reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Na USG genetycznym I trymestru lekarz dokładnie obliczy wiek ciąży, ponieważ wszystkie zarodki w tym czasie mają wielkość odpowiadającą konkretnemu tygodniowi i dniu ciąży. Tym będziesz się już kierować do końca ciąży.
Więc w tej chwili powinnaś odnosić się do 5+4.
A jak mam wg wielkości pecherzyka 6+5 i to było z czwartku usg a dziś wg aplikacji mam dopiero 6+1 ? To oznacza, że ciaza jest dużo starsza ? Niby 80% w tym czasie ma tak duży pecherzyk. A to dla mnie jeszcze gorzej bo w takim razie zamiast liczyć, że ciaza jest wcześniejsza i są szanse na zarodek to właśnie zauważyłam, że ona jest jeszcze starsza jak myślałam:/
 
A jak mam wg wielkości pecherzyka 6+5 i to było z czwartku usg a dziś wg aplikacji mam dopiero 6+1 ? To oznacza, że ciaza jest dużo starsza ? Niby 80% w tym czasie ma tak duży pecherzyk. A to dla mnie jeszcze gorzej bo w takim razie zamiast liczyć, że ciaza jest wcześniejsza i są szanse na zarodek to właśnie zauważyłam, że ona jest jeszcze starsza jak myślałam:/
Ogólnie to co napisałam odnosi się już konkretnie do wielkości zarodka. Co do wielkości pęcherzyka i tych pierwszych struktur to odsyłam cię do artykułu mamyginekolog, ona dość skrótowo i zrozumiale to opisała. Link do: USG wczesnej ciąży - jak je interpretować? - Mamaginekolog
 
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę! Dopóki pęcherzyk nie został uwidoczniony w macicy, to nierozsądnie byłoby brać dupka na własną rękę ze względu na ryzyko ciąży pozamacicznej...
W mojej opinii tak. Ja bym bez potwierdzonej nie brała, chyba ze lekarz któremu ufam zadecydował by inaczej (z jakiegoś sensowanego powodu) albo gdybym miała zdiagnozowana niedomoge.
 
Dziękuję dziewczyny ❤️ nie będę czarować, bardzo udana wizyta. Warto było cierpliwie poczekać :) dostałam nawet płytkę w prezencie :)
Ale Ci zazdroszczę 🥰🥰🥰 pewnie cały stres zszedł :) marzę o tym żeby na wizycie też zobaczyć to ❤️
Trzymam za Ciebie kciuki z całego serca🥰 na tym etapie każdy dzień może okazać się przełomowy. Kiedy kolejna wizyta? tak jak pisałam - mnie lekarz uprzedził, że może się dziś jeszcze nic nie wyjaśnić, a okazało się, że wg USG wyszedł 7 tydzień. Owulację miałam bardzo szybko, bo bodajże w 11 dc
 
reklama
Screenshot_20230717-190447.jpg
 
Do góry