reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Słuchajcie...przepraszam, ale mam wrażenie że trochę przsadzacie z tymi wyprawkami, wózkami itp w tym okresie ciąży....:baffled:Jest jeszcze bardz dużo czasu i jeszcze do marca 2010 dużo moze się wydarzyć, dużo nowości na rynku pokazać itp....Chyba nie ma co teraz szalec tylko się cieszyć, ze jeszcze brzuchole nam nie ciążą za bardzo:tak:

Moniat84 myślę ze możesz spokojnie wypić gastrolit i smectę. Te lekarstwa powinny pomóc w grypie żoładkowej, a można je podawać nawet 1 miesiącznym dzieciom, wiec kobietom w ciązy pewnie raczej też, ale moze podpytaj w aptece.

Ja o wyprawce też narazie nie myślę. Chyba zaczniemy kupować wszystko, jak któraś z was pisała w połowie ciąży.

Rozwolnienie trochę przeszło, także nic narazie nie będę brać. Zmusić się do jedzenia nie mogę. Suchą bułkę jem chyba już z godzinę. Muszę coś przekąsić bo mdli mnie blee.
 
reklama
dziewczyny czy Wy macie jakies poradniki odnosnie tego jak pielegnowac dziecko przyjsciu na swiat?

Przed przyjściem na świat synka czytałam dużo gazet i książek na temat pielęgnacji niemowląt, na pewno można z nich się dużo dowiedzieć, ale myślę, że wszystko wychodzi w praktyce, osobiście dużo pytałam w szpitalu położnych, które pokazywały jak kąpać, przewijać, a reszta wyszła w praniu :)
 
dzieki za odpowiedz Karolinko :)

mysle czy by nie kupic sobie jakiegos poradnika typu "pierwszy rok zycia dziecka" czy czegos w tym stylu.
nigdy nie mialam stycznosci z tak malutkim dzieckiem od strony ze sie tak wyraze "technicznej" :)
 
Dla mnie marzec to jeszcze jakaś abstrakcja. Narazie dużo czytam o ciąży i rozwoju maleństwa w brzuszku. Sądzę, że jak dopiero zacznie, kopać to wyda mi się wszystko blizsze i wtedy się zainteresuję co dalej. Poza tym, jeszcze nie będąc w ciąży zaglądałam na różne tematy BB, między innymi na majówki 2009 i troszkę czytałam jakie są kłopoty z maluszkiem w 1 miesiacu. Z tego forum naprawdę dużo idzie się dowiedzieć. My także będziemy się wspierać, będąc już mamami na podforum dzieci urodzone w marcu 2010:-)
 
Ja też narazie skupiam się tylko na wiadomościach o samej ciąży. Kupiłam sobie gazety "m jak mama" i "Twoje 9 miesięcy" oraz taką książeczkę: "Gdy stajesz się mamą", gdzie jest opisane tydzień po tygodniu ciąży, co się dzieje z maluszkiem, organizmem mamy, porady itp. Bardzo fajna.
O pielęgnacji niemowląt i na całej reszcie zacznę się skupiać jak już przetrwam ten pierwszy trymestr, który mnie tak teraz zaczął stresować, bo do wczoraj czułam się naprawdę znakomicie, a teraz stresuję się tym kłuciem w brzuchu, no i w krzyżu mnie znowu rwie:-( i co chwilę latam do kibleka sprawdzać czy nie plamię.. ehhh
 
reklama
Wiem że na tę grypę dobra jest cola, no ale w ciąży to chyba niebardzo

na takie grypy żołądkowe najlepszy jest wygazowany 7up.
po prostu woda z glukozą :tak:
zawsze tego używamy w razie potrzeby :tak:

mysle czy by nie kupic sobie jakiegos poradnika typu "pierwszy rok zycia dziecka" czy czegos w tym stylu.
nigdy nie mialam stycznosci z tak malutkim dzieckiem od strony ze sie tak wyraze "technicznej" :)

na codzień mam doczynienia z dziećmi od 6 miesiąca, więc z przewijaniem, karmieniem i pielęgnacją raczej sobie poradzę :tak:
ale przeraża mnie to DO 6go miesiąca :szok:
także poradnik raczej sobie sprawię.


a nie przeraża Was ta ogromna odpowiedzialność??
 
Do góry