reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

a ja dzisiaj zobaczylam pierwsze rozstepy :szok:!!!!!! i to w nietypowym miejscu haha bo tak na udach od brzucha w dol dziwne haha :-) no i na piersiach ... no nic ale moj i tak powiedzial ze jestem sliczna :-D przez to ze mam taka skore a nie inna to nie widac za bardzo ;-)
 
reklama
Witam z rana

Mojemu synowi wychodza ostatnie zeby, dzis w nocy mialam przymusowa 1,5 godzinna przerwe w spaniu bo on spac nie mogl... juz zapomnialam co znacza nocne pobudki

A co do owocow morza to nie mozna surowych, no ale to w miare logiczne, tunczyka nie wiem dlaczego nie mozna, ja jem.
Tez czytalam o tym ze niektre ryby moga zawierac metale ciezkie, ale na tej zasadzie inne produkty zawieraja konserwanty, sztuczne barwniki, kofeine czy szkodliwe tluszcze. Wiec ja wychodze z zalozenia ze kawlek rybki nawet z tej z metalowej listy mi nie zaszkodzi jezeli bede miala na nia naprawde duza ochote ;-)

A wiecie , moj lekarz twierdzi ze on plci w 12 tyg nigdy nie okresla, latwo wtedy o pomylke i juz zdarzalo mu sie ze cos sie nie potwierdzilo i rodzice mieli pretensje ( swoja droga zajebisci rodzice )
 
Ostatnia edycja:
Hello :-)

A co do owocow morza to nie mozna surowych, no ale to w miare logiczne, tunczyka nie wiem dlaczego nie mozna, ja jem.
Tez czytalam o tym ze niektre ryby moga zawierac metale ciezkie, ale na tej zasadzie inne produkty zawieraja konserwanty, sztuczne barwniki, kofeine czy szkodliwe tluszcze. Wiec ja wychodze z zalozenia ze kawlek rybki nawet z tej z metalowej listy mi nie zaszkodzi jezeli bede miala na nia naprawde duza ochote ;-)
No pewnie, grunt to zdrowy rozsądek :tak: Jakby tak się przejmować tymi wszystkimi zaleceniami, to by człowiek nic nie jadł ;-)
 
Cześć,
Lady karen ty się ciesz!! Masz już córeczkę to synek będzie oczkiem w głowie!! Wierz mi!! Chłopaki są kochane i uwielbiają mamusię!!
To bedzie pewnie jedyny facet w Twoim życiu który będzie ci zawsze mówił, że ślicznie wyglądasz, że jesteś najmądrzejsza, najkochańsza itp:tak::tak: Synusiowie baaaardzo kochają mamusie:tak:

A co do tego jedzenia to chyba nie mozna przesadzac....bo się okaże, że nic nie mozemy jeść...ani tuńczyka, ani łososia, ani paluszków krabowych, ani owoców morza, wątróbki......
Paluszki krabowe to tak naprawdę zmielone mięso różnych ryb i uformowane w ksztalcie paluszków wiec ja nie widzę przeciwskazań, wątróbkę kazala mi w zeszłoej ciązy jeść ginekolog bo mialam niski poziom żelaza.....
Myslę ze wszystko moze nam zaszkodzic jak się z czymś przesadzi....
 
Witam dziewczyny:-)
Dziś idę do lekarza pewnie mi zrobi USG:-)
Ale chyba nie muszę mówić co czuje... boję się jak cholera:-(
Trzymajcie kciuki:tak:
 
No juz jestesmy ;-)
Michalka pojechalam do Cork :-) Dziekuje za namiar.
Lekarz bardzo mily i kompetentny. Badal mnie dosyc dlugo i dokladnie. Oczywiscie M byl ze mna caly czas.
Malenstwo ma 6,33mm, przeziernosc 2,3mm. Troszke przy tej gornej granicy i to mnie martwi... Czy ktorejs z Was tez tak wysoko wyszla??? To znaczy, niby jest w normie. Ciezko bylo zmierzyc, bo nie chcial sie odwrocic i troche go wymeczylismy. Ale kosci nosowej nie pokazal :no: Prawie caly czas lezal buzka do nas. Poza tym wszystko na swoim miejscu, raczki, nozki, paluszki, zoladek, mozg i inne :-) Slyszelismy i widzielismy piekne serduszko. Z USG wychodzi 13tydz. i 2 dni, wiec termin na 18 marca :-D Lekarz sie smial, ze leniuszek straszny, bo sie go przekrecic nie dalo za bardzo i jeszcze sobie raczke pod glowke podlozyl i tak lezal :-D moj M tak dokladnie spi w nocy :-D
Aaaa i pokazalam mu zdjecie z wczorajszego usg. I wiecie co sie okazalo?!?!?! Ze pani weterynarz zmierzyla nie ta odleglosc co powinna, bo dziecko powinno byc bokiem, a bylo przodem :szok::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Zamierzam zlozyc na nia skarge!
A tu artukul odnosnie hormonow tarczycy i co oznacza nadczynnosc i niedoczynnosc w ciazy Hormony tarczycy w ciąży - Kolmed - usg, ginekolog, stomatolog, urolog, Szczecin
Chyba pojde sie polozyc, bo jestem zajechana...
Dzieki jeszcze raz za mile slowa ;-) Co ja bym bez Was zrobila?!?!?! :-)

Tabasia u nas przezierność w 12 tyg wyszła 2,36 i gin powiedział że jest wszystko oki bo tak naprawde norma jest do 3. Tym bardziej że widoczna była kość nosowa, postanowiłam mu zaufać i nie nabijać sobie głowy obawami bo stres jest mi teraz nie potrzebny :-)
 
reklama

Witajcie Marcóweczki:-)
Dziś u mnie troche lepiej, głowa już nie boli ale cały czas coś czuje, że mnie mdli:baffled: No ale jakoś jeszcze nie witałam się z kibelkiem;-) Mam nadzieję, że przejdzie;-) Ten mój łobuziak co mieszka w brzuszku to wogóle nie lubi nabiału:confused: Jak tylko zjem płatki na mleku czy coś podobnego to zaraz haft:baffled: Dobrze, że kakao toleruje:-D
Agniesiak - dobrze ze masz te 300 w sumie, juz jestes dorosla i mieszkasz z mezem a mimo tego on placi, wiesz co ja mam powiedziec jak ojciec nie placil od kiedy mama sie wyprowadzila a mialam wtedy 5 lat a moja siostra 8....Odpoczywaj i zdrowiej :*
Wiem ze jak skonczylam 18 lat to moglam sama mu sprawe zalozyc o alimenty, ale balam sie, nie znam go i wole to tak zostawic....a w ogole to czesto tak bywa ze tacy wredni ojcowie potem na starosc prosza sie o alimenty dla siebie, bo np. mala emeryture czy rente a na leki mu nie wystarcza...Wiec jak kiedykolwiek jemu przyjdzie zeby mnie o alimenty podac to bede sie bronic tym, ze nie utrzymywalismy kontaktu i na dodatek nie placil, wiec za co ja mam mu placic? Poza tym to mysle zeby zalozyc sprawe o wyparcie sie ojcostwa, mialabym juz spokoj na pozniej, ale boje sie go widziec nawet...
WIem, Kochana. Cieszę się nawet z 300zł bo to dla mnie tez sporo:zawstydzona/y: Zawsze coś tam się kupi za to.. Teraz od października będe się starac o stypendium na uczelni i mam nadzieję, że tez ciut będzie lepiej. Obecnie to tylko mąż pracuje. Ale i tak jesteśmy szczęśliwi:tak::-D
My Kochana to widzę, że tych ojców miałyśmy.. eh. Szkoda gadac:baffled:

o matko az mam wyrzuty ze taki temat zaczelam widze ze nie macie zaciekawej przeszlosci :baffled: i wspolczuje...

znalazlam fajna stronke z kolysankami tzn z tekstami kolysanek bo ja juz niedlugo zaczne mojemu bobasowi spiewac :tak: Kołysanki - osesek.pl - portal dla rodziców - niemowlę, dziecko, noworodek, ciąża, poród, wychowanie, rozszerzanie diety, niemowle, przepisy dla dzieci to tak jakby ktos chcial :)
Nie przejmuj się tym tematem;-) Takie życie, nieraz się po prostu tak układa i co zrobic;-) A stronka świetna:tak::-) Już przeglądam:tak:

DZIEWCZYNY KATASTROFA !!!!!
byłam w tym tygodniu na usg z maluszkiem i zarówno mi jak i mojej gin "zdawało" sie że widziałyśmy SIUSIAKA !!!!! Powiedziała mi ze jeszcze za wcześnie na takie deklaracje i 100% potwierdzenie płci ale i tak się przejęłam. Co ja zrobie z miliardem ubranek dla dziewczynki no i imie... NIE MAM IMIENIA !!! To bedzie pierwszy chłop w mojej rodzinie o d 5 pokoleń !!!! RATUNKU....
Kochana to tylko się cieszyc:-D A swoją drogą to nie za wcześnie płec rozpoznał Twój gin? Bo w pewnym okresie ciąży narządy chłopców i dziewczynek wyglądają tak samo, później się formuje albo penis albo to drugie:-) No ale jak się udało już rozpoznac to ogromne gratulacje:tak: My dla chłopca imie mamy a dla dziewczynki nie mamy:-D

Meble i wyprawke kupimy tak w grudniu i luzik :)
Ach jak sie ciesze teraz tylko pakowac znajomych o pomoc poprosic i mieszkamy na nowym mieszkanku :)
Teraz idziemy z M na pizze bo przez tych odwiedzajacych nie dalo rady nic ugotowac a mialam robic watrobke ,jutro zrobie :)
Moze zagladne jeszcze wieczorkiem :)
My tez tak pewnie w grudniu będziemy robic zakupy ;-) Choc ja już bym kupowała:-D Na razie tylko się rozglądamy:tak: Troszkę ciuszków mamy bo kiedyś znajomi nam kupywali i moj brat bo nie mogli się dzidzi u nas doczekac:-D No i kiedyś ja kupiłam na taniej odzieży takie fajne spodenki sztruksowe ogrodniczki (H&M) i sweterek rozpinany:tak:

Witam wszystkie Marcóweczki!!!!
Chciałabym się dołączyć do waszego forum. Dotychczas pisałam z kwietniowymi mamusiami ale po ostatnim usg doktor potwierdził mi datę porodu na 24 marzec.
Cieszę się, gdyż mój dzidziuś jest starszy niż myśleliśmy z mężem.
Mam nadzieję, że super będzie nam się dzieliło wrażeniami i doświadczeniem.
Gorąco pozdrawiam!!!

Czuj się jak u siebie;-):-D

a ja dzisiaj zobaczylam pierwsze rozstepy :szok:!!!!!! i to w nietypowym miejscu haha bo tak na udach od brzucha w dol dziwne haha :-) no i na piersiach ... no nic ale moj i tak powiedzial ze jestem sliczna :-D przez to ze mam taka skore a nie inna to nie widac za bardzo ;-)
ja tez mam malutkie rozstępy na udach tak pod brzuszkiem, przy biodrach;-)

Witam dziewczyny:-)
Dziś idę do lekarza pewnie mi zrobi USG:-)
Ale chyba nie muszę mówić co czuje... boję się jak cholera:-(
Trzymajcie kciuki:tak:
Trzymam kciuki:tak: I czekamy na relację:-)







 
Do góry