reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Witam z rana, aczkolwiek dla nie których to chyba już nie takie rano;-)
Wczoraj wieczorem tak mnie ciągnełow pachwinie, że nie mogłam kroku zrobić, a jak się położyłam to nie mogła się nawet przewrócić na drugi bok,czułąm się jak potłuczona:-(dzisiaj już nie ciągnie(tfu tfu)na szczęście
No to ja wlasnie mialam podobnie, ale bardziej kolo jajnika.

cześć dziewczynki
ja tez często czuje jakieś dziwne rwania, czasem kłucia, napięcie...ale to chyba normalne
tabasia ty chyba pisałaś o jajkach na miękko, kurczę, ja tylko takie toleruję:-( i właśnie chciałam je zjeść na śniadanko
i co teraz:-)
Mag i Milkshake zaraz cos wkleje o tych jajkach ;-)

Hejka,
to widzę ze nam wszystkim dokuczają napady głodu...ja też wsuwam co mi pod rękę wpadnie;-)Boję się co bedzie dalej....

Co do takich bóli brzucha to ja nadal jestem troszkę przeziębiona i jak na przyklad zakaszlę, albo kichnę to normalnie taki bol mi się nie raz pojawia na dole brzucha ze aż krzyknę z bólu i zginam się w pół....normalnie przed każdym kalsznięciem się już obawiam..
Nie wiem od czego to może byc.....

Ja dzisiaj wybieram się z moim trzylatkiem do teatru BAJ w Wawie na jakąś sztukę. Mam nadzieję, ze u się spodoba, bo z biletami nie jest łatwo. A wy jakie macie plany na tę piękną niedziele??;-)
Oooo to nie tylko mnie tak boli...

Dzis juz dobrze sie czuje, ale wczoraj to byl jakis koszmar. Teraz jak czytam Wasze posty, to widze, ze tez sie z tym borykacie :eek: Mnie dopadlo tak na ostro, ze az sie przestraszylam. W nocy bylo lepiej, choc raz sie obudzilam z bolu!!! Nie wiem, moze tez troche za duzo sie wczoraj nameczylam przy sprzataniu... Ale dzis jest ok :-)
Dziewczynki tu 10 rzeczy, ktorych nalezy unikac, pisza co prawda o surowych jajkach, ale zaraz jeszcze cos znajde o tych sadzonych i na miekko. Uwazajcie Kochane...
Ja nie lubie jajek, nie jadlam ich dobrych pare lat, teraz mi sie zdarza, ale tylko na twardo.
10 rzeczy zakazanych w ciąży Rodzina - Ciąża - Ciąża - Rodzina - Polki - Kobieta - Starania o dziecko - Przebieg ciąży - Ciążowe dolegliwości - Poród - Pielęgnacja ciała w ciąży - Zdrowie w ciąży
A tu krotko, zwiezle i na temat: http://www.baby-shower.pl/CIAZA/Dieta-w-ciazy/Czy-w-ciazy-mozna-jesc-surowe-jajka.html
Ale sie nie martwcie, bo to raczej o salmonelle chodzi, ryzyko zawsze jest, ale mysle, ze nieduze. Objawy wystepuja od 6-72 godzin po spozyciu zanieczyszczonego pokarmu. Takze bez stesu Dziewczynki, prosze :happy:
Ja zmykam na sniadanko, cos mam ochote na tosty z dzemem :szok: hihihi
Milej niedzieli Kochane ;-)
 
reklama
Witam:) Ja mam termin na 27 marca
Witaj

witajcie ponownie
właśnie jem obiado-kolację (kasza gryczana z warzywami i mięskiem) i że jestem sama to jem w kompem, czyli z Wami :-D
już nadrobiłam zaległe wpisy, zawsze jest co przeczytać :-)

dzisiaj byłam na zakupach, kupiłam Feminatal 400 i magnez bo brakuje mi witamin i jestem cholernie zmęczona.. już powoli jestem sfrustrowana tym
pojawiły mi się tez zajady :baffled:
wcinam bez przerwy warzywa i stosy owoców, a tu coś takiego
Maleństwo mnie objada a ja nie nadążam jeść
a jem prawie bez przerwy :-D szok
wczoraj późno jedliśmy z Darkiem bo na 20.oo byliśmy na usg
wracając byłam ZŁA jak osa - bo byłam strasznie głodna, rzuciłabym się na każde jedzenie, straszne :-D
no i zmęczona chyba również z tego głodu
tak więc ciągle: głodna, zmęczona ...no i niewysikana:baffled:
ileż można!!!
Ja byłam wczoraj na zakupach i kupiłam tez feminantal 400 + DHA i się lyka po dwie kapsułki, jedna normalną tą różową a druga taka bezbarwna jest.. też takie masz?:zawstydzona/y: Bo moze powinnam kupic bez tego DHA?:eek:
A dziś do nas przyjeżdża moja mama na obiadek:-D I zaraz z M do sklepu ruszamy bo wczoraj wszystko opędzlowaliśmy;-):-D
Mnie też kuło.. wczoraj.. tylko w prawym boku na dole i tez się bałam co to może byc.. ale dziś już nie kuje..
Eh.. widzę, że niektóre tez mają tak jak ja, że mają na coś ochotę a jak juz to mają na talerzu albo w ręku to im się odechciewa:-D







 
Agniesiak ja mam tez ten feminatal :-) Ale ta przezroczysta kapsulka juz 2 razy przykleila mi sie do gardla!!! :no: Okropne uczucie, bo nie mogla sie odkleic, a pilam i pilam i pilam. Dopiero M mi dal jablko i poszlo, ale tez z problemami :shocked2:
 
Tabasia a jak sobie radzisz z tymi bólami pleców? Ja dzisiaj pół nocy nie spałam, ból promieniował na pośladki i nogi, masakra. Trochę się termoforem podgrzewałam. Ja często miałam problemy z tymi bólami, ale wczoraj to już ostro bolało. Byłam wczoraj 10 godzin w szkole, czytałam gdzieś , że mogło to się nasilić od wielogodzinego siedzenia w jednej pozycji. Dzisiaj już trochę lepiej, boli, ale tak do wytrzymania.

Pogoda u mnie piękna, wybieram się z mężem i naszym psem na dłuższy spacer do lasu. Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli.:-)
 
WItajcie
ja właśnie pożeram sobie jedzonko i czytam, co napisałyście :-)
Ja byłam wczoraj na zakupach i kupiłam tez feminantal 400 + DHA i się lyka po dwie kapsułki, jedna normalną tą różową a druga taka bezbarwna jest.. też takie masz?:zawstydzona/y: Bo moze powinnam kupic bez tego DHA?:eek:

ja też mam takie z podwójnymi kapsułkami, nie wiem, czy są inne, łykam bo się przyda, szczególnie, że mnie ostatnio odrzuca od ryb, a tak je lubiłam przed ciążą :-(
Mag i Milkshake zaraz cos wkleje o tych jajkach ;-)
Ale sie nie martwcie, bo to raczej o salmonelle chodzi, ryzyko zawsze jest, ale mysle, ze nieduze. Objawy wystepuja od 6-72 godzin po spozyciu zanieczyszczonego pokarmu. Takze bez stesu Dziewczynki, prosze :happy:
Ja zmykam na sniadanko, cos mam ochote na tosty z dzemem :szok: hihihi
Milej niedzieli Kochane ;-)
ja właśnie lubię jajka na miękko, jestem specjalistką od gotowania jajek tak by białko było ścięte, a żółtko nie :-D
myślę, że zakaz dotyczy obaw o salmonelle, a to po prostu o higienę chodzi a nie o żóltko, bo bakterie są nie w żółtku, ale na skorupce,
ja zawsze jajka (cokolwiek z nimi robię) dokładnie myję gąbką z płynem do mycia naczyń pod gorącą wodą - już mam takie przyzwyczajenie :tak:

u nas piękna pogoda, miłej niedzielki Brzuchatki :happy:
 
Witam w piekna i sloneczna niedziele.:-):happy:

cześć dziewczynki
ja tez często czuje jakieś dziwne rwania, czasem kłucia, napięcie...ale to chyba normalne
no ja wlasnie ostatnie dwa dni mialam z rana takie dziwne klucie jakby, i tez sie zastanawialam co to, ale mam nadzieje ze tak po prostu moze byc.:tak:

jesli chodzi o jedzenie to ja raczej mam zachcianke na cos ale nie wiem wlasnie na co.:-D I chodze tak po domu i podjadam. Ale o dziwo jak sie waze co tydzien to przytylam 3 kg od poczatku. Wiec chyba nie jest tak zle, sprawdzalam z takim kalkulatorem wagi ile powinno sie przybierac na wadze w ciazy. I mieszcze sie w normach.
 
co do jajek, to slyszalam ze kogla-mogla nie wolno jest, no ale to jest jednak surowe jajko. Ackzolwiek slyszlaam tez ze mozna ewentualnei zjesc kogiel-mogiel jak sie sparzy jajko. No ,ale tak czy inaczje o jajkach na miekko nie slyszalam nic.

Ja chcialabym isc z Jasiem do teatru dla dzieci ale troche sie boje, ze to jeszcze za wczesnie - za duo dzieci, halas i tyle byloby bo pewnie chcialby wyjsc... :eek:
Za to bylism yw kosciele, teraz wcinamy rosol (przy bajce...:zawstydzona/y:) potem spanie i spacer z kolezankami moimi dzieciatymi :tak:
 
U mnie też pogoda przepiękna i chętnie wybrałabym się do parku, bo już zaczyna się nasza polska złota jesień i zaczyna się kolorowić wszędzie rozrzuconymi listkami, a ja to bardzo lubię, ale niestety muszę siedzieć w domku. Raz, że chyba odpocznę po nocy, bo nie mogłam w ogóle spać. Tak mnie bolały plecy i łamało w kościach nóg, że nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić. Żadna pozycja mi nie pomagała. Do tego ucho puchło i strasznie swędziało.
A dwa, że dziś musze ja zostać przy mamie, więc nie wyrwę się z domku.

A gdzieś o 4:00 w nocy byłam taka masakrycznie głodna, że szok. Tyle, że wiecie co? Ja nie potrafię się przełamć, żeby jeść w środku nocy. Myślicie, ze jak zasnę głodna to mogę zaszkodzić jakoś Dzidziolkowi?

A potem z rańca się zrewałam, patrzę na zegarek: 8:30. Myslę sobie: kurcze, nie zdążę do lekarza! Byłam przekonana, że dziś jest poniedziałek.
biggrin.gif
Chyba mnie za bardzo stresuje ta jutrzejsza wizyta :)
 
reklama
Agniesiak ja mam tez ten feminatal :-) Ale ta przezroczysta kapsulka juz 2 razy przykleila mi sie do gardla!!! :no: Okropne uczucie, bo nie mogla sie odkleic, a pilam i pilam i pilam. Dopiero M mi dal jablko i poszlo, ale tez z problemami :shocked2:

WItajcie
ja właśnie pożeram sobie jedzonko i czytam, co napisałyście :-)

ja też mam takie z podwójnymi kapsułkami, nie wiem, czy są inne, łykam bo się przyda, szczególnie, że mnie ostatnio odrzuca od ryb, a tak je lubiłam przed ciążą :-(
u nas piękna pogoda, miłej niedzielki Brzuchatki :happy:
Ufff...:-)A już myślałam, że tylko ja mam taka dawkę w opakowaniu:-D Mi całe szczęście przechodzą kapsułki bez problemu:tak:
Monia ja bym mogła non stop ryby wpierniczac:-D Ostatnio tak mnie wzięło na rybę po grecku.. Mniam:-) Oczywiście taką kupną..:zawstydzona/y:Ale wspaniała jest, polecam:tak: Firmy: Dega:tak::-) Mniam:-D

Witam w piekna i sloneczna niedziele.:-):happy:

jesli chodzi o jedzenie to ja raczej mam zachcianke na cos ale nie wiem wlasnie na co.:-D I chodze tak po domu i podjadam. Ale o dziwo jak sie waze co tydzien to przytylam 3 kg od poczatku. Wiec chyba nie jest tak zle, sprawdzalam z takim kalkulatorem wagi ile powinno sie przybierac na wadze w ciazy. I mieszcze sie w normach.
Kochana a czy mogłabyś podac linka do tej stronki gdzie się sprawdza wagę w ciązy?;-) tez chetnie zerknę:tak:

Ja chcialabym isc z Jasiem do teatru dla dzieci ale troche sie boje, ze to jeszcze za wczesnie - za duo dzieci, halas i tyle byloby bo pewnie chcialby wyjsc... :eek:
Za to bylism yw kosciele, teraz wcinamy rosol (przy bajce...:zawstydzona/y:) potem spanie i spacer z kolezankami moimi dzieciatymi :tak:
No to udanego spaceru życzę:tak::-)

My z M zrobiliśmy pyszny obiadek:tak::-) W sumie każdy zrobil swój specjał bo mama przyjeżdża;-)Nie mogliśmy dojśc do porozumienia co i każdy zrobił swoje danie:-D Ryż, mięsko z piersi kurczaka w kawałeczkach z cebulką ja dodałam: sos Uncebaens (nie wiem jak to się pisze:zawstydzona/y::-D), ser żółty starty. Wymieszałam i posypalam serem:tak:Mama przyjedzie to tylko do piekarnika się włoży i gotowe:-) A mój M zrobił podobnie: ryż, (tylko dodał do niego jajko i usmażył. Druga warstwa: sos ten co ja, trzecia warstwa: ryż pomieszany z rozpuszczonymi (na maselku)serkami topionymi, mięsko z cebulką i posypał serem:-) Zrobił warstwowo a ja wymęmłałam:-D
Dania podobne ale w smaku ciut się różnią:tak::-)







 
Do góry