reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

A u mnie szał na borówki, wstaje rano i codziennie na śniadanie miska borówek z serkiem wiejskim. Nawet mówimy potulnie na dzidzie - Mała Borówka :D a reszta produktów jedzona na siłę, moje ukochane awokado z jajkiem wmuszam, obiady z zatkanym nosem, wczoraj przegryzłam kilka pistacji... z niesmakiem. Mąż prawie padł ze śmiechu, bo dotychczas o pistacje to była walka wręcz. No i kawa... Moja ukochana kawa, na której znam się jak nikt bo pracowalam z nią 6 lat, mam w domu profesjonalny ekspres, wszystkie typy alternatywnych zaparzaczy, najlepsze ziarna... a obecnie na zapach kawy - rzyg!
 
reklama
Czy po przebudzeniu potrzebujecie coś od razu zjeść/wypić? Ja muszę bo inaczej mdli mnie 🤢 biore xonovea, jak nie brałam to nawet picie ładowało w WC 😢
Czytałam, że warto coś miec malego do schrupania przy lozku, zeby zjesc przed wstaniem. Jakiegos sucharka, herbatnik itp to troszke zapobiega mdłościom. Podobnie jak jedzienie 5posiłków zamiast 3 dziennie.
 
Widziałam, że były pytania o termin Pappa. Mnie lekarz prowadzący sam wskazał dokładny termin badania, będę wtedy dokładnie 11+0 (liczone wg usg). Na skierowaniu (na NFZ). Na skierowaniu mam napisane, że poza USG i badaniem krwi Pappa, mam też wykonać PIGF. Widziałam, że któraś z Was wstawiała to badanie przy prenatalnych. Przy okazji mam też ciekawostkę, może którąś z Was zainteresuje. Byłam dzisiaj u mojego lekarza w Medicover, dostałam skierowania na kolejne badania krwi (w tym krzywą) i lekarz dał mi skierowanie na badanie przeciwciał wirusa Parwowirozy. Podobno jest aktualnie epidemia i jest to szkodliwy wirus dla płodu.
 
Nasze terminy ❤️

1.03 @AnielkoweLove @Sabina86
2.03 @Anet23 @dajboże @karolinaven98 @victoria33
3.03. @Marcia 1983 @Oli55 @Mija9191 @karolaaa93
4.03 @Sylwia 7 ♹ 🕖 @Paulina933
5.03 @Kotciara @Altojaxx @Manvi @Alabama89
6.03 @nicola27
7.03 @magdak2603
8.03 @Justyna1996 @pestka339
9.03 @Juliaaawe @marzenieowielodzietności @Kimkolwiek
10.03 @AnnaK. @Nusia93 @Cloui
11.03 @Mamachlopcow @Lili851
12.03 @Dolvit
14.03 @olis87 @Kitek90
15.03 @Madzinka96
17.03 @Belferka @Ania936 @XnetiX
19.03 @pyrk @orzechowooka
20.03 @Joanna91 @Pszczoła2020 @Migdałkowa @Anulakacpi @Shee92 @Adasiowa51015
21.03 @marlusia @Madziaair
23.03 @Dominika_Dom.
24.03 @Cherry_Tomato
25.03 @Lenkaaa90 @carmena
26.03 @Wartaa
28.03 @nasze_kolejne_szczęście @MaagdaB @Polusia1 @Daguuskaa
29.03 @AScarlett

Nasze wizyty 🩷

4.08 @Cherry_Tomato
7.08 @Nusia93 @Sylwia 7 ♹ 🕖
8.08 @Oli55 @Madziaair @Dominika_Dom.
9.08 @Belferka @marlusia @Juliaaawe @Polusia1 @XnetiX @Kotciara
11.08 @Migdałkowa
14.08 @BeataBet @Shee92
16.08 @Marcia 1983 (prenatalne) @Mamachlopcow @Oli55 @XnetiX @pyrk
17.08 @AnielkoweLove @Dolvit @Oli55 (prenatalne)
18.08 @orzechowooka
22.08 @AnielkoweLove (prenatalne) @Paulina933 (prenatalne) @AnnaK. @mamimarcowa24 @AScarlett @Nusia93 (prenatalne)
23.08 @Altojaxx (prenatalne) @Anet23 (prenatalne)
24.08 @Alabama89 (prenatalne) @Kotciara (prenatalne)
25.08 @dajboże (prenatalne) @Paulina933
26.08 @Wartaa
28.08 @Migdałkowa (prenatalne) @Dolvit (prenatalne)
29.08 @pestka339 (prenatalne)
30.08 @Madzinka96 (prenatalne) @Justyna1996
31.08 @AnnaK. (prenatalne) @marzenieowielodzietności @Dolvit
1.09 @Justyna1996 (prenatalne)
4.09 @olis87 (prenatalne) @Kitek90 (prenatalne)
5.09 @XnetiX (prenatalne) @orzechowooka (prenatalne)
11.09 @mamimarcowa24 (prenatalne)
13.09 @pyrk (prenatalne)

-----------------------------------------------
Cześć! Pozwolę sobie się przywitać, jako że od kilku dni wychodzą mi pozytywne testy. 🙈 Jak na razie baaaardzo niepewnie do tego podchodzę, jako że miałam być listopadową mamą 2023. Tym razem mam jednak nadzieje, że będzie mi dane być tu z wami do końca. ❤️
Termin wychodzi mi na 5 marca. Dziś 11 dpo, czekam na wyniki bety. 🥰
Mam nadzieje, że niedługo ten wątek zacznie tętnić życiem. ❤️
dopisz mi proszę badania 14.08.
Trochę panikuje i stwierdziłam, ze skoro mamy przykaz urlopu, to znak, ze mam iść :p
 
Aj i mam też dla Was polecajkę, wczoraj przyszła mi nowa książka. Od razu zaczęłam czytać i bardzo mi się podoba. Poleciła mi ją moja przyjaciółka, która ma 2,5 letniego (genialnego) synka. Książka ma też Tom 2 o wychowaniu, ale na razie go jeszcze nie czytam, czeka grzecznie na półce 😅
 

Załączniki

  • IMG_6808.jpeg
    IMG_6808.jpeg
    60,4 KB · Wyświetleń: 39
Jak czytam że taki macie apetyt to zazdro ;) chętnie bym coś zjadła ze smakiem, ale póki co głównie wmuszam w siebie jakieś chrupki kukurydziane, kajzerka itp. Na myśl o mięsie mnie targa do WC. Masakra
 
Jak czytam że taki macie apetyt to zazdro ;) chętnie bym coś zjadła ze smakiem, ale póki co głównie wmuszam w siebie jakieś chrupki kukurydziane, kajzerka itp. Na myśl o mięsie mnie targa do WC. Masakra
Ja dzisiaj miałam przysłowiowy język na brodzie na myśl o roladzie wołowej, kluskach i buraczkach. Wracając z pracy zamówiłam sobie usiadłam z apetytem i mimo że jest pyszna zjadłam pół i mam dość 🤢
 
Aj i mam też dla Was polecajkę, wczoraj przyszła mi nowa książka. Od razu zaczęłam czytać i bardzo mi się podoba. Poleciła mi ją moja przyjaciółka, która ma 2,5 letniego (genialnego) synka. Książka ma też Tom 2 o wychowaniu, ale na razie go jeszcze nie czytam, czeka grzecznie na półce 😅
Czytamy to samo :)

Ja mam taki problem, ze z sekundy na sekundę zmieniają mi się smaki. Najgorzej jak w trakcie gotowania czegoś ;( później wmuszam w siebie na raty. I mam problem z woda, która kiedyś była podstawą. Mogłabym żyć na liptonie peach i tyle 🤷🏻‍♀️😞
 
reklama
Widziałam, że były pytania o termin Pappa. Mnie lekarz prowadzący sam wskazał dokładny termin badania, będę wtedy dokładnie 11+0 (liczone wg usg). Na skierowaniu (na NFZ). Na skierowaniu mam napisane, że poza USG i badaniem krwi Pappa, mam też wykonać PIGF. Widziałam, że któraś z Was wstawiała to badanie przy prenatalnych. Przy okazji mam też ciekawostkę, może którąś z Was zainteresuje. Byłam dzisiaj u mojego lekarza w Medicover, dostałam skierowania na kolejne badania krwi (w tym krzywą) i lekarz dał mi skierowanie na badanie przeciwciał wirusa Parwowirozy. Podobno jest aktualnie epidemia i jest to szkodliwy wirus dla płodu.
ja mam to badanie PLGF zrobic 🙂
 
Do góry