reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Ja już pisałam wcześniej - dla mie Nifty to must have. Ja się łapię na Pappa na NFZ (i ze względu na wiek i ze względu na poronienia), także pewnie też ją zrobię. Nie mniej Pappa to zwykła statystyka + wychwycenie zagrożenia różnymi chorobami ciążowymi. Nifty (czy inne podobne) to badanie DNA dziecka (krew fasolki jest już w krwi matki po 10 tc) i wychwytuje jakie ewentualnie choroby ma. Test sprawdza się w 99%, więc trudno tutaj o pomyłkę. W teście Pappa ważne jest USG płodu, gdzie sprawdza się tzw. przezierność karkową i to jest cenna informacja. Razem te wszystkie informacje dają pewien obraz. A jeśli nie dają, to jeszcze zostaje amniopunkcja.. Gdzie pobiera się materiał DNA bezpośrednio od fasolki. Oczywiście każda z nas ma swoje poglądy (z którymi nie powinnyśmy dyskutować), ale ja chciałabym wiedzieć czy dziecko ma jakieś wady genetyczne i móc się z tą sytuacją zmierzyć odpowiednio wcześnie ✊🏻
To ja mam 40 lat i tez mam za darmo prenatalne to te pappa oni mi tez zrobia za darmo?
 
reklama
A te nifty pro to gdzie się robi? W zwyklym laboratorium? Jaki jest koszt tego?
Jest kilka stron które sprzedają testy Nifty (wpisz sobie w wyszukiwarkę, np. niftytest.pl) i tam są lokalizacje labów które to robią. W dużych miastach jest nawet opcja, ze krew przyjeżdżają pobrać w domu. Wszystkie pobrane próbki i tak lecą do badań daleko (chyba w Hong Kongu są badane o ile dobrze pamiętam) i wynik już lab w Polsce podaje 🙂
 
Jest kilka stron które sprzedają testy Nifty (wpisz sobie w wyszukiwarkę, np. niftytest.pl) i tam są lokalizacje labów które to robią. W dużych miastach jest nawet opcja, ze krew przyjeżdżają pobrać w domu. Wszystkie pobrane próbki i tak lecą do badań daleko (chyba w Hong Kongu są badane o ile dobrze pamiętam) i wynik już lab w Polsce podaje 🙂
Dziękuję ja taka ciemna jeśli chodzi o takie badania 🙈nigdy nie miałam nawet prenatalnych dlatego tak was o nie dopytuje 😊
 
Niestety pracy serca nie ma czy się pojawi niewiadomo w czwartek po południu mam przyjść drugi raz do szpitala bo akurat moja doktor ma dyżur. Pytanie czy się pojawi bo ja już w to chyba nie wierze
 

Załączniki

  • 094DDD5E-EBC4-4795-99F7-AB124AAD8832.jpeg
    094DDD5E-EBC4-4795-99F7-AB124AAD8832.jpeg
    9,5 KB · Wyświetleń: 83
reklama
Do góry