reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

a jak już rozmawiamy o prenatalnych czy ktoś mógłby wypisać jakie muszę zrobić kiedy i jak cenowo to wychodzi
Test Pappa robi się 11+0 - 13+6 i każdy lekarz (prywatny czy nfz) wystawi Ci skierowanie bo badania robią specjalne placówki (lekarze) z certyfikatami fmf, więc nie ma sensu iść bez skierowania (będziesz miała to samo tylko płatne jakieś chore pieniądze). Tylko standardowo skierowanie przysługuje 35+ lub w przypadku szczególnych okoliczności (wcześniejszych chorób u dzieci czy w rodzinie).
Jak dla mnie jak się nie łapiesz na 35+ z automatu to olej. To mimo wszystko tylko statystyka. Niepotrzebny stres a to tylko dokładne USG połączone z badaniami z krwi. Nas przy pierwszej ciąży nastraszyli po tym badaniu Zespołem Downa - co przeżyliśmy przez 2 miesiące strachu to nasze a wyszło ok.
 
reklama
Może mi doradzicie... co mam zrobić z psem sąsiada, który szczeka całymi dniami i nocami?? Bo dziś już mam apogeum wkurwu i zaraz oszaleje ! To jest mały pies wiec on tak aż przeraźliwie piszczy. Ogólnie sasiedzi to jedna wielka patologia. Każdy siedział w więzieniu, policja jednego szuka po całej Polsce. Jeden drugiego chciał zabić CEGŁA ! Przywalił mu w łeb i zostawił w szopie 🫣 jak wyjdę na dwój to tylko same epitety lecą. Kłócą się od rana do wieczora. Słychać jak się biją. Teraz jedna babka tam jest w ciąży to wczoraj jak siedziałam z siostrzeńcami na tarasie to słyszałam jak jeden z nich krzyczał do niej , że on ja utrzymuje , płaci za leki a ta dzi*ka chleje wódę po szopach żeby nikt nie widział 🫣 znani są na całą wioskę, policja też doskonale ich zna. W OPS mam rodzinę i przyjechali za moją prośbą do nich z kontrola to nam się odgrażali już. A co najlepsze porwali auto gdzieś w mieście na rynku i zostawili je u nas przed domem bo mysleli idioci, ze nas wkopią... co mnie tknęło żeby się przeprowadzić na wieś 😪😪😪 tutaj nie mam życia. Wyobraźcie sobie, że całe lato muszę mieć zamknięte okna bo inaczej nie da się wytrzymać. A jak idę na ogród to zawsze słuchawki w uszach 🫣 chociaż i tak co chwilę się rozglądam żeby z czegoś nie dostac ( jak się leją to od szklanek po krzesła latają). Nie dość że mają pełno psów, które nie mają co jeść ( dwa owczarki z głodu zagryzły swoje małe, nie mowiac juz o kurach! ) to codziennie widzę jak jeszcze inne znoszą! To jest dramat co tu się dzieje... najgorsze, że nie mogę zareagować bo mi dom wysadzą.
Nie wiem co Ci doradzić 😱 ja bym chyba stamtąd uciekła 😬
 
jestem już po biochem dlatego się martwię o 16:00 mam wizytę co ma być to będzie
Będzie dobrze, glowa do góry.ktory to tydzien ?
U mnie dziś 5t3d i obawiam się że nic poza pęcherzykiem nie zobaczę skoro tydzień temu nawet nic nie było... choć beta wysoka ale on chyb nie jest jedynym wyznacznikiem.
 
Będzie dobrze, glowa do góry.ktory to tydzien ?
U mnie dziś 5t3d i obawiam się że nic poza pęcherzykiem nie zobaczę skoro tydzień temu nawet nic nie było... choć beta wysoka ale on chyb nie jest jedynym wyznacznikiem.
wg mnie 6+1 a jaka masz bete ? Ja w piątek miałam 11120 dzisjaj już nie badałam
 
Dziewczyny a wy się wybieracie na te dodatkowe badania ? Pappa, nifty ? Czy robicie zwykle prenatalne? Jak sprawdzałam ceny to się za głowę chwyciłam 🫣 w Poznaniu juz prowadzenie ciazy jest bardzo drogie + same badania krwi co teraz mi zaleciła dr to koszt 600-700 zł :/ chyba sobie nie mogę pozwolić teraz na kolejne tysiące na dodatkowe badanie :/
 
Dziewczyny a wy się wybieracie na te dodatkowe badania ? Pappa, nifty ? Czy robicie zwykle prenatalne? Jak sprawdzałam ceny to się za głowę chwyciłam 🫣 w Poznaniu juz prowadzenie ciazy jest bardzo drogie + same badania krwi co teraz mi zaleciła dr to koszt 600-700 zł :/ chyba sobie nie mogę pozwolić teraz na kolejne tysiące na dodatkowe badanie :/
Jak dla mnie: jeśli masz ryzyko to dostaniesz Pappa za darmo ze skierowania, jak nie masz to nie rób, bo znaczy, że masz minimalne szanse na wady tego typu. Nifty też bym nie robiła bo ono też nie daje 100% pewności.
Ja w drugiej ciąży nie robiłam mimo zaawansowanego wieku i wysokiego ryzyka w pierwszej, bo nie było przesłanek.
 
Będzie dobrze, glowa do góry.ktory to tydzien ?
U mnie dziś 5t3d i obawiam się że nic poza pęcherzykiem nie zobaczę skoro tydzień temu nawet nic nie było... choć beta wysoka ale on chyb nie jest jedynym wyznacznikiem.
Ja byłam na mojej wizycie w 5+2 i beta też lekko wyższa niż na ten moment (tak powiedział lekarz) i był i pęcherzyk i ciałko żółte i maleńki zarodek (1,3mm) 🙂 Tydzień wcześniej też nic nie było widać. Jest taka szansa, że moja ciąża jest te 2-3 dni starsza (ze względu na wczesne owu), ale czytałam że od 5+2 do 5+5 powinno być widać i pęcherzyk i ciałko żółte 🙂 Czytałam też, że fasolka na tym etapie rośnie ok 1,5mm na dobę, więc to co widać czasem zależy dosłownie od dnia. Trzymam kciuki za wizytę!✊🏻
 
reklama
Zamówiłam receptę przez internet na razie cisza ☹️
Oszaleje zostały mi 3 tabletki ☹️ żaden ginekolog nie ma miejsca żeby wcisnąć na wizytę ☹️
 
Do góry