reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe prawilne kreski 🌷☀️

Wracając do tego ze robiłam w ostatnim czasie porządne badania, czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć czy heparyna/a card są już na etapie starań, czy dopiero jak się zajdzie w ciąże?🙆‍♀️ jestem zielona w temacie a tydzień temu wyszło mi:
Obie hetero mthfr i pai-1 homozygota jeśli wgl to się łapie na te leki.
Na resztę wyników czekam póki co antytrombina ledwo łapie się w granicy🙄
Acard zwykle na etapie starań, heparyna od pozytywnego testu - ale też nie każdy ginekolog ją przepisze tylko na podstawie samej mutacji pai.
 
reklama
Potrzebuję mądrej porady od mądrych głów. Nie ograniczają was pieniądze. Oficjalnie się nie staracie bo nie chcecie dziecka z końca roku.

Nie wiem po co, ale zrobiłam se owulaka i jest ciemniejszy niż wczoraj, pełno śluzu płodnego, wtorek-środa-czwartek mega bladło mnie podbrzusze. Dziś mam 20dc. Poprzedni cykl trwał 52 dni. Stary był wyłączony więc ostatni seks w zeszłą sobotę.
I teraz sama nie wiem - po prostu się bzykać bez spiny bo może skoro już wczoraj był mocny to i tak dziś nie ma już szans. Czy iść jutro na USG żeby wiedzieć co, kiedy jak? xD

Biorę pod 200zł od każdej i słucham Państwa

Women Pregnancy Test GIF
droga Olu! Seks powinien być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem potrzebnym tylko do prokreacji…
A teraz na poważnie: jeśli nie chcesz dziecka z końca roku, ale też szkoda Ci trochę starań, to bzykaj się bez spiny. Jeśli jednak faktycznie przeraża Cię wizja dziecka na koniec roku, to idź na USG i bzykaj się jak już będzie ciałko żółte 😝 Nie wiem jak Ci pomóc, bo aktualnie lecą jeszcze dzieci z końca listopada i byłoby śmiesznie, jakbyś zaszła w następnym cyklu i pomimo Twojego obstawiania mocnego przenoszenia, to dziecko się i tak wypcha w grudniu (chociaż nigdy tak nie miałaś 🤣), los wtedy by z Ciebie zakpił 😝
 
Potrzebuję mądrej porady od mądrych głów. Nie ograniczają was pieniądze. Oficjalnie się nie staracie bo nie chcecie dziecka z końca roku.

Nie wiem po co, ale zrobiłam se owulaka i jest ciemniejszy niż wczoraj, pełno śluzu płodnego, wtorek-środa-czwartek mega bladło mnie podbrzusze. Dziś mam 20dc. Poprzedni cykl trwał 52 dni. Stary był wyłączony więc ostatni seks w zeszłą sobotę.
I teraz sama nie wiem - po prostu się bzykać bez spiny bo może skoro już wczoraj był mocny to i tak dziś nie ma już szans. Czy iść jutro na USG żeby wiedzieć co, kiedy jak? xD

Biorę pod 200zł od każdej i słucham Państwa

Women Pregnancy Test GIF
Trzonowac aż ducha nie wyzioną 😅 nie ma za co
 
reklama
a No widzisz, doczytałam gdzieś ze jak pai-1 w homozygocie to będzie heparyna w ciąży.
Nie mogę się doczekać tej konsultacji bo tak już rok mija w totalnej ciszy po nie udanej ciąży i kompletnie nic i może coś jednak blokuje z tych spraw. Żałuje ze tych wszystkich badań nie zrobiłam wcześniej ale jak to mówią chyba lepiej późno niż wcale
Pewnie że lepiej późno niż wcale także i tak jesteś do przodu i tego się trzymaj. Czekasz już tylko na wyniki i potem konsultacja. Z tych wszystkich rzeczy z trombofilii i z czynników krzepnięcia krwi i tak lekarze nic innego nie wyczarują jak rozrzedzenie krwi od początku ciąży.
Ja mam również niskie białka C i S i wyszło to dopiero po 2 poronieniach. Zalecenie to samo - heparyna.
Jaka byłam głupiutka ze słuchałam się ludzi medycyny w ciemno. Kazali się starać po prostu po 1wszej stracie. A moje straty nie były standardowe.. krwotoki okropne i jazda 100 km karetką na sygnale jak nie potrafili sobie poradzić z zahamowaniem krwi.
Ale nic bez przyczyny ponoć. Przez 2 straty zakwalifikowałam się na usunięcie przegrody macicy (o której wcześniej nie wiedziałam). Po 1 stracie nie robią tego chętnie.
 
Do góry