reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Byłaś już u lekarza ?

Jadę dzisiaj na 15:15, a wcześniej byłam 2 tygodnie temu, a tydzień temu miałam usg. Idę już dzisiaj, bo tak jak pisałam wcześniej zmieniam gina, bo tamten nawet wywiadu ze mną nie przeprowadził. A trochę się nie pokoję bo mam bóle w podbrzuszu, w krzyżu okropnie, aż mi w uda i w kolana przechodzi i nogi mi drętwieją. No i oczywiście mam mnóstwo pytań, a wizyta u wcześniejszego gina nie trwała nawet 5 min., że ledwo co mi się udało zadać jedno pytanie związane z zabiegami na rękę, które miałam zacząć w tym tygodniu, czy mogę na nie w ciąży chodzić.
 
reklama
Witajcie dziewczynki!
Ja już po lekarzu. Wszystko jest w najlepszym porządku. Doktor się uśmiał jak mu powiedziałam, że na ostatniej wizycie jeszcze nic nie było widać, a trochę się martwię, bo nie mam żadnych objawów ani dolegliwości. Mam piękne zdjęcie mojej prawie 4 cm Kruszynki. Niestety nie mogłam posłuchać serduszka, bo na włączenie dopplera dzidzia musi mieć conajmniej 6cm. Tak się przejęłam wszystkim, że zapomniałam zapłacić za wizytę :-D Ale wtrównam to za 3 tygodnie :-D
Z dobrych wiadomości jeszcze taka, że jak skończę opakowania luteiny i duphastonu to już nowych nie dostanę. No i że mogę sobie bez problemów jezdzić na rowerku. Byle z umiarem :-)
A tak poza tym to ja za wizytę płacę stówkę + 20 zł za usg.
No i dostałam skierowanie na badania oczywiście, ale nie jest tego dużo :-)
 
Witajcie dziewczynki!
Ja już po lekarzu. Wszystko jest w najlepszym porządku........................................................................
A tak poza tym to ja za wizytę płacę stówkę + 20 zł za usg.
No i dostałam skierowanie na badania oczywiście, ale nie jest tego dużo :-)


To cieszę się, że wszystko ok :-) Mam pytanie-miałaś wcześniej jakieś badania, czy te są pierwsze?
 
Blueberry, tak mam w standardowej wizycie w cenie 150 pln standardowe usg. Pani doktor co wizyte mnie bada, waży, mieży ciśnienie i robi usg....nie takie super dokładne, ale sprawdza czy dzidzia rośnie i nic złego się nie dzieje.
A na takie to usg w 12-14 tyg, w 20tyg i w 36 tyg muszę chodzić gdzie indziej i wtedy chodzę do takiego dr Makowskiego, który w Wawie ma bardzo dobrą opinie:tak:Ale o tym to już się chyba powtarzam;-)

kaala....ale beznadziejny ten lekarz!! Masz rację, szukaj szybko innego i już nie wracaj do niego!!

Mag bardzo się cieszę, ze wszystko z dzidzią dobrze:-D
 
To cieszę się, że wszystko ok :-) Mam pytanie-miałaś wcześniej jakieś badania, czy te są pierwsze?

Nie. Wcześniej mój Doktorek kazał mi zrobic tylko grupę krwi. Nic poza tym. Na usg byłam w 6 tyg i był tylko pęcherzyk oraz pęcherzyk żółtkowy. Dopiero teraz po miesiącu wszystko widać.

Poza tym przesunął mi się termin na 28 lutego, ale mam nadzieję, że pozwolicie mi zostać na marcóweczkach, bo się juz do Was przywiązałam :tak:
 
hej dziewczynki :)
jak ja lubie Was czytać. :) :-)
chyba sie juz do Was emocjonalnie przywiazalam :-)
bylam wczoraj u swojego gina, zbadal mnie, bo narzekalam na prawa czesc brzucha. na szczescie nic nie stwierdzil. mam teraz przyjsc 20 sierpnia z badaniami.
tylko cholera nie moge rozczytac co jest napisane na skierowaniu :D doktor bazgrze jak kura... :-)
widze tylko WR, grupa krwi, mocz, glukoza i toxoplazmoza.

co do płci.. oczywiscie ze chce wiedziec wczesniej :) w rodzince zdania sa podzielone co kto by chcial i jak on mysli :-)
faceci chca chlopaczka a dziewczyny dziewczynke;-)

aa... wczoraj uswiadomilam sobie, ze moja dzidzia bedzie pierwszym bobaskiem w mojej rodzinie, zarowno blizszej jak i dalszej :) :-):-D:-D
 
hej
właśnie wróciłam od lekarza, choć wizyty nie było ... koleżanka poleciła mi swojego lekarza bo ponoś dobry i bliziutko do niego mam, spóżniliśmy sie z mężem 5 minut i i tak czekałam bo mial pacjentke po czym wyszedł i sie spytał na którą byłam umówiona, mówie że na 9:15 ale sie spożniłam 5 minut, a on do mnie że w takim razie prosze sie umówić na inny dzień i poszedł po czym wyszedl i mówi no chyba że pani poczeka z godzine to może sie załapie, masakra gburowaty i bezczelny oczywiście wyszliśmy i nigdy moja noga tam nie postanie, ale.. znów szukanie lekarza i czekanie na wizyte, załamka ;(

Tak prawde mówiąc to najlepszy jest prywatny lekarz. 100 zł na miesiąc to nie tak strasznie dużo, a masz zawsze USG i potrzebne badania i oczywiście jest 100 razy milszy niż zwykły lekarz. No i masz pewność że jest ok, bo badania są dokładniejsze moim zdaniem.


Jakiś gbur ten lekarz:wściekła/y: On łaskę robi że Cię przyjmuje?:angry:
A mnie ostatnio dziąsła bolą i troszkę mi spuchło koło zęba ale płukam sobie taką specjalną mieszanką

W ważnych linkach w Marcóweczkach dałam link gdzie pisze co zrobić na ból zęba. To link z dolegliwościami ciążowymi ;]

Witajcie dziewczynki!
Ja już po lekarzu. Wszystko jest w najlepszym porządku. Doktor się uśmiał jak mu powiedziałam, że na ostatniej wizycie jeszcze nic nie było widać, a trochę się martwię, bo nie mam żadnych objawów ani dolegliwości. Mam piękne zdjęcie mojej prawie 4 cm Kruszynki. Niestety nie mogłam posłuchać serduszka, bo na włączenie dopplera dzidzia musi mieć conajmniej 6cm. Tak się przejęłam wszystkim, że zapomniałam zapłacić za wizytę :-D Ale wtrównam to za 3 tygodnie :-D
Z dobrych wiadomości jeszcze taka, że jak skończę opakowania luteiny i duphastonu to już nowych nie dostanę. No i że mogę sobie bez problemów jezdzić na rowerku. Byle z umiarem :-)
A tak poza tym to ja za wizytę płacę stówkę + 20 zł za usg.
No i dostałam skierowanie na badania oczywiście, ale nie jest tego dużo :-)

ojj, to dobrze że wszystko ok :):*
 
reklama
Nie. Wcześniej mój Doktorek kazał mi zrobic tylko grupę krwi. Nic poza tym. Na usg byłam w 6 tyg i był tylko pęcherzyk oraz pęcherzyk żółtkowy. Dopiero teraz po miesiącu wszystko widać.

Poza tym przesunął mi się termin na 28 lutego, ale mam nadzieję, że pozwolicie mi zostać na marcóweczkach, bo się juz do Was przywiązałam :tak:

Kochana, mi według USG też wychodzi 28 luty :) Ale lekarz jednak zostaje przy 6 marca :) Zostań u Nas :) Nigdy nie wiadomo kiedy dzidzia dokładnie się urodzi :) a tu jest przyjemnie :) no i od 28 lutego do 1 marca nie ma daleko :)
 
Do góry