reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
A ja nie mogę pić glukozy po mojej operacji bo dostałam zakaz od lekarza ale to już wcześniej wiedziałam bo dużo czytałam o tym... Jestem ciekawa czy jest inny sposób aby w razie czego wykluczyć cukrzycę? O dziwo moja nowa pani Dr powiedziala, że ona właśnie słyszała, że nie mogę ale co dalej to w tym stresie zapomniałam pytać 🤨
 
Oj to doskonałe wiem co czujesz... Miałam ten sam problem. Ale wyszła mi wysoka awidność 🫡 wyniki jeszcze byłam skonsultować z lekarzem od chorób zakaźnych. Trzymam mocno ✊💚
ile Ci wyszlo % i co mowil ten lekarz? Mam nadzieje ze mi tez wyjdzie wysoko i zamkne ten temat. Staram sie nie czytac internetow ale wiadomo jak jest, juz przeczytalam i jestem przerazona.
 
mi mowili ze lyka mozna ale baardzo malutkiego, wrecz tylko zwilzyc usta, to jest najgorsze badanie w ciazy.
Mialam 3 tygodnie temu krzywa glukoza ininsulinowa w ramach diagnostyki i wcale źle nie wspominam. Tzn trochę ulepek ta glukoza, potem chciało mi się spać, ale nic szczególnego się nie działo.
 
Mialam 3 tygodnie temu krzywa glukoza ininsulinowa w ramach diagnostyki i wcale źle nie wspominam. Tzn trochę ulepek ta glukoza, potem chciało mi się spać, ale nic szczególnego się nie działo.
Ja miałam bez ciąży robiony test i mdliło mnie po tej glukozie.. Ale ja też nie przepadam za słodyczami ogólnie, od czekolady wolę śledzie 😅 Najgorsze było jednak to, że nie można pić wody w trakcie. Ja pijam 2,5 - 3 litry wody dziennie, więc niepicie przez ponad 3h (plus czas od pobudki do badania) było dla mnie jak wycieczka po pustyni 👀
 
reklama
A ja nie mogę pić glukozy po mojej operacji bo dostałam zakaz od lekarza ale to już wcześniej wiedziałam bo dużo czytałam o tym... Jestem ciekawa czy jest inny sposób aby w razie czego wykluczyć cukrzycę? O dziwo moja nowa pani Dr powiedziala, że ona właśnie słyszała, że nie mogę ale co dalej to w tym stresie zapomniałam pytać 🤨
Nie jestem pewna czy jest to miarodajne w ciąży, ale jest takie badanie które nazywa się hemoglobina glikowana. Ono pokazuje mniej więcej to jak pracował cukier w ostatnich kilku miesiącach. Może to byłoby wystarczające w takiej sytuacji? To proste badanie na czczo bez żadnych drinków 😅
 
Do góry