-to było tak..poszliśmy na wizytę z moim mężem bo on chciał zobaczyć maluszka i było widać mały się tacie pochwalił.a lekarz potwierdził.i tak zostało do końca ciąży.
 
Witam
Mam do was pytanko bo panikuje juz. Wczoraj dzwonila do mnie polozna i powiedziala ze mam w moczu jakies bakterie, infekcje. :szok::szok:Pytala sie ze czy przy oddawaniu moczu czuje swedzenie, pieczenie. Ale czuje sie dobrze, nic takiego nie ma, i jestem zaskoczona ze wogole jakas infekcja. Ona stwierdzila ze w takim razie chyba nic powaznego, kazala mi jeszcze raz oddac probke moczu za klika dni.
Czytalam ze to mozliwe ze dziewczyny w ciazy maja rozne infekcje, ale ja z reguly jestem panikara, wiec teraz caly czas mysle ze cos jest nie tak. Slyszalyscie cos wogole o tym? Skad to sie wogole wzielo wrrr… :wściekła/y:
Tak, wg mojego lekarza kobiety w ciąży częściej narażone są na infekcje zwłaszcza na początku ciąży. Ja pamiętam raz brałam takie żółte duże globulki (nie pamiętam nazwy)dopochwowo i po tym było ok.
 
Witam
Mam do was pytanko bo panikuje juz. Wczoraj dzwonila do mnie polozna i powiedziala ze mam w moczu jakies bakterie, infekcje. :szok::szok:Pytala sie ze czy przy oddawaniu moczu czuje swedzenie, pieczenie. Ale czuje sie dobrze, nic takiego nie ma, i jestem zaskoczona ze wogole jakas infekcja. Ona stwierdzila ze w takim razie chyba nic powaznego, kazala mi jeszcze raz oddac probke moczu za klika dni.
Czytalam ze to mozliwe ze dziewczyny w ciazy maja rozne infekcje, ale ja z reguly jestem panikara, wiec teraz caly czas mysle ze cos jest nie tak. Slyszalyscie cos wogole o tym? Skad to sie wogole wzielo wrrr… :wściekła/y:

Kochana nie panikuj, na pewno nic poważnego się nie dzieję, w pierwszej ciąży raz miałam infekcję, dostałam tabletki dopochwowe. Ważne jest, aby przy oddawaniu moczu nie pobierać próbki z pierwszego strumienia tylko troszkę wysiusiać, że tak powiem do toalety :) Tak mi mówiła moje ginekolog :) Będzie dobrze nie przejmuj się :)
 
Moim pierwszym i ja do tej pory jedynym objawem był i jest ból piersi, ciężkie i nabrzmiałe, zwłaszcza rano a do tego czasem ślinotok :sorry:

 
reklama
Pierwszy objaw jaki mnie zdziwił to duuuże zmęczenie, ciągła chęć picia i małe żyłki na piersiach a i kłucie jajników. Teraz doszły do tego bolące piersi, zatwardzenie, bóle krzyża, nadal zmęczeniam, wstawanie w nocy do sikania:)
 
Do góry