reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Ja w pierwszej ciazy jak mialam niewielka ilosc bakterii to mi lekarka kazala od razu cos brac. To byl drugi trymestr. Mi podradzila od razu nie czekac na wizyte. A przed pobraniem moczu trzeba zawsze umyx okolice intymne. Podetrze sie czyms jalowym albo recznikiem papierowym. Nie zwyklym recznikiem no i srodkowy strumien moczu pobrac. Czasami bakterie wychodza przez zle pobrany mocz.
 
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoras miala problem ze skrocona szyjka w 1 szej ciazy? Jak bylo w drugiej ciazy? Ja w pierwszej lezalam od 5 miesiaca mialam pessar. Teraz lekarz mowil ze trzeba byc dobrej mysli ale ze sa duze szanse ze znow szyjka sie skroci za szybko. Nawet nie wyobrazam sobie lezenia przy czterolatku...
 
Dziewczyny a czy wy też tak macie...że człowiek się starał chciał kolejne dziecko, a teraz jak się potwierdziło to zaczynają się obawy co to będzie?...
Ja mam 2 synów, 2 lata temu poroniłam, i teraz znów po prawie dwóch latach się udało (nawet nie zdążyłam wziąć tabletek na owulację więc jakim cudem... Specyficzny przypadek) a teraz niekiedy nachodzi mnie stres jak to będzie. Synowie zachwyceni z rodzeństwa w drodze a ja się boje ... Dziś syn 6 lat powiedział: wiesz mamo...chciałbym siostrę no ale jak będzie braciszek to dołączy do naszej ekipy,....wiesz ale będziemy broić wszyscy 3 😈😈
No ja się też stresuje tym bardziej że mam rocznika w domu i niestety przechodziłam też przez depresję poporodową trwało to ok 2 mies i ten czas wspomina bardzo źle....
 
Dziewczyny dostałam resztę badań.. bardzo proszę o wasza interpretacje :(
 

Załączniki

  • Screenshot_20230727_163227_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20230727_163227_Samsung Notes.jpg
    145,3 KB · Wyświetleń: 79
Dziewczyny dostałam resztę badań.. bardzo proszę o wasza interpretacje :(
Według mojej wiedzy, przechorowałaś i toksoplazmozę i różyczkę, o czym świadczą przeciwciała IgG. Wynik przeciwciał IgM masz ujemny, przynajmniej jeśli chodzi o tokso (bo dla różyczki nie ma na zdjęciu), a to dobrze, bo przeciwciała IgM świadczą o niedawnym lub obecnym zarażeniu.
 
Jestem już po, co prawda serduszka jeszcze nie ma, ale lekarz jest dobrej myśli i następna wizyta 01.08 :). Maleństwo ma 2,2 mm, z OM jestem w 6+1, a rozmiar zarodka wpada w 5+6, czyli jest trochę za mały, ale lekarz nie kazał się tym przejmować. Dla mnie najważniejsze, że się rozwija 🥰
@ladydaise ja miałam krwiaka, wykryty tydzień temu po bardzo obfitym krwawieniu (w głowie miałam już najczarniejsze myśli) i dzisiaj okazało się, że się zmniejszył i prawdopodobnie się wchłonie. Biorę duphaston, ale nie wiem czy to akurat zasługa tego leku
 
reklama
Jestem już po, co prawda serduszka jeszcze nie ma, ale lekarz jest dobrej myśli i następna wizyta 01.08 :). Maleństwo ma 2,2 mm, z OM jestem w 6+1, a rozmiar zarodka wpada w 5+6, czyli jest trochę za mały, ale lekarz nie kazał się tym przejmować. Dla mnie najważniejsze, że się rozwija 🥰
@ladydaise ja miałam krwiaka, wykryty tydzień temu po bardzo obfitym krwawieniu (w głowie miałam już najczarniejsze myśli) i dzisiaj okazało się, że się zmniejszył i prawdopodobnie się wchłonie. Biorę duphaston, ale nie wiem czy to akurat zasługa tego leku
U mnie w pon na usg był krwiak ale nic kompletnie nie dostałam... ze byłam w takim stresie na wizycie to nawet nie zapytałam lekarki co i jak ...I tak teraz myślę o tym...
 
Do góry