reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
ja tam różnicy między dopochwowym a brzuszkowym nie widziałam na ekranie
to chyba sprawa ginekologa,:-)
ale do tej pory nie słyszałam serduszka malucha, bo mój gin twierdzi, że najlepiej słuchać od 16 tygodnia, bo wcześniej nie należy narażać dzidziola na takie bombardowanie falami
 
Ale mnie nie było długo... :tak:
U nas był mały poślizg: w mieszkaniu pękła rura i jak przyjechałam z pracy to wody miałam po kostki... :szok: Już jesteśmy w domu, ale było ciężko. Dobrze, że mieliśmy wszystkie kable poodłanczane bo byśmy mieli duże spięcie. :no:
 
Ja byłam na genetycznym w 14 tyg (13+2) i miałam robione przez brzuszek :tak:
A co słuchania serduszka to mój gin powiedział, że żeby włączyc doppler maluch musi miec conajmniej 60mm, zeby go nie nadwyrężać. Mój miał już wtedy 71 :tak:
 
A ja sluchalam bicia serduszka w 6 tygodniu....Bilo jak dzwon ;D Mysle ze moj lekarz wiedzial co robi i zadnej krzywdy Malenstwu nie zrobil...
Z tym dopochwowym to faktycznie zalezy od gina, niektorzy poprostu uwazaja ze w tak wczesnej ciazy dopochwowo jest lepiej, moze im lepiej wykonywac takie badanie? :)

Mi tez juz brzuszek sie zaokragla, szybko strasznie jak na pierwsza ciaze moim zdaniem, ale fajnie bo ladnie to wyglada :)
 
Witam :) sobotnie
Dzisiaj troche sie napracowalam i teraz mnie pobolewa brzusio :)
Ugotowalam caly gar ogorkowej kwasna jak nie wiem :) uwielbiam i tyle dni juz za mna lazila :)
ale bede sie objadac nie moge sie najesc kwasnym tak mi sie chce kwasnego ze szok :)

teraz musze sobie uciac drzemke :)
Jejku tez juz nie moge sie doczekac piatku i mojego usg genetycznego to bedzie u mnie juz wtedy 13tc i 5 dzien :) mysle ze usg zrobi przez brzusio ale kto wie i mam nadzieje ze M dostanie wolne i bedzie mogl popatrzec na malenstwo :)
 
Witajcie kochane !!!!!!!!!!! u mnie ok ogorasy kiszone chodzą po glowie :-:)-( nigdie mi nie chca dac bo nie ma hih brzunio troszke boli przy powiekszaniu i brzuchol spory ale jeszcze jeansy nosze zapiete na guzik bo są za duze hihi ale musze sie wybrac na zakupki po jakies spodnie ciazowe bo juz mnie troszke cisnie najgorzej wieczorem. Mialam teraz usg i za dwa tygodnie znowu bo bedzie juz ponad 13 tygodni wiec jak mezowi sie uda to pojedzie ze mna cale szczescie ze jego praca sie znajduje obok mojej przychodzi gdzie robie usg :) moze wyskoczy na chwilke jak nie bedzie mogl wziac wolnego. Jakas chyba mnie bierze grypa i najgorszy koszmar jaki moze byc znowu ( przy pierwszej ciazy tez ciagle miałam) mam grzybice szyjki ....juz sie pytałam mojej gin czy moze zle sie myje albo wogole a powiedziala mi ze to tylko wina ciazy kurde ze to akurat mnie spotkalo fuuuujj...poprostu koszmar....

Witam!
Mam na imię Katarzyna, mam 25 lat i termin porodu na 18.03.2010. Czytam forum od dawna, ale dopiero dziś po usg naprawdę uwierzyłam, że będzie dobrze (pierwsza ciążę poroniłam) i postanowiłam do Was dołączyć:-)
Witaj Kasiu miło ze do nas dolączyłas :))

Hej Kochane :) ja miałam USG przez brzuszek, sama byłam zdziwiona, że tak super było wszystko widać, do osób szczupłych nie należę, więc byłam przygotowana na USG dopochwowe, a tu udało się bez.
Myślę, że dużo zależy od sprzętu, przy pierwszej ciąży chodziłam do innego ginekologa i praktycznie do połowy ciąży miałam dopochwowo, sprzęt był nie za ciekawy, wczoraj nawet porównywałam zdjęcie Dawidka z tamtego okresu, nie ma porównania :)

Jak u was samopoczucie? U mnie dobrze, nie mam żadnych dolegliwości, a brzuszek rośnie, nie mogę się doczekać pierwszych ruchów, myślę, że lada dzień się doczekam, przy pierwszej ciąży był to 18 tydzień. Pozdrawiam i miłego dnia!
-
witaj :) podbno w kolejnej ciazy ruchy mozna odczuwac szybciej niz przy pierwszej i moze mam omamy ale czasem mam takie cos jakby sie dzidzia ruszała ......no chyba ze to jelita pracujące hihi :)

Witam :) sobotnie
Dzisiaj troche sie napracowalam i teraz mnie pobolewa brzusio :)
Ugotowalam caly gar ogorkowej kwasna jak nie wiem :) uwielbiam i tyle dni juz za mna lazila :)
ale bede sie objadac nie moge sie najesc kwasnym tak mi sie chce kwasnego ze szok :)

teraz musze sobie uciac drzemke :)
Jejku tez juz nie moge sie doczekac piatku i mojego usg genetycznego to bedzie u mnie juz wtedy 13tc i 5 dzien :) mysle ze usg zrobi przez brzusio ale kto wie i mam nadzieje ze M dostanie wolne i bedzie mogl popatrzec na malenstwo :)
- Hej :) :-):-)ja tez wlasnie mam straszna ochote na ogorki ale kiszone nie malosolne nie konserwowe i nigdzie nie moge dostac...jedna kobieta w sklepie mnie oszukala mowiac ze to kiszone i dała malosolne to nie to samo :((:)confused2::confused2:

Dziewczyny, jak chodzi się prywatnie do lekarza, i jest USG dopochwowo, to można zabrać tatusia dzidziusia? Lekarz nic nie będzie miał przeciwko?
- Czesc. Nawet jak chodzisz na kase chorych to mezunio moze byc wkoncu takie jego prawo tak jak i przy porodzie :)
 
reklama
Hejka;)

IzuLQax to chba zależy od lakarza, moja ginekolog nie zgodziła się, choć mąż bardzo chciał...wyprosiła go:-(

Kamikaa
nooo to chyba chłopak będzie;-), a ja dzis miałam smaka na cos słodkiego i M. kupił mi pysznego ptysia, którego oczywiscie wtrynoliłam w całości:-)

Pozdrawiam wszystkie marcóweczki w ten ponury dzien
 
Do góry