reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Dziewczyny a wy się wybieracie na te dodatkowe badania ? Pappa, nifty ? Czy robicie zwykle prenatalne? Jak sprawdzałam ceny to się za głowę chwyciłam 🫣 w Poznaniu juz prowadzenie ciazy jest bardzo drogie + same badania krwi co teraz mi zaleciła dr to koszt 600-700 zł :/ chyba sobie nie mogę pozwolić teraz na kolejne tysiące na dodatkowe badanie :/
Ja już pisałam wcześniej - dla mie Nifty to must have. Ja się łapię na Pappa na NFZ (i ze względu na wiek i ze względu na poronienia), także pewnie też ją zrobię. Nie mniej Pappa to zwykła statystyka + wychwycenie zagrożenia różnymi chorobami ciążowymi. Nifty (czy inne podobne) to badanie DNA dziecka (krew fasolki jest już w krwi matki po 10 tc) i wychwytuje jakie ewentualnie choroby ma. Test sprawdza się w 99%, więc trudno tutaj o pomyłkę. W teście Pappa ważne jest USG płodu, gdzie sprawdza się tzw. przezierność karkową i to jest cenna informacja. Razem te wszystkie informacje dają pewien obraz. A jeśli nie dają, to jeszcze zostaje amniopunkcja.. Gdzie pobiera się materiał DNA bezpośrednio od fasolki. Oczywiście każda z nas ma swoje poglądy (z którymi nie powinnyśmy dyskutować), ale ja chciałabym wiedzieć czy dziecko ma jakieś wady genetyczne i móc się z tą sytuacją zmierzyć odpowiednio wcześnie ✊🏻
 
reklama
Ja byłam na mojej wizycie w 5+2 i beta też lekko wyższa niż na ten moment (tak powiedział lekarz) i był i pęcherzyk i ciałko żółte i maleńki zarodek (1,3mm) 🙂 Tydzień wcześniej też nic nie było widać. Jest taka szansa, że moja ciąża jest te 2-3 dni starsza (ze względu na wczesne owu), ale czytałam że od 5+2 do 5+5 powinno być widać i pęcherzyk i ciałko żółte 🙂 Czytałam też, że fasolka na tym etapie rośnie ok 1,5mm na dobę, więc to co widać czasem zależy dosłownie od dnia. Trzymam kciuki za wizytę!✊🏻
Nie puszczaj kciukow :) stres ogromny
 
Ja już po wizycie wg om 9+0 wg wymiarów dzidzia 8+6 serduszko ładnie bilo 180 uderzen i ma 2,16 cm 🙂
Spora dzidzia🫶😍 super wieści!
Jak się czujecie Dziewczyny? Ja od dzisiaj mam urlop więc odpoczywam w domu cieszę się bo zapowiadają upały na ten tydzień 😰
Ja dziś trochę lepiej, wczoraj to masakra była walczyłam o przetrwanie i każdą drzemkę córki zaliczałam razem z nią🙈 dziś jest ok, jestem wyspana😅 jedyne co boli mnie kręgosłup, ale to raczej od noszenia Młodej, nie wiem jak ją oduczyć, ona ciągle chce na ręce🙄 mam nadzieję, że jak zacznie chodzić to trochę się to zmieni🫣
Laski pomocy co robić 😭
Do jutra mam tabletki duphaston lekarz na urlopie akurat rozmowa z rodzinna nie wystawi recepty co robić siedzę i wyje 😭☹️
A masz możliwość umówienia teleporady? Lekarz przez telefon może Ci wystawić e-recepte.
 
Zapisałam się dzisiaj na prenatalne, wolałam nie czekac skoro mam skierowanie na nfz ;)
Na pobranie krwi pójdę tydzień wcześniej, żeby wyniki były już na usg. Tego dnia zrobie też nifty pro, żeby się dwa razy nie kłuć ;)
także @Kotciara możesz mi wpisać prenatalne na 24.08
A te nifty pro to gdzie się robi? W zwyklym laboratorium? Jaki jest koszt tego?
 
reklama
Do góry