reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe prawilne kreski 🌷☀️

reklama
Odnośnie witamin… ostatnio mówię mojemu lekarzowi, ze aaaa może by syplementowac witaminę D, dobrze tez wpływa na nastrój i jakieś inne witaminy, a on mówi, ze okej ale pod warunkiem, ze pójdę na badania i będą ich niedobory 🤷‍♀️ no i nie poszłam na badania i zostałam tylko przy puerii uno. Natomiast to już zupełnie inna bajka, ale moja babcia jest po raku żołądka 26 lat, i chodzi co roku na kontrole do onkologa i ta robi jej szereg badań łącznie z witaminami i babcia raz w roku w zastrzykach przyjmuje witaminę B12. Jak zapytała czy może brać jakiś kompleks czy coś to jej lekarka powiedziała, ze witaminy to pożywka dla raka i jeśli nie ma niedoborów to ich nie bierze 🤷‍♀️ każdy ma chyba inna teorie
Mi lekarz pierwszego kontaktu powiedział, ze jeśli chodzi o wit. D to szkoda hajsu na badanie poziomu, bo w naszej szerokości geograficznej praktycznie każdy ma niedobór, więc nie tylko można, ale nawet trzeba łykać coś dodatkowego ;) a wracając do lekarzy to wiadomo, każdy ma swoje własne teorie na każdy temat, dlatego nie ma czegoś takiego jak jedno zalecenie odgórne i stąd chyba każdy robi jak uważa niekoniecznie jak lekarz mówi :)
 
A ja wit D biorę cały rok. O tym zapomniałam bo to już weszło mi w krew. Głównie przez stomatologów i zdjęć rtg jak gołym okiem było widać dużo lepsze gojenie się kości i tkanek po różnych zabiegach u osób, które zażywają wit D3. Nic mi już z głowy tego nie wybije i żadne teorie nie wpłyną na zmianę myślenia 😅. Jedzmy wit D3.
 
Poleciałam na bete po waszych wiadomościach i jest wynik 😄🤭
 

Załączniki

  • 3BFB3498-19A1-4FBA-A626-5F4177C1FEDF.png
    3BFB3498-19A1-4FBA-A626-5F4177C1FEDF.png
    60,2 KB · Wyświetleń: 156
reklama
Do góry