reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Ja mam totalną załamkę dziewczyny 😔
Dostałam wyniki Bety i proga z dzisiaj..
Jestem już 23 dzień po owulacji.
16.07 hcg: 1573,6 prog: 28,77
19.07 hcg: 4966,9 prog: 27,44
21.07 (dzisiaj) hcg: 7714,0 prog: 25,8
Wychodzi na to, że dzisiejszy przyrost jest poniżej normy, bo tylko 55,3%, poprzedni był na poziomie 115,2%.. Czytałam gdzieś, że powyżej 6000 beta przyrasta wolniej.. Co o tym sądzicie? Ja nie wiem jak wytrzymam do tego lekarza do 19.. 👀
Spokojnie. Już powyżej 1000 przyrosty mogą zwolnić! Na tym etapie ciążę monitoruje się przez usg,a nie beta.
Byłaś juz u lekarza czy dzisiaj 1 raz?
 
Jstem po wizycie :) tej na NFZ. Zarodek jest, tętno też. Ale :p ja nie wiem nie może chyba być tak,że wyjdę zadowolona z wizyty... Eh byłam na USG lekko ponad tydzień temu i było niby 5+3 z pomiarów. Dziś wizyta tydzień i dwa dni od tamtej i tak jest wszystko ale według jej wyliczeń 6+1 🤷 to co ta ciąża stoi w miejscu? Wolno się rozwija? Crl 0.44. Nie mam pojęcia jaki wymiar na pecherzyk bo go chyba nie zmierzyła... We wtorek idę prywatnie,może coś więcej się dowiem . Z plusów dostałam skierowanie na te badania krwi, więc to będzie z głowy
Powiem tak. Widać, że USG nie pierwszej jakości, więc może mocno rozpraszać obraz i wtedy ciężko wycelować idealnie w krawędź malucha, tak żeby zebrać odpowiednio wymiary. Poza tym, umówmy się, 44mm to maleńko i łatwo gdzieś drgnąć ręką, żeby ta długość mocno się zmieniła. Nie stresuj się. Poczekaj do wizyty prywatnej. Mój lekarz na NFZ to nawet nie mierzył synka w pierwszej ciąży, bo sam przyznawał, że to nie będzie miarodajne 😅
 
Ja mam totalną załamkę dziewczyny 😔
Dostałam wyniki Bety i proga z dzisiaj..
Jestem już 23 dzień po owulacji.
16.07 hcg: 1573,6 prog: 28,77
19.07 hcg: 4966,9 prog: 27,44
21.07 (dzisiaj) hcg: 7714,0 prog: 25,8
Wychodzi na to, że dzisiejszy przyrost jest poniżej normy, bo tylko 55,3%, poprzedni był na poziomie 115,2%.. Czytałam gdzieś, że powyżej 6000 beta przyrasta wolniej.. Co o tym sądzicie? Ja nie wiem jak wytrzymam do tego lekarza do 19.. 👀
A po co dalej sprawdzasz bete ? 🤔
 
Spokojnie. Już powyżej 1000 przyrosty mogą zwolnić! Na tym etapie ciążę monitoruje się przez usg,a nie beta.
Byłaś juz u lekarza czy dzisiaj 1 raz?
Byłam nieco ponad tydzień temu, ale było za wcześnie żeby coś było widać.. Beta była wtedy na poziomie ok 200. Dzisiaj idę na 19:30 na USG i konsultację 👀
 
Ja mam totalną załamkę dziewczyny 😔
Dostałam wyniki Bety i proga z dzisiaj..
Jestem już 23 dzień po owulacji.
16.07 hcg: 1573,6 prog: 28,77
19.07 hcg: 4966,9 prog: 27,44
21.07 (dzisiaj) hcg: 7714,0 prog: 25,8
Wychodzi na to, że dzisiejszy przyrost jest poniżej normy, bo tylko 55,3%, poprzedni był na poziomie 115,2%.. Czytałam gdzieś, że powyżej 6000 beta przyrasta wolniej.. Co o tym sądzicie? Ja nie wiem jak wytrzymam do tego lekarza do 19.. 👀
Mam ochotę kopnąć w dupę wszystkie dziewczyny, które przy takiej becie jeszcze ją badają 😅 Nie będzie już rosnąć tak jak do tej pory. Teraz miarodajne i diagnostyczne jest tylko USG.
 
A po co dalej sprawdzasz bete ? 🤔
Mam dwóch lekarzy (jeden w Medicover, drugi prywatnie), każdy chce oglądać przyrost przed wizytą, więc wychodzi na to że betę sprawdzam od początku stale.. Poza tym jestem po 3 stratach, więc beta mnie jakoś tak trzyma w moim realistycznym optymizmie. Ale dzisiaj mnie mega zasmuciła 😔
 
Mam ochotę kopnąć w dupę wszystkie dziewczyny, które przy takiej becie jeszcze ją badają 😅 Nie będzie już rosnąć tak jak do tej pory. Teraz miarodajne i diagnostyczne jest tylko USG.
Dokładnie:) ja zbadałam w sumie raz i miałam ponad 14000 a że nie miałam okazji iść po 2 dniach bo to była sobota to lekarz mówił aby dalej nie robić. Ale dziewczyny tutaj co 2 dzień robia bete i się nakręcają niepotrzebnie a niby stres nie jest teraz nam wskazany ;)
 
reklama
Do góry