reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

dziewczyny ja byłam na genetycznym w 12 tygodniu i miałam usg dopochwowe, a ponieważ dzidziol nie słuchał nikogo i ułożył się jak chciał, gin zrobił pomiary przez brzuch:-D
M doznał szoku tylko na początku, podczas wkładania głowicy:tak::tak: (niezłą miał minę) ale potem skupił się na monitorze:-)
 
reklama
Hej :)
Ja rowniez mialam dwa USG dopochwowe, moj M. byl ze mna i nawet o tym nie rozmawialismy wczesniej, smialismy sie potem ze na to cale urzadzonko ktore wchodzi do naszego dzidziusia zaklada sie prezerwatywe hehe smiesznie to wygladalo, jak robil to facet lekarz ;-) Nastepne USG bede miala pod koniec 14 tygodnia lub na poczatku 15 (zalezy jak to policze) i tez chyba bede miala dopochwowe, bo moj lekarz od USG uwaza ze tak lepiej widac.

Dziewczyny czy uwazacie ze samobadanie piersi w ciazy ma jakis sens? Bo przeciez cos tam sie w nich dzieje i mozemy omylnie cos stwierdzic...
 
Ja miałam wczoraj dopochwowo usg. Wszystko w porządku z dzidzią, kręcił się i wiercił cały czas. Niestety nie mam zdjęcia ani nic:-( więc nawet nie mogę się nikomu pochwalić swoją dzidzią. Może dlatego, że usg jest wliczone w wizytę i nie płaci się dodatkowo, to nie mam żadnych zdjęć. Ale bardzo żałuję, bo nawet mój mąż nie zobaczy swojej dzidzi. Ale następna wizyta już będzie przez brzunio więc sobie oboje popatrzymy na nasze kochane stworzonko:-)
 
O jak dobrze że u was wszytko w porządku z dziecinkami :-) Zastanawiam się bo równiez jestem umówniona na 12tc na usg genetyczne ale wiem że lekarz do którego idę nie chce robić w 12tc bo twierdzi że dziecko jest za małe i słabo widać:eek: ale wam zrobil lekarz bez marudzenia że za wcześnie?? Może ma słaby sprzęt ale jak byłam u niego ostntnio to sprzęt ma wyrąbisty i lepiej na mim widzialm niż u gina prywatnego :confused2: wiec sama nie wiem?? może to mentalność tego gina i lubi sobie pomarudzić:tak: jeśli bedzie słabo widac zrobi dopochwowo i tyle...mam nadzieję:-)

Żałuje bardzo bo mój mężulek bedzie w delegacji w niemczech i będę sama :-( ale może nagrają mi filmika :laugh2: oby :-)
 
O jak dobrze że u was wszytko w porządku z dziecinkami :-) Zastanawiam się bo równiez jestem umówniona na 12tc na usg genetyczne ale wiem że lekarz do którego idę nie chce robić w 12tc bo twierdzi że dziecko jest za małe i słabo widać:eek: ale wam zrobil lekarz bez marudzenia że za wcześnie?? Może ma słaby sprzęt ale jak byłam u niego ostntnio to sprzęt ma wyrąbisty i lepiej na mim widzialm niż u gina prywatnego :confused2: wiec sama nie wiem?? może to mentalność tego gina i lubi sobie pomarudzić:tak: jeśli bedzie słabo widac zrobi dopochwowo i tyle...mam nadzieję:-)

Żałuje bardzo bo mój mężulek bedzie w delegacji w niemczech i będę sama :-( ale może nagrają mi filmika :laugh2: oby :-)

Dzidziuś musi mieć 45 mm, ktoś już o tym pisał. Lekarz mi wczoraj to potwierdził. Dziecko osiąga tą długość po skończeniu 11 tygodnia. Moje maleństwo miało 48mm, także miałam szczęście, bo już dało się zrobić:-)
 
dronka83 - tez chodze na USG do takiego gina ktory ma sprzet poprostu extra, ale kazal na usg genetyczne przyjsc w 14 tygodniu. Mysle ze wtedy porpostu lepiej widac, a on jest takim lekarzem, ktory nie robi nigdy bledow, widac ze poprostu bardzo zalezy mu na tym aby wszystko bylo ok. Jest tak stary ze sie zastanawiam czy juz na emeryturze nie powinien dawno byc, no ale widocznie kocha swoj zawod :) On wykonuje tylko USG, mimo ze jest ginekologiem-poloznikiem, to ma gabinet tylko na USG prywatne.

miroosia - no u mnie tez to zazwyczaj odbywa sie pod prysznicem ;-)
 
No właśnie chciałam się przepisać na późniejszy teramin ale już terminów wolnych nie ma:-( Mam nadzieję ze dziecinka Nasza osiągneła ten dolny wymiar 45mm i gin zbada mnie:tak: a jak nie to wybiorę się do parywatnego tylko nie chce zapłacić 200zł zwłaszcza jak mogę je mieć za darmo :-) bo kasa się przyda jeszcze bo wydatki przed nami i to nie małe:crazy:
 
Hej Kochane :) ja miałam USG przez brzuszek, sama byłam zdziwiona, że tak super było wszystko widać, do osób szczupłych nie należę, więc byłam przygotowana na USG dopochwowe, a tu udało się bez.
Myślę, że dużo zależy od sprzętu, przy pierwszej ciąży chodziłam do innego ginekologa i praktycznie do połowy ciąży miałam dopochwowo, sprzęt był nie za ciekawy, wczoraj nawet porównywałam zdjęcie Dawidka z tamtego okresu, nie ma porównania :)

Jak u was samopoczucie? U mnie dobrze, nie mam żadnych dolegliwości, a brzuszek rośnie, nie mogę się doczekać pierwszych ruchów, myślę, że lada dzień się doczekam, przy pierwszej ciąży był to 18 tydzień. Pozdrawiam i miłego dnia!
 
reklama
Jak u was samopoczucie? U mnie dobrze, nie mam żadnych dolegliwości, a brzuszek rośnie, nie mogę się doczekać pierwszych ruchów, myślę, że lada dzień się doczekam, przy pierwszej ciąży był to 18 tydzień. Pozdrawiam i miłego dnia!

U mnie również wszystko ok. Pozostały mi nadal bolące piersi, ale już dużo mniej, no i rano też za długo bez śniadanka nie moge wytrzymać, bo mnie zaczyna mulić. A poza tym to tylko jakieś drobnostki;-), czyli szybko się męczę, w kościele duszno i nic mi sie nie chce:-p
 
Do góry