reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

ramari my kupiliśmy fotelik Tario teutoni, bo tej samej firmy kupiliśmy wózek- ma dobre wyniki testów, ale jakbym miała możliwość zainstalowania w aucie isofixa, a nie mam niestety :no:, to bym kupiła maxi cosi z isofixem albo romer, bo one mają najlepsze noty:tak:
 
reklama
ramari - podejrzewam, ze wiele osob zainwestuje w Maxi Cosi :tak:
My mamy Mutsy Play i choc rewelacyjnie w crash testach nie wychodzi to jednak nie bede zmieniac na inny
 
Daria zastanów sie. Wygodne ale niezdrowe dla kregosłupa malutkiego dziecka. Naczytałam sie o nosidłach i chustach bo chce sie zaopatrzyc i wszyscy pediatrzy/fizjoterapeuci odradzaja takie nosidła, no chyba że tak od 8 miesiaca zycia jak juz dziecko bardzo dobrze głowe samo trzyma. I to tez tylko sporadycznie bo tutaj nie jest zachowana naturalna krzywizna kregosłupa. No ale wtedy to juz nie kangurowanie :tak:
Ogólnie bezpieczne noszenie malenstwa sprowadza sie do tego ze albo jest w pozycji kołyski (przy problemach z biodrami odpada) albo w pozycji "żabki" z odpowiednio podparta główka i odpowiednimi katami ugiecia i odwiedzenia nóg- podobno nawet przy dysplazji bioder pomaga.
Ja jakos nie mam ochoty zafundowac dziecku problemów z kregosłupem bo sama takie mam, |Dlatego w gre wchodzi tylko chusta wiazana

Ta firma projektuje nosidelka we wspolpracy z pediatrami. Najwazniejsze dla mnie jest to ze rosnie razem z dzieckiem i utrzymuje bioderka dziecka w pozycji zabki. Mozna tez karmic w tym nosidelku.
Z chusty dziecko szybko wyrosnie i po pewnym czasie ciezko jest nosic babolka. A jeszcze trzeba umiec ta chuste wiazac tak zeby krzywdy dziecku nie zrobic. Moim zdaniem chusty nadaja sie tylko dla dzieci do max 6 miesiecy i to w zaleznosci od predyspozycji dzidziorka.

Tak naprawde to i chusta i nosidelko ma swoje plusy i minusy. Tego nosidelka i tak nie bede uzywac od razu i czesto. Ale chusty to napewno uzywac nie bede, bo bede sie bala. Nie mam zaufania do moich zdolnosci manualnych.
 
Ta firma projektuje nosidelka we wspolpracy z pediatrami. Najwazniejsze dla mnie jest to ze rosnie razem z dzieckiem i utrzymuje bioderka dziecka w pozycji zabki. Mozna tez karmic w tym nosidelku.
Z chusty dziecko szybko wyrosnie i po pewnym czasie ciezko jest nosic babolka. A jeszcze trzeba umiec ta chuste wiazac tak zeby krzywdy dziecku nie zrobic. Moim zdaniem chusty nadaja sie tylko dla dzieci do max 6 miesiecy i to w zaleznosci od predyspozycji dzidziorka.

Tak naprawde to i chusta i nosidelko ma swoje plusy i minusy. Tego nosidelka i tak nie bede uzywac od razu i czesto. Ale chusty to napewno uzywac nie bede, bo bede sie bala. Nie mam zaufania do moich zdolnosci manualnych.
Twoje dziecko, Twoja decyzja :-)
Ale nie zgodze sie ze chusty wiazane sa dla małych niemowlaków- mozna nawet dwulatki nosić- kwestia wiazania i odpowiedniej pozycji no i tylko w chustach tkanych.
 
Ja też jeszcze nie wybrałąm ani fotelika ani wózka. Strasznie duży wybór. Chyba zdecyduje się jednak na spacerówkę i fotelik, chcociaż już sama nie wiem, może fotelik jak radzicie kupić z lepszej firmy i bezpiecznieszy, a w wózek jakis zwykły
 
Kurcze, naprodukowałam się i wcięło mi :-(
Więc jeszcze raz. Mrozik przeglądałam kiedyś te testy i myślałam wtedy o graco logico s. Wypada dobrze, a jest tańszy od maxi cosi. Fotelik GRACO LOGICO S+BAZA + GRATIS - WROCŁAW ! (887490879) - Aukcje internetowe Allegro
Jednak po ostatniej wizycie u znajomych którzy powiedzieli, że maja taki za 150 zł mój mąż stwierdził, że na tak krótko to nie ma sensu droższego kupować. Więc sprawa jest otwarta. Prawda jest też taka, że nie wiemy jak w testach wypadłby fotelik za 150 zł. A tak wogóle to jak sprawdzić czy można u siebie zamontować baze, bo ja jakaś ciemna w tej dziedzinie jestem :-)
 
ja też jestem za chustami:tak: a nosidełka bym nie kupiła na pewno:no:
i racja koza że chusty tez rosną razem z dzieckiem, i 2latka tez można w niej nosić, jest mnóstwo technik wiązania, właśnie M ma mi z pracy przynieś film instruktarzowy, więc jak będą chętne to prześlę np. na maila:tak:
 
Kurcze, naprodukowałam się i wcięło mi :-(
Więc jeszcze raz. Mrozik przeglądałam kiedyś te testy i myślałam wtedy o graco logico s. Wypada dobrze, a jest tańszy od maxi cosi. Fotelik GRACO LOGICO S+BAZA + GRATIS - WROCŁAW ! (887490879) - Aukcje internetowe Allegro
Jednak po ostatniej wizycie u znajomych którzy powiedzieli, że maja taki za 150 zł mój mąż stwierdził, że na tak krótko to nie ma sensu droższego kupować. Więc sprawa jest otwarta. Prawda jest też taka, że nie wiemy jak w testach wypadłby fotelik za 150 zł. A tak wogóle to jak sprawdzić czy można u siebie zamontować baze, bo ja jakaś ciemna w tej dziedzinie jestem :-)
baze zawsze da sie zamontowac-albo pasami albo na zaczepach isofix jesli auto posiada. To sa takie druty/uchwyty miedzy oparciem a siedzeniem. Wsadz łapke w ta szczeline i zobaczysz czy cus tam jest :-) Ale bez problemu mozesz pasami zamotac- tylko ze wtedy baza nie tyle zwieksza bezpieczenstwo co daje wygode bo nie trzeba za kazdym razem motac pasami fotelika.
 
reklama
Do góry