reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

hehe co do mezczyzn i papierochow to ja mam tak moj maz mowi zajdziesz w ciaze to rzuce i tak stopniowo palil 6 dziennie potem 5 dziennie potem doszlo do 3-4 i nagle4 cala paczke :szok: takze mu nie poszlo z leksza ale powiedzialam ze ma nie palic jak maluszek sie urodzi to powiedzial ze dobrze ze w ogole juz rzuci do tego czasu... ta chyba sie o sciane... cos mi sie wierzyc nie chce ze da rade ;-) no ale poszantarzuje go troche jeszcze tego tekstu "gdybys nas kochal..." nie probowalam :-D
a ja jestem najszczesliwsza kobita na swiecie bylam na usg u doktorka bo jjo zznosilam z ta rura z basenu i w ogole i wszystko ok jest i dzidzia sie tak ruszala bo nie lubi usg ze masakra a ja wylam tam z rozczulenia a lekarz i moj krzys sie patrza na mnie i w smiech haha:-D:-) a ja tam juz nie moglam... w ogole lekarz patrzy nic nie mowi a ja do niego " i co? dycha??" a on "dycha dycha nawet bardzo !!!":-) no i dzidzia lezalaa na boczku i nagle rozlozyla nozki a doktorek mowi o moze cos zobaczymy i sie przyblizyl do monitora a tu dzidzior hyc i nozki sciznal haha :-D chyba sie zawstydził :-) no i wyniki tez w normie npo i u niego waga mi pokazala 73,4 kg dziwne ale to pierwszy raz sie tamta waga wazylam bo tak to ciagle moja sie waze od poczatku ciazy....
jutro mnie czeka ekg kardiolog i moze postanowienie o cesarce bbbrrr ja jednak wole normalnie rodzic hehe a myslalam ze nigdy sie nie przestawie :tak:
 
reklama
hehe wiem dokładnie o co kaman :-) mi 3 usg pokazaly termin 30marzec wiec ja tego terminu sie trzymam.. co do terminow one są zgubne ...moja kumpela przenosiła córcie 13dni więc zamiast w grudniu2008 w styczniu się urodziła Aniulka:-D

Wieć ty tak jak ja na saaaaamym końcu tego marca:-D:-D:-D
ALe szerze powiedziawszy planując ciążę tak sobie myślałam że fajnie było by urodzić właśnie w marcu.Może jest jeszcze trochę nie przyjemnie na dworze, ale gdy będzie już można wychodzić z mluszkiem będzie zaczynała się wiosna, a ja uwielbiam tę porę roku, gdy budzi się świat do życia.
I przed nami cała wiosna ,całe lato:happy2::happy2:

Synka urodziłam w październiku, gdy wychodziłam ze szpitala było już zimno a potem to już tylko gorzej....
 
Aha, i zapomniałam napisać. W naszym bloku popsuła sie winda i wyobraźcie sobie że ja musiałam się tachać aż na 12 od parteru... Poszłam do tego faceta ze współnoty a on na że dopiero pod koniec września zaczną naprawiać. I ja mam się tu tachać az na 12?! :angry:
Pół godziny szłam na 10 piętro. Skandal normalnie. :no::crazy:
 
kacha87 ale przynajmniej z tego co ja wiem to tak naprawde pierwsze usg jest najbardziej wiarygodne co do terminu porodu i okresla "prawdziwy" wiek dziecka. Pozniej dzieci rosna w roznym tempie i czasami usg pokazuje ze dziecko jest tydzien-dwa starsze a jest poprostu wieksze a nie starsze , dlatego lekarze - a przynajmniej ci ktorzych znam na te terminy z usg w pozniejszym okresie ciazy specjalnie nie patrza.

Ja w ciazy z Bartkiem mialam z usg z 5 terminow porodu , Bartek mial byc nieduzy a urodzil sie prawie 4 kg.

neska11 ja sie w ciazy z Bartkiem nie moglam doczekac porodu bo nie wiedzialam co mnie czeka , mialam troche problemow w ciazy i myslalam "oby tylko urodzic i bedzie spokoj - nie wiem o jakim ja spokoju myslalam haha :tak:" teraz juz wiem wiec narazie ciesze sie ciaza i do porodu mi sie nie spieszy ;-)
 
Ostatnia edycja:
cześć babeczki :-)
czytam teraz fajną książkę "ciężarówką przez 9 miesięcy" naprawdę polecam, śmieję się w głos co chwila :-)
widzę, że rozmawiałyście o facetach i (ich) nałogach. mój M. rzucił palenie na początku roku i dzielnie daje sobie radę! :-) jestem z niego bardzo dumna :-) chociaż, nie powiem, czasem nachodzą go chwile zwątpienia...

co do terminu porodu- ja mam już chyba 5 różnych :zawstydzona/y: generalnie gdzies między 10 a 20 marca mi wychodzi :confused: na razie trzymam się ostatniego mozliwego ;-)

gratuluję wszystkim znającym płeć :tak:

wczoraj któraś z Was narobiła mi smaka na kwaśne żelki i właśnie je wcinam :-) mogłyby być bardziej kwaśne ;-)
 
Kaz Cooke "Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach"

przetłumaczona na bardziej polskie realia :-)
 
A ja troche nie na temat jak pozwolicie ;-)
Mam pytanie do mam 2-latkow i starszakow. Do kiedy Wasze dzieci spaly w lozeczkach z szczebelkami ?
Chce Bartkowi urzadzic pokoj, tak zeby mial swoj i spal juz w swoim jak sie rodzenstwo urodzi ( narazie jest z nami ) i chcialabym mu kupic lozko takie "dorosle" z jakas barierka itd. Planuje go przeniesc pod koniec roku , bedzie mial rok i 9-10 miesiecy i tak sie zastanawiam czy nie bedzie za maly na takie lozko ??

Juz sie tak rozgladam za tymi meblami bo mam nauczke z nie tak dawnego urzadzania domu i czekania na meble 2-3 miesiace.
 
reklama
Agnes - wspolczuje tego 12 pietra, chyba ich pogrzalo ze beda to naprawiac dopiero za dwa tygodnie, aco by bylo jakbys tak z zakupami i wozkiem miala na to 12 pietro latac, no nienormalni...Ja w PL mieszkam na 9 i juz za wysoko na pieszo, a na 12, szok...

Kasaii - pisalas ze najbardziej liczy sie ten termin z pierwszego USG, ale kazdy inaczej robi to pierwsze USG, niby powinno sie robic po raz pierwszy miedzy 12 a 14 tygodniem, tak mi doktor mowila, bo wczesniej nie ma potrzeby jesli ciaza przebiega prawidlowo, no to moje USG niby pierwsze byloby teraz, ale 3 wczesniej mialam ze wzgledu na problemy i zagrozenie poronieniem. Ahh za tym to sie tez nie dojdzie, urodzi kiedy ma ise urodzic i juz ;D
 
Do góry