reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe prawilne kreski 🌷☀️

Mi lekarz pierwszego kontaktu powiedział, ze jeśli chodzi o wit. D to szkoda hajsu na badanie poziomu, bo w naszej szerokości geograficznej praktycznie każdy ma niedobór, więc nie tylko można, ale nawet trzeba łykać coś dodatkowego ;) a wracając do lekarzy to wiadomo, każdy ma swoje własne teorie na każdy temat, dlatego nie ma czegoś takiego jak jedno zalecenie odgórne i stąd chyba każdy robi jak uważa niekoniecznie jak lekarz mówi :)
Mnie każdy lekarz zajmujący się niepłodnością, z którym miałam do tej pory konktak kazał badać poziom witaminy D żeby właściwie dobrać suplementacje. Może i niedobór ma większość osób, ale nie każdy taki sam. Ja nic z witaminą D nie suplementowałam i wyszedł mi poziom suboptymalny, teraz mam tyle co w pregnie, plus dodatkowo maks 1000, ale to też zależy, czasem zapominam i jest tylko te 2000.
 
reklama
@Nel331 dziękuję Ci za informację o doc. Paśniku, jeszcze w lutym była informacja że nie ma zapisów na ten rok i już nie śledziłam strony a tak to napisze mejla ☺️
Do mnie oddzwonili z przychodni, w której przyjmuje Malinowski. Zapisałam się wstępnie na wizytę 1.06.23. Wstępnie, bo jeśli dr Wyroba, czy inny lekarz u którego zdecyduję się zostać stwierdzi, że na tę chwilę jest to bezzasadne- odwołam. Sama wizyta kosztuje 600 zł, ale rejestratorka przekazała mi informację, że taka niezbyt rozbudowana diagnostyka to kwoty rzędu 5-9 tys. Także ja traktuję to jako opcje, a na tę chwilę wolę się skupić na moich ewidentnych problemach, których jest całkiem sporo.
 
W ogóle tak sobie myśle… lekarz zaraz po ustaniu krwawienia kazał mi zrobić LH,FSH i Proga a w 20dc roma, estradiol, fsh, lh, progesteron, prolaktyna, shbg i testosteron. I tak się zastanawiam czy brać teraz od 3dc miovelie nac czy może to wpłynąć na wyniki badań?
Miovelia nie będzie miała wpływu na te badania.
 
Do mnie oddzwonili z przychodni, w której przyjmuje Malinowski. Zapisałam się wstępnie na wizytę 1.06.23. Wstępnie, bo jeśli dr Wyroba, czy inny lekarz u którego zdecyduję się zostać stwierdzi, że na tę chwilę jest to bezzasadne- odwołam. Sama wizyta kosztuje 600 zł, ale rejestratorka przekazała mi informację, że taka niezbyt rozbudowana diagnostyka to kwoty rzędu 5-9 tys. Także ja traktuję to jako opcje, a na tę chwilę wolę się skupić na moich ewidentnych problemach, których jest całkiem sporo.
Ależ kasa...
Najważniejsze jest mieć plan👏 to w głowie troszkę spokojniej.
 
Ależ kasa...
Najważniejsze jest mieć plan👏 to w głowie troszkę spokojniej.
Czy spokojniej? Raczej #chaos :D @Bolilol ;).

Trochę się poekscytuję jak to ja, a potem mam spokój, na tę chwilę robię sobie luz do wtorkowej wizyty, nie wymyślam kolejnych koncepcji, nie chce mi się już po prostu, mam nadzieję tylko, że uda mi się trafić do kogoś kto mnie dalej poprowadzi i komu zaufam tak na przynajmniej 75% ;).
 
Czy spokojniej? Raczej #chaos :D @Bolilol ;).

Trochę się poekscytuję jak to ja, a potem mam spokój, na tę chwilę robię sobie luz do wtorkowej wizyty, nie wymyślam kolejnych koncepcji, nie chce mi się już po prostu, mam nadzieję tylko, że uda mi się trafić do kogoś kto mnie dalej poprowadzi i komu zaufam tak na przynajmniej 75% ;).
Ooo myślałam że jak są punkty zaczepienia to jednak jest spokojniej.
Trzymam kciuki za lekarza godnego zaufania ✊✊️.
 
A ja wit D biorę cały rok. O tym zapomniałam bo to już weszło mi w krew. Głównie przez stomatologów i zdjęć rtg jak gołym okiem było widać dużo lepsze gojenie się kości i tkanek po różnych zabiegach u osób, które zażywają wit D3. Nic mi już z głowy tego nie wybije i żadne teorie nie wpłyną na zmianę myślenia 😅. Jedzmy wit D3.
Ano właśnie ortodonta kazał u córki oznaczyć poziom właśnie wit D, więc zgadza się.
 
Do mnie oddzwonili z przychodni, w której przyjmuje Malinowski. Zapisałam się wstępnie na wizytę 1.06.23. Wstępnie, bo jeśli dr Wyroba, czy inny lekarz u którego zdecyduję się zostać stwierdzi, że na tę chwilę jest to bezzasadne- odwołam. Sama wizyta kosztuje 600 zł, ale rejestratorka przekazała mi informację, że taka niezbyt rozbudowana diagnostyka to kwoty rzędu 5-9 tys. Także ja traktuję to jako opcje, a na tę chwilę wolę się skupić na moich ewidentnych problemach, których jest całkiem sporo.
O masakra. 😨😨
 
reklama
Ale każda firma wybarwia się inaczej i na pewno jest różnica w wynikach przy takiej zmianie testów z dnia na dzień. Tak ja osobiście uważam:].
No tak stopień wybarwienia moze roznić się między firmami, no ale jesli jest pozytywny jednej firmy to innej tez będzie a jak negatywny to bez względu na firmę, będzie negatywny. Jak komuś się skończą testy ovu baby plan i zrobi w pozostałe dni domowe laboratorium, to jak ma być peak to będzie a jak nie, to nie. 😁
 
Do góry