reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Witam marcóweczki :-) ja byłam wczoraj u gin stwierdziła że wszystko wskazuje na wczesną ciąże, rozpulchniona szyjka macicy i malutki pęcherzyk na usg :tak:. Pęcherzyk jest malutki narazie tylko 0,43 cm ale to prawdopodobnie dopiero 18 dzień od owulacji.
Niestety na usg był widoczny również torbiel na prawym jajniku około 3 cm, dostałam więc duphaston 2 razy dziennie , który ma przyśpieszyć wchłanianie torbieli i jednocześnie podtrzymanie ciąży :-(. Kolejne usg mam dopiero 27.
Troszke mam stresa mam nadzieje że jak pójde za te 10 dni to pęcherzyk będzie większy i będzie zarodek z serduszkiem :-)​
 
reklama
gosiagro - tak wiec trzymam kciuki aby wyszlo to na co czekasz :)

Witam rowniez nowe marcoweczki :)

U mnie poki co cennosc w dzien, w nocy ciezko sie spi i mniej ochote na slodkie mam, chyba ze lody :) Zmienilam sobie date wyjazdu do PL z nastepnego piatku na poniedzialek, tak wiec zrobie niespodzianke mojemu M. :) Nic mu nie mowie, ze przylatuje wczesniej hihi :) Tak wiec we wtorek prawdopodobnie do gina i na USG, juz nie moge sie doczekac :) Chce juz wiedziec, ze wszystko Ok z Malenstwem :)
 
witam nowe marocweczki nasze grono szybko sie powieksza co cieszy

ja dzis bylam u gina zbadal kazal zrobic badania na krew i mocz i za tydzien dalej do niego wtedy zalozy karte ciazy. kazal zazywac tylko kwas foliowy. zdziwilam ze zadnego duphastonu nie dal. jedno juz poronilam a przy drugim zazywalm te tabletki. zobacze co powie przy nastepnej wizycie. jak nie to zmienie lekarza.
dziecko juz wymyte spac sie chce za duzo wrazen
pozdrawiam wszystkie do jutra
 
witam dziewuszki... a ja tesknie tak za swoim kochanym ze usycham powoli :-( niby wczoraj z rana pryzjechalam do rodzicow ale juz mis ie tak teskni i brak mi jego obecnosci... ja to jak sie juz przywiaze to jak pies lancuchami do budy i na amen nie odejdzie za daleko:-)

kajecik jak pomylilam nick to przepraszama le nie pamietam dokladnie jaki byl :no: ale cos z kajecikiem .... ja chodze w opolu do rafala bilskiego ponoc bardzo dobry lekarz no i od wizyty bierze 70 zl z usg ze wszystkim mily rozgadany, powiem ci ze nie zdarzysz mu zadac pytania bo on ci zaraz wszystko tak opowie ze masaka... raz mnie tylko zdenerwowal ale to przez to ze chyba humoru nie mial ale na nastepnej wizycie mi powiedzial ze cos tam widzial ale zapeszac nie chcial ;-) naprawde bardzo bily i sympatyczny. chwala jeszcze sobie samborską moje znajome z pracy tylko jak ja poczytalam o niej opinie na necie to sie przerazilam i tam nie poszlam... a bilski przyjmuje na mickiewicza w pogotowiu tam i jest naprawde bardzo mily:tak: mam przynajmniej jakas bratnia dusze z opola bo tutaj to tylko starsze znajome z pracy a tak to samiutka jestem :-) fajnie ze ktos sie pojawil z opola :tak:

blueberry ponoc jesli sie bedzi mialo chlopca to ciagnie na kwasne a jak na slodkie to dziewczynka :-p ale nie wiem ile w tym prawdy bo u mojego chrzesniaczka sie nie sprawdzilo,,, mamusia wpierniczala slodkie a wyszedl chlopczyk :-D

ja w ogole z tymi moimi plamieniami brazowymi to wczoraj rano mi juz przeszlo aale dzisiaj po poludniu ide do kibla i :szok: patrze na papier a tam delikatne czerwone w sumie to tylko tak jednorazowo wylecialo bo palcami patrzylam i ni nie bylo i narazie spokoj zeby nie zapeszyc tylko tfu tfu troche sie tym martwie ale jak to lekarz mi powiedzial ze plamienia u ciazy blizniaczej czesto sie zdarzaja wiec jakos mnie to uspakaja.... a co do tych moich blizniakow to jeszcze mi powiedziala ze moj to powwierdzi za dwa tyg niecale i mam nadzieje ze potwierdzi bo rodzice moi to sie tak ciesza a moja mama to obmysla juz plan zeby mnie po porodzie z dzieciaczkami sciagnac tutaj zeby mogla mi pomagac :-D:-D dechy ona to juz sobie wszystko obmyslila masakra:-) mam nadzieje ze na wizycie u goina mojego zobaczy blizniaki i sie pewnie zdziwi haha :-D ale ze zobaczy i ze bedzie wszystko dobrze i zdrowe i serduszka beda dalej ladnie bily jak wczoraj a nawet ladniej chociaz nie wiem czy sie juz ladniej da xzobaczyc to na usg :-)

milej nocy zycze robaczkom wszystkim :tak:;-)
 
Witam z wieczorka!
Według mojego lekarza zaczynam dziś 8 tydzień :) Nie moge się doczekać następnej wyzyty, żeby coś więcej zobaczyć :-)
Co do jedzienia, to ja słodkiego prawie wcale, ale nigdy nie przepadałam i jadałam sporadycznie. Czipsy, owszem, ale normalnie tez je uwielbiałam, więc w sumie na razie póki co nic się z moich upodobań nie zmieniło. W sumie wiele rzeczy bym sobie zjadła, ale raczej tylko oczami, bo jakoś na prawdziwe jedzonko nie mam specjalnej ochoty. Tylko piję jak smok i nadal trochę senna jestem :-)
 
Witajcie:-D
Nareszcie sobota:tak::-DPiękna pogoda, herbatka kolo mnie, folik zaraz łyknę, zjem jakąś jedną kanapeczkę i ruszamy z M na zakupy. trochę rzeczy sie pokończyło i trzeba zapas zrobic:tak::-) Mowiłam Wam, że wczoraj byłam na tych badaniach.. no i wrócilam do domku, zaglądam w książeczke a tu mi nie pobrały krwi na jedno badanie na grupę krwi. Bede musiała we wtorek to zrobic przed wizyta u gina:tak:
 
witam rowniez w piekny sobotni poranek :tak:u mnie sloneczko dzisiaj swieci ale na szczescie tak duszno jak wczoraj raczej sie nie zapowiada. to spanie partiami i budzenie sie po nocach wypoczetym i w ogole mnie dobija :sorry: calkiem dni mi sie rozregulowaly....
mag349 a powiedzialas o tych plamieniach po luteinie?? i co ci doktorka powiedziala?? ja tez juz sie nie moge doczekac nastepnej wizyty zeby sie juz na milion procent upewnic ze to blizniaczki moje kochaniutkie i ze wszystko z nimi jest ok :-) w ogole wezme dzisiaj aparat i wkleje fote mojego usg i pokaze wam te blizniaki ktore ona widziala i ja tez :-) milego dzionka laseczki ;-)
 
mag349 jeszcze jedno pytanie a w 8 tygodniu robili ci usg przez bańdzioszek bnormalnie juz czy dalej dowcipnie??? bo dzidziusie juz chyba fajnie widoczne są w 8 tyg. u moich widac glowki raczki i ogonki hihihi:-)
 
reklama
witam,

po wczorajszej wizycie u mojej doktor uspokoiłam się trochę, badanie i usg wyszło w porządku, dostałam L4, mam dużo leżeć, odpoczywać, przepisała mi duphaston.

na usg widziałam fasolkę no i serduszko. kolejną wizytę mam 14.08.

jeśli chodzi o smaki to na słodkie nawet nie patrzę, wczoraj zjadłam pikantną pizzę popiłam colą (wiem cola nie była zbyt mądrym pomysłem) i swoje smaki zaspokoiłam. ogólnie to codziennie jem to samo - kanapki z ciemnego pieczywa z cieniutkim plasterkiem wędliny i grubym plastrem pomidora, poza tym dużo warzyw, no i ostatnio kupiłam sobie pyszny żółty ser z papryką. z owoców wszystkie śliwkowate (w czwartek przesadziłam zjadłam 10 śliwek naraz myślałam że mi brzuch rozwali:szok:).
 
Do góry