reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Do mam pracujących czy myślicie o L4 ? Kiedy planujecie powiadomić pracodawcę?

Ja pracuję w przedszkolu i mam problem . Niby tylko trzy tygodnie i wolne ale w następnym tygodniu będę po 10h w pracy i szczerze to za dużo będzie bo czuję się bardzo zmęczona.
Później mam urlop i niby ok ale od września w przedszkolu zaczynają się choroby ... Same rozumiecie . Mogę poinformowac dyrekcję koło września ale czy znajdzie się ktoś na zastępstwo? Nie chcę zostawiać nikogo w trudnej sytuacji a z drugiej strony chce mieć to jeszcze dla siebie.
A i jeszcze jedno w tym miejscu pracuje moja siostra i idąc na zwolnienie w sierpniu (,bo o tym myślałam ) ona dowie się pierwsza a tego chce uniknąć :p na razie :)
 
reklama
Mam 28 lat i zupełnie nie planowałam 3 ciąży teraz 😬ale tak się złożyło ze będąc miesiąc temu u ginekologa zapytałam czy po 2cc jest dla mnie nadzieja na 3 bobo (1 poronienie w 2017 , syn z 2018 i syn z 2020) powiedział ze daje zielone światło . OM miałam 29.05 zaraz mam teleporade ponieważ muszę przyjmować acard :) test w sobotę pokazał 2 kreski dziś planuje jeszcze raz go wykonać . A i brzuch mnie boli praktycznie ciagle :(
Jesteśmy w podobnej sytuacji jeśli chodzi o 3 dziecko i o cesarki a nawet o płeć dzieci. Mój młodszy syn jest z grudnia 2018 :) .
Jeśli chodzi o ból podbrzusza mnie przed planowaną miesiączka i kilka dni po wciąż bolał teraz to ustało.
Czy lekarz wspominał ci że po 2cc trzeba nastawić się na kolejną CC? Mnie to trochę przeraża no druga zaniosłam dużo gorzej a pociesza że mąż będzie dwa tygodnie że mną w domu
 
Do mam pracujących czy myślicie o L4 ? Kiedy planujecie powiadomić pracodawcę?

Ja pracuję w przedszkolu i mam problem . Niby tylko trzy tygodnie i wolne ale w następnym tygodniu będę po 10h w pracy i szczerze to za dużo będzie bo czuję się bardzo zmęczona.
Później mam urlop i niby ok ale od września w przedszkolu zaczynają się choroby ... Same rozumiecie . Mogę poinformowac dyrekcję koło września ale czy znajdzie się ktoś na zastępstwo? Nie chcę zostawiać nikogo w trudnej sytuacji a z drugiej strony chce mieć to jeszcze dla siebie.
A i jeszcze jedno w tym miejscu pracuje moja siostra i idąc na zwolnienie w sierpniu (,bo o tym myślałam ) ona dowie się pierwsza a tego chce uniknąć :p na razie :)
Nie myślałam o tym jeszcze, kiedy już iść odpocząć może dlatego że mam pracę biurową z tym, że często stresującą. Wolę przeczekać napewno pierwszy trymestr, bo jednak pójście na L4 wiąże się z tym, że trzeba poinformować przełożonego co jest grane, a wolałabym tego nie robić wcześniej niż po zakończeniu pierwszego trymestru tak dla swojego spokoju, że wszystko jest dobrze. No i swoją drogą też nie chciałabym zostawiać kogoś w ostatniej chwili bo lubię swoją pracę i ludzi 😊
 
Jesteśmy w podobnej sytuacji jeśli chodzi o 3 dziecko i o cesarki a nawet o płeć dzieci. Mój młodszy syn jest z grudnia 2018 :) .
Jeśli chodzi o ból podbrzusza mnie przed planowaną miesiączka i kilka dni po wciąż bolał teraz to ustało.
Czy lekarz wspominał ci że po 2cc trzeba nastawić się na kolejną CC? Mnie to trochę przeraża no druga zaniosłam dużo gorzej a pociesza że mąż będzie dwa tygodnie że mną w domu
napewno nie będzie naciskał na cc ale jestem po stanie przedrzucawkowym :( on zna nasza historie prowadził obie ciąże wierze ze dobrze mnie poprowadzi :)
 
Nie myślałam o tym jeszcze, kiedy już iść odpocząć może dlatego że mam pracę biurową z tym, że często stresującą. Wolę przeczekać napewno pierwszy trymestr, bo jednak pójście na L4 wiąże się z tym, że trzeba poinformować przełożonego co jest grane, a wolałabym tego nie robić wcześniej niż po zakończeniu pierwszego trymestru tak dla swojego spokoju, że wszystko jest dobrze. No i swoją drogą też nie chciałabym zostawiać kogoś w ostatniej chwili bo lubię swoją pracę i ludzi 😊
Nasze przedszkole jest po ciężkim roku w którym brakowało kadry. Non stop łączenia grup lub zastępstwa i kombinowanie. Ktoś wracał ktoś odchodzi z powodów zdrowotnych. Nie chcę też być ta która mogła powiedzieć s nie zrobiła tego i wszystkich zostawiła. A to też branża że w ciągu roku szkolnego ciężko o pracownika
 
Nasze przedszkole jest po ciężkim roku w którym brakowało kadry. Non stop łączenia grup lub zastępstwa i kombinowanie. Ktoś wracał ktoś odchodzi z powodów zdrowotnych. Nie chcę też być ta która mogła powiedzieć s nie zrobiła tego i wszystkich zostawiła. A to też branża że w ciągu roku szkolnego ciężko o pracownika
Doskonale Cię rozumiem 😊też nie jestem taka osobą, oczywiście nasze zdrowie jest teraz najważniejsze i nie ma nic ważniejszego od tego, ale jednak też trzeba się jakoś zachować 🙂
 
Mam wyniki 💚
Dziś beta 891,60 i progesteron troszkę mi podskoczył na 12,05

🥹🥰
Gratulacje ❤️
U mnie z tym terminem to ciężko, bo licząc od ostatniego okresu to termin 29.02 /1.03 a cykle różnie bo raz 29 raz 32 a licząc tak jak myślę ,że to w Boże Ciało się udało a jestem na 98% pewna , to na 14.03 lekarz potwierdził że na USG tak też wyglądało że w Boże Ciało ;) fajna data bo 12.03 mam urodziny więc może by taki prezent urodzinowy był ❤️❤️❤️ ale okaże się dopiero na kolejnej wizycie ;)
To wpiszemy najwyżej 1.03, a później lista będzie na bierząco aktualizowana. 🙈
 
Do mam pracujących czy myślicie o L4 ? Kiedy planujecie powiadomić pracodawcę?

Ja pracuję w przedszkolu i mam problem . Niby tylko trzy tygodnie i wolne ale w następnym tygodniu będę po 10h w pracy i szczerze to za dużo będzie bo czuję się bardzo zmęczona.
Później mam urlop i niby ok ale od września w przedszkolu zaczynają się choroby ... Same rozumiecie . Mogę poinformowac dyrekcję koło września ale czy znajdzie się ktoś na zastępstwo? Nie chcę zostawiać nikogo w trudnej sytuacji a z drugiej strony chce mieć to jeszcze dla siebie.
A i jeszcze jedno w tym miejscu pracuje moja siostra i idąc na zwolnienie w sierpniu (,bo o tym myślałam ) ona dowie się pierwsza a tego chce uniknąć :p na razie :)
Ja planuje powiedzieć pracodawcy najwcześniej po 10 tygodniu. ☺️ Ale ja mam prace w 100% zdalną, dlatego też planuje pracować na pewno do końca roku o ile wszystko będzie się ładnie rozwijać. 🙈
Na twoim miejscu powiadomiłabym pracodawcę po wizycie serduszkowej - ty będziesz mieć w jakiś sposób już spokój, a pracodawca będzie mieć czas na znalezienie zastępstwa :)
 
reklama
Jesteśmy w podobnej sytuacji jeśli chodzi o 3 dziecko i o cesarki a nawet o płeć dzieci. Mój młodszy syn jest z grudnia 2018 :) .
Jeśli chodzi o ból podbrzusza mnie przed planowaną miesiączka i kilka dni po wciąż bolał teraz to ustało.
Czy lekarz wspominał ci że po 2cc trzeba nastawić się na kolejną CC? Mnie to trochę przeraża no druga zaniosłam dużo gorzej a pociesza że mąż będzie dwa tygodnie że mną w domu
Jak były dwie cc to trzecia jest na pewno ponieważ przy naturalnym rodzeniu mogłoby dojść do rozejścia szwów co jest niebezpieczne dla matki i jak i dziecka. Ja miałam dwa cc i lekarz przy ostatniej ciąży, którą straciłam odrazu na wstępie zaznaczył, że będzie cesarka.
 
Do góry