reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

no nie żartujcie :) to jak wam wystawiają recepty? nam na mleko kazała zrobić recepty i nawet jest kartka na drzwiach że obowiązkowo musi być książeczka zdrowia rumowska , a jak idziecie do lekarza na służbę zdrowia to co wtedy? u nas wyrywa sobie karteczkę. wogóle nie macie książeczek rumowskich?
Lekarze mają recepty :-). A w rejestracji pokazuje się legitymację ubezpieczeniową, albo druk RMU-A jak ktoś nie ma legitymacji.
 
reklama
Lekarz ma druki recept, ja pokazuje zawsze (wszędzie z wyjątkiem naszej przychodni) dowód ubezpieczenia (mam umowę indywidualną i musze mieć dowód opłacenia składki).
 
dziewczyny wieszosc z was ma juz 2 mies maluszki powiedzcie jak sie zmienil ich rytm spaniai w ogole zachowanie. Wiem, ze kazde dzieciatko jest inne ale czy np mniej płaczą, mniej spią, dłuzej się sobą zajmą?
 
Moja Basia jak zaśnie do północy to jest sukces:-) najczęściej jest to coś około 1. A wczoraj się zbuntowała i do 2:30 z nią walczyłam :-) a przesuwanie godziny kąpieli nic nie da bo ona z reguły od godziny 17-18 to dopóki nie zaśnie, czyli po północy, je co godzinę albo częściej:szok: i kąpiel gdzieś wduszamy pomiędzy karmienia
skad ja to znam, moj tez tak je :dry: a najgorsze jest to, ze my na butelce, wiec tak sie nie powinno... a jak nie dam, albo probuje przetrzymac, oszukac woda, to jest pisk i wrzask :eek: walcze z tym, niby jest ciut lepiej, ale nie zawsze.

no ale 2:30 to grubo :szok::-D
 
marciaa mój z płaczem podobnie, czasem poprostu więcej marudzi, ze spaniem w nocy trochę lepiej,
a przede wszystkim łapie w końcu kontakt ze mną gada i się uśmiecha,
a dziś w nocy o 3 słyszałam jak sam do siebie gadał :DD



dzieci mają do 6 mies. ubezpieczenie z nfz , czyli lekarz za darmo,
chociaż w UP mówili mi że do 18 r.ż. w praktyce się nie sprawdziło:(
 
Kurcze to ja myśle że mam dobrze... moja kąpana jest około 20 i półgodziny później już śpi, potem to różnie albo pobudka około01.00 lub 04.00 na śpiocha karmienie i tak do 6.30 ...całkiem fajnie!
 
u nas też się zmieniło niż na początku, zasypia ok 23-24 śpi do 6-7 rano potem ok 11 pobudka, z godzinę aktywności, spacer i tak od 12 potrafi do 18 spać, np. dziś poraz kolejny śpi od 11 a mamy 17 :) no ale wtedy od 19 do 23-24 nie śpi :) no ale dobrze bo kiedy mam się nim nacieszyć :)
 
u nas też się zmieniło niż na początku, zasypia ok 23-24 śpi do 6-7 rano potem ok 11 pobudka, z godzinę aktywności, spacer i tak od 12 potrafi do 18 spać, np. dziś poraz kolejny śpi od 11 a mamy 17 :) no ale wtedy od 19 do 23-24 nie śpi :) no ale dobrze bo kiedy mam się nim nacieszyć :)

wow aż nie chce się wierzyć że taki grzeczniutki szok!
 
reklama
książeczke dziecka też dostałam , chodzi mi o taką z receptami, a ubezpieczenia nie mogła załatwić ci położna ( położna zapisała was zapewne do ośrodka zdrowia) bo ubezpieczenie to musi zakładać pracy zgłosić do zusu oni składają wniosek o dopisanie dziecka do ubezpieczenia i dostajesz potwierdzenie na odpowiednim wniosku z pieczątką pracodawcy i podpisem , u nas tylko na podstawie tego druku wystawili mi książeczkę zdrowia taką z receptami gdzie można wypisać,. taką jaką my dorośli mamy. niewiem ale może faktycznie ci załatwiła i się mylę :)

U nas też nie potrzeba wydawać takich książeczek, recepty mają w przychodni, po za tym ja nie posiadam żadnej książeczki zdrowia, a dzieci mają te, które dostały w szpitalu.

Pochwaliłam, że córcia spokojna po szczepieniu, strasznie mi zaczęła płakać, nie chce jeść, ledwo usnęła i teraz mam dylemat, czy takie zachowanie to po szczepieniu czy być może to kolki :(
 
Do góry