reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2024

Nawet gdybyś miała przeciwciała na cytomegalia to jeszcze raz można się tym zarazić, to jest jak wirus opryszczki jeśli raz się zarazimy to mamy to zawsze. Tylko oczywiście gorzej jeśli w ciąży będzie to świeże zarażenie. Tak tłumaczył mi to lekarz.
Tak, wiem. Tylko przy wtórnym zarażeniu ryzyko dla dziecka jest male, przy pierwotnym dużo wyższe.
 
reklama
Hej dziewczyny poczytuje Was cały czas moja ostatnia ciąża skoczyła się w lutym zabiegiem łyżeczkowania:( ciąża obumarła miałam być wrześniową mama kolejny raz w domu dwójka dzieci córka 10 syn 9 lat .
Boje się na razie tutaj udzielać nie wiem co mnie teraz czeka ....wizyta 2 sierpnia biorę duphaston dwa razy dziennie .
Są tutaj kobietki które też miały ciążę obumarłą a są już po pierwszym USG i wszystko ok?
Proszę trzymajcie za Nas kciuki nie chce kolejny raz przez to przechodzić :(

Dołączam zdjęcia testów

Ps.
Powiedzcie czy ciągle macie takie same objawy czy piersi raz bolą mocniej raz mniej ?
Bo ja świruje .
Ostatnia ciąża zaczęła się od różowego śluzu a później brązowy śluz przez dwa dni i ciąża obumarła :(
Ja też jestem po wielu "przygodach" i może dlatego świruje obecnie podwojnie .
Który to u ciebie tydzień i dzień?
Lekarz powtarza mi, że organizm wie co robini nic nie dzieje się bez przyczyny i jeśli ma by dobrze to tak będzie...powtarzam sobie to jak mantrę, ale i tak miewam różne chwilę. Nastaw się pozytywnie, musi być dobrze! Trzymam kciuki.
Betę już robiłaś?
Co do objawów też je ciągle analizuje:) silniejsze ode mnie:) przez kilka dni bolały mnie jajniki i czułam takie bąblowaniecw dole brzucha. Brałam 4 dni niepełnosprawnych tak zlecil lekarz. Obecnie od 2 dni kompletnie nic nie czuje z brzucha ... bol piersi mam ( chodze jak wariatka i dotykam co jakiś czas czy oby na pewno nadal bolą:) ) I tyle z objawów, a u ciebie?
 
Ja też jestem po wielu "przygodach" i może dlatego świruje obecnie podwojnie .
Który to u ciebie tydzień i dzień?
Lekarz powtarza mi, że organizm wie co robini nic nie dzieje się bez przyczyny i jeśli ma by dobrze to tak będzie...powtarzam sobie to jak mantrę, ale i tak miewam różne chwilę. Nastaw się pozytywnie, musi być dobrze! Trzymam kciuki.
Betę już robiłaś?
Co do objawów też je ciągle analizuje:) silniejsze ode mnie:) przez kilka dni bolały mnie jajniki i czułam takie bąblowaniecw dole brzucha. Brałam 4 dni niepełnosprawnych tak zlecil lekarz. Obecnie od 2 dni kompletnie nic nie czuje z brzucha ... bol piersi mam ( chodze jak wariatka i dotykam co jakiś czas czy oby na pewno nadal bolą:) ) I tyle z objawów, a u ciebie?
"Noepelnosprawnych" miało być NOSPE:) dżizess ten słownik:)
 
Hej dziewczyny poczytuje Was cały czas moja ostatnia ciąża skoczyła się w lutym zabiegiem łyżeczkowania:( ciąża obumarła miałam być wrześniową mama kolejny raz w domu dwójka dzieci córka 10 syn 9 lat .
Boje się na razie tutaj udzielać nie wiem co mnie teraz czeka ....wizyta 2 sierpnia biorę duphaston dwa razy dziennie .
Są tutaj kobietki które też miały ciążę obumarłą a są już po pierwszym USG i wszystko ok?
Proszę trzymajcie za Nas kciuki nie chce kolejny raz przez to przechodzić :(

Dołączam zdjęcia testów

Ps.
Powiedzcie czy ciągle macie takie same objawy czy piersi raz bolą mocniej raz mniej ?
Bo ja świruje .
Ostatnia ciąża zaczęła się od różowego śluzu a później brązowy śluz przez dwa dni i ciąża obumarła :(
Miałam 4 ciąże obumarłe z czego trzy w 12 tyg jedna w 7
 
Miałam już nie robić bety i proga (kolejna wizyta po 3 tyg. od bety 1500). Ale dziś mi się przyśniło, ze zrobiłam po tych 5 dniach od badania i miałam 2000. Zgadnijcie, co zrobię w poniedziałek po powrocie z nad morza? 🙄
 
awidność wyszła mi jakoś ponad 70% ( musiałabym zerknąć na wyniki żeby dokładnie Ci napisać ) do tego miałam jeszcze badanie cytomegalii w moczu ( test nie wykrył obecności) ale i tak okropnie się bałam właśnie przez to co przeczytałam w internecie. Po wizycie kamień spadł mi z serca. Lekarz powiedziała że czasami IGM zostaje dodatnie, nie wie dlaczego tak jest ale tak się zdarza. Mam nadzieję że i u Ciebie wszystko będzie dobrze 💚
dziekuje, tez mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze, mi moj gin powiedzial ze to podobno nawet do 2 lat moze sie utrzymywac i obym sie zarazila juz duuzo duuzo wczesniej.

Ja w pierwszej ciąży miałam toxo igg i igm dodatnie. Igg kilkaset, a igm około 2 (dodatnie powyżej 1). Też byłam przerażona, ale awidnosc wyszła bardzo wysoka. Miałam rozmowę z lekarzem chorób zakaźnych i powiedział, że taki nieznaczny wzrost igm mógł być ze względu na czułość testów laboratoryjnych czy jakoś tak, mimo że toxo mogłam mieć wiele wiele lat temu... Ja za to martwię się, bo nie mam przeciwciał na cytomegalie i chyba będziemy musieli przez to zrezygnować z posłania małego do przedszkola :(
niestety przedszkole to nie jest jedyne zrodlo zarazenia, najwiecej podobno sie zaraz od dziecka do 2 lat, ale tez mozna np przez lzy, sline ogolnie to droga kropelkowa i nie da sie uchronic przed zarazeniem. Mi toxo wyszla w poprzedniej ciazy ze przeszlam a teraz ze nie mam wogole przeciwcial i to dla mnie tez jest dziwne, no bo co znikly by? Jest to wogole mozliwe?
 
Hej dziewczyny poczytuje Was cały czas moja ostatnia ciąża skoczyła się w lutym zabiegiem łyżeczkowania:( ciąża obumarła miałam być wrześniową mama kolejny raz w domu dwójka dzieci córka 10 syn 9 lat .
Boje się na razie tutaj udzielać nie wiem co mnie teraz czeka ....wizyta 2 sierpnia biorę duphaston dwa razy dziennie .
Są tutaj kobietki które też miały ciążę obumarłą a są już po pierwszym USG i wszystko ok?
Proszę trzymajcie za Nas kciuki nie chce kolejny raz przez to przechodzić :(

Dołączam zdjęcia testów

Ps.
Powiedzcie czy ciągle macie takie same objawy czy piersi raz bolą mocniej raz mniej ?
Bo ja świruje .
Ostatnia ciąża zaczęła się od różowego śluzu a później brązowy śluz przez dwa dni i ciąża obumarła :(
Hej trzymam mocno kciuki za Ciebie 🙂 ja mialam 2 razy ciaze obumarla ale one przebiegaly zupelnie inaczej niz moje prawidlowe ciaze, od 6 tc juz plamilam codziennie...
Teraz jestem po badaniach i obstawiona lekami. Pierwsza wizyta juz za mna i bylo serduszko 🙂 teraz juz sie nie moge doczekac kolejnej i mam nadzieje ze tez bedzie wszystko ok i dziecko rosnie i rozwija sie prawidlowo.
 
dziekuje, tez mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze, mi moj gin powiedzial ze to podobno nawet do 2 lat moze sie utrzymywac i obym sie zarazila juz duuzo duuzo wczesniej.


niestety przedszkole to nie jest jedyne zrodlo zarazenia, najwiecej podobno sie zaraz od dziecka do 2 lat, ale tez mozna np przez lzy, sline ogolnie to droga kropelkowa i nie da sie uchronic przed zarazeniem. Mi toxo wyszla w poprzedniej ciazy ze przeszlam a teraz ze nie mam wogole przeciwcial i to dla mnie tez jest dziwne, no bo co znikly by? Jest to wogole mozliwe?
No dobra, ale to oznacza ze teraz trzeba unikać dzieci do 2 r.ż? Już abstrahując, ze jak ma się własne to trochę patowa sytuacja, ale generalnie jest to średnio możliwe 🤷🏻‍♀️
 
reklama
nie da sie unikac, dlatego napisalam ze nie da sie uchronic przed zarazeniem, bo mozna sie zarazic w sumie wszedzie i od kazdego niestety.
Mam nadzieję, że jakos się uda :) z drugiej strony przez ponad 30 lat się nie zaraziłam, więcej oby tak było jeszcze przez 9 miesięcy. Co ciekawe mój syn przez ostatni rok chodzil do żłobka ( pół roku w grupie 10 miesiecy-2,5 roku i pół roku w grupie do 4 latach) i on też igg igm ujemne :O mimo to mam świadomość, że nawet jak nie pójdzie do przedszkola, to nie zamknę go do marca w domu, więc nawet z placu zabaw moze przynieść. Pozostaje mi pilnowanie higieny, mycie rąk i niecalowanie w usta.
 
Do góry