reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

karalajna zdrowia życzę! Kiedy masz przymiarkę sukni i jak planujesz się uczesać?ja miałam coś jakby warkocz dobierany...
polusia frotka zdrówka dla starszaków!

Też muszę pranko wstawić (i to nie jedno!), ale nie chcę przypadkowo obudzić Królewicza...niechby pospał do 14...Wtedy spoko godzę się na jedną drzemkę w ciągu dnia, ale trwającą 3h:tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witam, mozemy dołączyć?
Młody (Olaf) urodzony 08.03.
Obecnie ma 8 zębów, potrafi stać , czworakować z prędkością światła!
Tylko nie chce jeść grudek... a każdy pediatra twierdzi, że to moja wina, bo nie uczę dziecko jeść a ja uczę tylko u nad co łyżka to wymioty. Prosiłam o pomoc pediatrę, aby wskazała mi dobrego logopedę to odmówiła twierdząc, ze nie widzi podstaw do skierowania.... czekam teraz cierpliwie na prywatna wizytę neurologa.
 
mrozik, frotka u nas leje sie z nosa prawie, ze woda, na razie daje malemy na noc nasivin, masc majerankowa, a w dzien woda morska i euforbium no i inhalacje z berodualu i dzis zaczynam mucosolvan.
Nie wiem czy to nie od zebow, bo wylazla jedna gorna czworka, ale nie caly tylko kawaleczek, a druga jeszcze nie.
moko witaj, Franio tez nie chcial jak ja to mowie wiórów jesc, ale zaczelam dawac mu chrupki i teraz z wiorami nie ma juz problemow, chociaz czasami jeszcze odruch wymiotny sie pojawia
 
Witam, mozemy dołączyć?
Młody (Olaf) urodzony 08.03.
Obecnie ma 8 zębów, potrafi stać , czworakować z prędkością światła!
Tylko nie chce jeść grudek... a każdy pediatra twierdzi, że to moja wina, bo nie uczę dziecko jeść a ja uczę tylko u nad co łyżka to wymioty. Prosiłam o pomoc pediatrę, aby wskazała mi dobrego logopedę to odmówiła twierdząc, ze nie widzi podstaw do skierowania.... czekam teraz cierpliwie na prywatna wizytę neurologa.
Witaj!
 
moko witaj wśród marcowych mamusiek :)
a jak Olaf radzi sobie z chrupeczkami ? wiesz moja Pola kawałki w zupie je dopiero od 3 tygodni a przedtem była tylko papka ale jadła chlebek, chrupki, banana.

myszowata u nas jeszcze nie bylo nawet jednej drzemki, dam jej zaraz zupę i położę do łóżeczka ciekawe ile pośpi?
 
polusia u nas w ostatnich dniach ciężko o spanie...spał mi ok 2-3 razy po 30 min, a wczoraj raz 30 i raz 20 (z dwiema pobudkami w trakcie), więc doszłam do wniosku, że spróbuję go przestawić na jedną ale dłuższą drzemkę...zobaczymy jakie będą efekty

Aha wiem, że nie ten wątek, ale powiem Wam, że Mały jadł wczoraj naszą ogórkową w ramach obiadu (dość kwaśna była) i wsio ok i z brzuszkiem i ze skórką i chętnie jadł!:-)
 
myszowata sukienka ma byc 10 lutego do odbioru i wtedy ewentualne przerobki czy cus, fryzura to kurde nie wiem jeszcze, musze znalezc dobrego fryzjera tam na wiosce:szok: i zrobic probe, z makijazem tak samo mysle, no i jeszcze manicure;-)

co do drzemek moj z reguly jedna i czasem do 3h wiec okej:tak:

moko witamy:-) moj nie chcial jesc ale teraz juz je, tez zaczynalam od chrupek kukurydzianych:tak:

ja ide sie polozyc poki mlody spi, glowa peka
 
karalajna ja dzień przed ślubem "testowałam" z samoopalaczem, a w zasadzie kremem lekko brązującym, a że przy okazji wyskoczył mi pryszcz na brodzie (jak na złość - do tego M też!)to posmarowałam go jakimś czymś wysuszającym i w tym miejscu krem nie złapał i miałam biały placek:sorry:Szczęśliwie makijaż perfekcyjnie wszystko ukrył;-)
 
reklama
Polusiu otóż młody nie radzi sobie z chrupkami, bo przyklejają mu się do gardła i się dławi a jak się dławi to prowokuje wymioty. Dlatego uważam, że jednak coś jest nie tak.
Próbuje codziennie go zachęcać do jedzenia ciasteczek Hipp, chrupek, piętka chleba, owoce w siateczce, zupy i nic.... jedziemy na papkach, bo chyba z głodu to by padł. Poza tym zauwazyłam, ze nawet w kaszce jeśli znajdzie się grudka źle rozmieszana to jest od razu wymiot...
Katastrofa.

Ale dobra teraz lepsze wiadomości. Młody od 2 dni w końcu załapał jak samemu wstawać. I wstaje wszędzie... przy lodówce, w łazience przy sedesie - nie ma rzeczy niemożliwych. Tylko nie umie z powrotem usiąść i są błagania o ratowanie i tak milion razy ćwiczę schylenie-podnoszenie, dźwiganie.

Oprócz tego od dwóch dni odstawiamy się od piersi. Po wielu próbach smakowych mlek modyfikowanych w miarę przypadło nam do gustu mleko Gerber? Piją wasze dzieci to mleko? Młody zjada cyca tylko raz w nocy, potem ok 6 rano zjada 90 ml mm, w dzień samo mm.
 
Do góry