reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

witam wszystie mamuski:) dawno mnie tu nie bylo.. ale widze ze macie akurat temat butelek.. ja moja małą tez musialam przwyczaic do butelki bo studiuje jeszcze zaocznie.. i to byla przeprawa.. bo butelki do buzi nawet nie chciala wziasc... no to pierw byla akcja a moze inny smoczek?.. i po przeprawie z sylikonowymi wybralam gumowe... i z canpola byl za twardy jak sie okazalo:/ wiec wkoncu siadł Nuk.. i zjadla butle.. to byla radosc ale krótko trwala bo po jakims czasie byl problem z mlekiem modyfikowanym pluła i pluła... ale mama mi poradzila zebym ddodala z pol lyzeczki glukozy.. i zeczywiscie je ladnie od tej pory hehe...:)

nooo i chcialam sie wlasnie pochwalic ze mamy juz 1 zabka:D i 2 inne sie juz"wydostają" :) a jak tam wasze szkraby maja juz jakies ząbki?
Gratuluje zabka!A mala mocno marudzila?My na razie walczymy z wyrzynaniem...Ale mysle jeszcze miesiac i juz bedzie...Mi pierwszy zabek wyszedl jak mialam 3 miesiace, wiec pewnie i Redankowi tak jakos wyjda...
 
reklama
moniska nooo a jednak... moga na szczescie nie ma wielkich problemow z nia jedynie wieczorami jest taka rozdrazniona i chyba raz miala lekka goraczke:) tez bylam zaskoczona:)
 
a u nas ostatnio sie pogorszylo z zasypianiem, tzn jak trafie w odpowiedni moment to sam szybciutko ladnie zasnie i w dzien w nocy zwykle nie bylo problemow, ale od kilki dni jak przegapie moment to maly sie drze w nieboglosy bo zmeczony i wtedy musze mu zaaplikowac smoka i przytulic do siebie i tak kilka minut go uspokajac ponucic mu jeszcze jakaś pioseneczki i wtedy udaje mu sie uspokoic i prawie spiącego dopiero moge odlozyc do lozeczka bo inaczej to znowu histeria, a od 3 dni po kąpaniu jest juz tak zmeczony ze z poł godziny potrafi tak sie uspokajac i nawet za bardzo nie chce wtedy jesc mimo ze wydaje mi sie ze powinien byc glodny, musze mu chyba tą wieczorną przerwe przykrocic wychodzi na to ze moje dziecko lubi sobie pospac i optymalnie dla niego to jest godzina aktywnosci


u nas jest podobnie, maksymalnie godzinka półtorej aktywności, a teraz o dziwo jestem w szoku, zasnął w nocy ok 23 obudził się o 6 rano,zjadł spał dalej, obudził się ok 10 zjadł poleżał w łóżeczku i śpi dalej :)
 
czy jesli w nocy mam taka dluga przerwe miedzy karmieniami, do 9h a druga piers nawet do 12h, bo wieczorem karmie z dwoch a rano jak sie obudzi o 6 to z jednej a jak sie obudzi drugi raz to z drugiej, to czy w takim wypadku powinnam odciagac mleko albo cos takiego?? dzis rano jedna piers byla baaardzo duza, czy nie dojdzie do zastojow albo czegos takiego?? mleka chyba nie strace bo z tego co wiem piersi sie dostosowuja...?:tak:
Ja nie mam takich przerw w karmieniu, niestety....ale ja bym nie odciagala, chyba ze piers pobolewa, powinno samo sie unormowac po paru dniach, jesli takie przerwy w karmieniu masz regularnie.
 
a moj sie tak slini i żre swoje piąstki na pewno gdzies od miesiąca, a ostatnio słyszałam teorie ze jak dziecko tak wczesniej dostaje ząbki to lepiej to znosi i tak nie boli niz jak dostaje ząbki kolo 7-8 miesięca
 
reklama
Hej,

Ja też tak mam, co prawda póki co przerwy nie są dłuższe niż 7 godzin ale jak się budzi to pije tylko z jednej piersi a po 2-3h z drugiej. Cycki bolą, są twarde i pełne ale nic się nie dzieje, zastojów nie ma pokarm też jest. Ja muszę spać z pieluszką tetrową przy piersiach bo w nocy mi się z nich wylewa. Żal mi tego pokarmu który wycieka i tak się zastanawiam nad muszlami laktacyjnymi i tu pytanie do dziewczyn które je posiadają - czy da się w nich spać?:confused:
Ja mialam te muszle, choc bardzo krotko karmlam piersia. Ladnie zbieraly mleczko, ale nie mozna ich nosic dluzej niz 40min. taka przynajmniej jest informacja. I raczej ciezko by bylo w nich spac, balabym sie, ze i tak wszystko wyplynie.
 
Do góry