reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Czy po przebudzeniu potrzebujecie coś od razu zjeść/wypić? Ja muszę bo inaczej mdli mnie 🤢 biore xonovea, jak nie brałam to nawet picie ładowało w WC 😢
 
Wczoraj się zapisywałam, jako matka seniorka mam na nfz. Tu taki system że jestem umówiona na usg a jak wyjdzie coś niepokojącego to gabinet obok pobierają krew. Taki system mi pasuje bo ja z pobieraniem krwii to niechętnie i w ostateczności. W poprzednich ciążach robiłam samo usg
O a u mnie jest taki system dla matek seniorek (tez mam darmowe) ze najpierw spotkanie z genetykiem. Robi wywiad, kieruje na pappe. Po kilku dniach jest usg. Z tym usg i wynikiem krwi idzie sie do genetyka znowu. I ona omawia wszystkie ryzyka dokladnie. Jak chodzilam prywatnie 5 i 7 lat temu to moala. Normlanie od gin skierowanie na pappe z tym wynikiem szlam na usg prenatalne i lekarz od razu po usg wszystko wyliczal
 
Jakiś tydzień temu pisałam na grupie, że objawy odpuściły, że nie mam już mdlosci i tak dalej. Dzisiaj 10+2 cofam to co powiedziałam bo powróciły z podwójną siłą,
Mdłości od samego rana, telepie mnie w środku jak bym była na jakimś kacu . A jak jestem głodna to już w ogóle trzęsę się cała... wczoraj bol głowy przez cały dzień....
Odpuściły na tydzień? Czy na dłużej? Ja też już pisałam, nawet dziś rano.. U mnie spokojniej od półtora tygodnia, a teraz czuję się jak przed ciążą 🫤
 
No nieźle 🙈 dużo siły dla Ciebie. Mi mdłości trochę zelżały, ale cały czas ssie mnie w żołądku i czuję się jakaś słaba jakby z głodu, a dużo zjeść nie mogę bo zaraz mi niedobrze 🤡
No ja też jak jestem głodna to jestem taka osłabiona, trzęsie mnie w środku. A najgorsze jest to ze, ciagle jestem glodna 😃.. pije z 3 litry wody dziennie, co chwilę jestem głodna.. jedzenie to mi się śni... mam nadwagę sporą, boje się że jak się nie pohamuje to na porodówkę będą mnie kulać. 👀😃
 
Odpuściły na tydzień? Czy na dłużej? Ja też już pisałam, nawet dziś rano.. U mnie spokojniej od półtora tygodnia, a teraz czuję się jak przed ciążą 🫤
No tak z tydzien było dobrze, przestało mnie już mdlić, czułam się normalnie jak przed ciążą. A teraz od wczoraj w sumie znowu jazda...
 
No ja też jak jestem głodna to jestem taka osłabiona, trzęsie mnie w środku. A najgorsze jest to ze, ciagle jestem glodna 😃.. pije z 3 litry wody dziennie, co chwilę jestem głodna.. jedzenie to mi się śni... mam nadwagę sporą, boje się że jak się nie pohamuje to na porodówkę będą mnie kulać. 👀😃
W pierwszej ciąży celebrowalam jedzenie. Słodkie było bardziej słodkie, słone bardziej słone. Płakałam w restauracji że mój rosołek nie jest jeszcze na stole. I na klatce schodowej bo czułam że ktoś piecze pasztet. Obłęd. A przytyłam tylko 11kg z czego 7 zniknęło tydzień po porodzie💛
 
Ja to jestem przerażona, bo jadłabym same fastfoody. Tylko pizza mrożona, nawet zupki chińskie, colka cały czas. Zawsze unikałam takich rzeczy a teraz tylko to mi wchodzi. Na mojego ulubionego kurczaczka z mizerią i młodymi ziemniaczkami Nie mogę patrzeć. Ulubione kanapki wchodzą bez szału. Totalnie nie mam ochoty na gotowanie, żebym potem nie musiała tego jeść. Brzydzi mnie nawet jak ktoś je go przy mnie... Mam nadzieję, że to minie, bo niezłe nawyki żywieniowe wyrobię swojemu bobasowi.
 
W pierwszej ciąży celebrowalam jedzenie. Słodkie było bardziej słodkie, słone bardziej słone. Płakałam w restauracji że mój rosołek nie jest jeszcze na stole. I na klatce schodowej bo czułam że ktoś piecze pasztet. Obłęd. A przytyłam tylko 11kg z czego 7 zniknęło tydzień po porodzie💛
Ja przytyłam z córką 15 z czego 5 w ostatnim miesiącu bo mocno puchłam.
Startowałam z wagą 90kg, po powrocie ze szpitala ważyłam 94.
Mam nadzieję że teraz nie przytyje więcej niż te 15 kg.
 
reklama
Powiedzcie Mi badania krwi na prenatalne gdzie mogę zrobić? Jakie i ile wcześniej ? Nie dopytałam lekarza... Zapisując się na prenatalne dostanę taką informację ?
Ja przy zapisie na prenatalne od razu zapytałam o badania krwi tak mi lekarz polecił zrobić. Prenatalne mam na poniedziałek 28 sierpnia A badanie krwi robię w tej samej placówce w środę 5 dni wcześniej i na poniedziałek na prenatalnych lekarz będzie miał już wyniki z krwi.
 
Do góry