reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Dziewczyny,fajnie było z Wami pisać ale ja odpadam:tak::sorry: Zrobiłam 2 testy z innych firm i nic nie wyszło:no:.Ten quick Test jakiś wadliwy był.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::crazy::angry::angry:

Testy raczej się nie mylą. Moim zdaniem to mogło być wczesne poronienie.
Czytałam, że nawet 50% zapłodnionych komórek nie zagnieżdża się w macicy. Test wtedy wychodzi pozytywny. A @ dostałaś. Może musiałabyś iść do gina.

Lonka, Igi- Wszystkiego najlepszego:-)
 
reklama
czy dawniej kobietom nie było lepiej?
nic nie wiedziały o patologiach, chorobach

chociaż z drugiej strony nie miały znieczulenia:-D
 
Też sobie ne wybrażam jak można było żyć w takiej niepewności. Maluszka przecież dopiero się czuje w połowie ciąży. Odliczam dni do następnego USG, nie mogę się już doczekać.
 
Jestem wściekła!!!

Dostałam Duphaston, bo powiedziałam, że zdarza się, że mnie brzuch pobolewa, a poprzednią ciążę poroniłam. Przeczytałam teraz na ulotce duphastonu to:
"Nie uzyskano dotychczas żadnych danych wskazujących na to, że dydrogesteron nie może być stosowany w trakcie ciąży. Jednak w ostatnim badaniu kliniczno-kontrolnym zasugerowano istnienie co najmniej cwukrotnie zwiększonego ryzyka spodziectwa drugiego/trzeciego stopnia wśród chłopców urodzonych przez matki, które przyjmowały progestageny(przede wszystikm progesteron) wkrótce przed ciążą lub w trakcie wczesnej ciąży"

Ulotka zostala zaktualizowana o te dane w grudniu 2008.

W trakcie rozwoju mózgu i kształtowania sią narządów chłopiec jest narażony na zwiększone dawki żeńskich hormonów. Martwi mnie to.
Nie chcę stracić ciąży ponownie. Z drugiej strony świadomość tego ryzyka przeraża mnie.I co teraz?
 
Jestem wściekła!!!

Dostałam Duphaston, bo powiedziałam, że zdarza się, że mnie brzuch pobolewa, a poprzednią ciążę poroniłam. Przeczytałam teraz na ulotce duphastonu to:
"Nie uzyskano dotychczas żadnych danych wskazujących na to, że dydrogesteron nie może być stosowany w trakcie ciąży. Jednak w ostatnim badaniu kliniczno-kontrolnym zasugerowano istnienie co najmniej cwukrotnie zwiększonego ryzyka spodziectwa drugiego/trzeciego stopnia wśród chłopców urodzonych przez matki, które przyjmowały progestageny(przede wszystikm progesteron) wkrótce przed ciążą lub w trakcie wczesnej ciąży"

Ulotka zostala zaktualizowana o te dane w grudniu 2008.

W trakcie rozwoju mózgu i kształtowania sią narządów chłopiec jest narażony na zwiększone dawki żeńskich hormonów. Martwi mnie to.
Nie chcę stracić ciąży ponownie. Z drugiej strony świadomość tego ryzyka przeraża mnie.I co teraz?
Duphaston nie jednej kobiecie pomógł donosić ciążę. Co do spodziectwa, to jeżeli już się zdarzy, to wykonują operację. Nie jest to choroba, która powoduje inwalidztwo. Jeżeli miałaś problemy z poprzednia ciążą i istnieją obawy, że tym razem też istnieje takie ryzyko, to lepiej zażywać Duphaston. Firmy farmaceutyczne bardzo często zabezpieczają się podając informacje odnośnie różnych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem jakiegoś leku.
 
Witam i ja :)

Jestem po usg i wizycie lekarskiej, "ktoś" ma 6 tygodni 4 dni według usg, serducho mu wali, trzyma sie mocno !

Co do duphastonu, ja poprzednie dwie ciąże na duphastonie i urodziłam dwóch zdrowych chłopców takze nie martwcie sie zawczasu :)
 
Witam dziewczyny,u mnie kiepsko, znów zaczęłam plamić...:-( wizyta o 14:15, boję się..

Kochana, czasem tak bywa, jakies plamienie bez powodu, na pewno będzie dobrze :-)

Dziewczyny,fajnie było z Wami pisać ale ja odpadam:tak::sorry: Zrobiłam 2 testy z innych firm i nic nie wyszło:no:.Ten quick Test jakiś wadliwy był.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::crazy::angry::angry:

o kurcze, ja zawsze myślałam, że jeśli już testy się mylą, to w drugą stronę...
może do lekarza idź? może jeszcze nie czas na pożegnania z nami? :-)

Ionka!! STO LAT, STO LAT!! Spełnienia wszystkich marzeń, zdrowej dzidziuni, żeby rosłą szybciutko, łatwego porodu i wszystkiego naj, naj naj.....:-D

Igi! :-) spełnienia marzeń!! tych dużych i tych maleńkich :-)

Lonka, Igi- Wszystkiego najlepszego:-)

dziękować :-)

czy dawniej kobietom nie było lepiej?
nic nie wiedziały o patologiach, chorobach
chociaż z drugiej strony nie miały znieczulenia:-D

no moja mama w żadnej ciąży nie miała usg robionego i przeżyła jakoś ;-)
ale z drugiej strony mój brat o mało się nie udusił pępowiną, domyślam się jaki to stres był :szok:


chyba mi zaczyna być widać brzuszek :szok: tzn widać wieczorem, rano wraca jak dawniej ;-) powiem wam, że to strasznie dziwne :zawstydzona/y: no bo niby wiem, że w ciąży jestem, ale jednak nie mam kontroli nad własnym ciałem :sorry:
 
reklama
maborka- nie przejmuj się! u Ciebie jakiś powód chociaż był- bóle. ja też dostałam ten lek, ale
PROFILAKTYCZNIE
co moim zdaniem jest totalnie bez sensu- jedynym wytłumaczeniem było to, że "teraz dużo poronień jest."
tylko jak to się ma do mojej sytuacji? :eek:
nie wzięłam ani jednej tabletki

czasami mam wrażenie, że pchają w nas ten duphaston, jakby się prześcigali, który da większej ilości pacjentek..............

ostatnio, jak mi internistka dała antybiotyk na tą anginę, powiedziała, że w razie problemów "tam na dole" mogę zastosować clotrimazol. fajnie, pomyślałam, bo mam w domu.
a na ulotce, jak wół jest napisane, żeby NIE STOSOWAĆ W PIERWSZYM TRYMESTRZE :baffled:
 
Do góry