reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

A ja mam dziewczyny od jakiegoś tygodnia ciągle nos zatkany ale nie od przeziebienia tylko te hormony tak powodują nawet dziś w mojej aplikacji mi wyskoczyła informacja, ze kobiety w ciąży borykają się z zatkanym nosem i przez to chrapią 🤣 no i pewnie zabrzmi to śmiesznie ale ciągle bąki wale zwłaszcza jak wieczor idzie i rano wstanę 🤣 głowa mnie pobolewa codziennie i mam głupie sny.
I ciagle burczy mi w brzuchu nie moge normalnie isc do sklepu bo tak głosno burczy, ze az mi glupio bo to jest dosyc glosne 🤣🤣🤣
 
reklama
Cześć dziewczyny, chciałabym przywitać się z Wami nieśmiało. Może najpierw coś o mnie, mam 27 lat, dzieci na pokładzie brak, ale może za 8 miesięcy się to zmieni 😃 W marcu zaliczyłam poronienie samoistne na wczesnym etapie, bo na początku 6tyg. Od maja zaczęliśmy z partnerem starania i w 3 cyklu się udało 😄 dziś mam dopiero 4+4, do lekarza idę w środę 26.08. Nie robiłam bety, nie chce się nakręcać, pewnie nie będziecie tego pochwalać ale uważam że co ma być to będzie 🙈 Zrobię ją dopiero przed wizytą u lekarza we wtorek, razem z progiem i podstawowymi badaniami. Termin porodu apki wyliczają mi na 26.03.2024, wiec pewnie będę jedną z ostatnich mamusiek. Mam nadzieje, że przyjmiecie mnie ciepło, mam 0 doświadczenie z dziećmi, a z ciążą tym bardziej -5, wiec na pewno nie raz będę potrzebowała porady 😅
W sumie już mam problem, ale może będziecie mogły mnie uspokoić: mam wakacje zaklepane od pół roku w Grecji 😅 będę wtedy 9-8 tc. Błagam powiedzcie że to jest wykonalne żebym poleciała na te wakacje xd od razu powiem, że się załamie jak nie pojadę, będzie depresja przed porodowa 🥲
Witamy❤️ spokojnych 9miesiecy😊
 
A no i jeszcze co najważniejsze to od roku jadł chlorelle bardzo mu tez pomogla przy tym refluksie i z tym co sie borykał. Tak wiec zmiana żywienia na pewno wpłynęła bardzo dobrze na jakosc jego nasienia.
Na swoim przypadku mogę potwierdzić jak dieta może wpłynąć bardzo na wyniki człowieka 🙂 Ja 4 lata temu ważyłam prawie 90 kg, miałam tarczycę i wszystkie hormony w opłakanym stanie. Przez dwa tygodnie miałam ostrą nadczynność, a potem kolejne 2 tygodnie ostrą niedoczynność. Dosłownie na tydzień mój organizm miał taki stan, że przestał mój żołądek pracować, miałam brzuch jak kobieta w 9 miesiącu ciąży, trzęsłam się jak galareta, była masakra.. Wtedy drastycznie wszystko zmieniłam, zredukowałam stres, przeprogramowałam cały mindset i zmieniłam zupełnie dietę. Zaczęłam też suplementację. Od tamtego czasu gotuję z wagą kuchenną i sprawdzam składniki odżywcze. Po jakimś czasie moja tarczyca się dosłownie zregenerowała (na usg jest pięknie), wyniki się wyrównały, wszystkie hormony pracują dobrze. Jakbym Wam pokazała mój cholesterol to byście się zaśmiały (jest tak nisko) 😅 Wyrównała mi się cera (nie mam wyprysków które wcześniej miałam), odrosła mi dosłownie połowa włosów.. To co jemy ma na prawdę ogromne znaczenie 🙂
I żeby nie było, najważniejsza jest zasada 80/20, czyli najważniejsze jest żeby utrzymywać zdrowe zasady w 80%. Więc jeśli nachodzi Was teraz (w ciąży) ochota na kilka chipsów albo kawałek słodkiego ciastka, to nie róbcie sobie wyrzutów sumienia 🙃 Ważne jest żebyście wszystkie pozostałe posiłki zjadły zdrowe i pełnowartościowe 🙂
 
Hej dziewczyny, ja się dziś czuje jak by walec po mnie przejechał🙈 kompletnie nie mam mocy. Jak Wasze samopoczucie dziś?
Umówiłam się na badania prenatalne na 22 sierpnia, będę już wtedy w 13 tygodniu więc na ostatni dzwonek się uda zrobić, ciezko u nas o wolny termin wszystko jest oblegane, więc cieszę się, że na tego 22.08 się udało🙈 @Kotciara jak byś mogła w wolnej chwili to dodaj moją wizytę❤️
Miłej niedzieli dziewczyny!
 
Hej dziewczyny, ja się dziś czuje jak by walec po mnie przejechał🙈 kompletnie nie mam mocy. Jak Wasze samopoczucie dziś?
Umówiłam się na badania prenatalne na 22 sierpnia, będę już wtedy w 13 tygodniu więc na ostatni dzwonek się uda zrobić, ciezko u nas o wolny termin wszystko jest oblegane, więc cieszę się, że na tego 22.08 się udało🙈 @Kotciara jak byś mogła w wolnej chwili to dodaj moją wizytę❤️
Miłej niedzieli dziewczyny!
Tak trudno zapisać się na Pappa z NFZ? W sensie terminowo? Ja mam cały tydzień spadek mocy, więc już nie odróżniam dni od siebie, kiedy jest bardziej a kiedy mniej, bo wydaje się cały czas tak samo 😅
 
Hej dziewczyny, ja się dziś czuje jak by walec po mnie przejechał🙈 kompletnie nie mam mocy. Jak Wasze samopoczucie dziś?
Umówiłam się na badania prenatalne na 22 sierpnia, będę już wtedy w 13 tygodniu więc na ostatni dzwonek się uda zrobić, ciezko u nas o wolny termin wszystko jest oblegane, więc cieszę się, że na tego 22.08 się udało🙈 @Kotciara jak byś mogła w wolnej chwili to dodaj moją wizytę❤️
Miłej niedzieli dziewczyny!
Ja mam 16 sierpnia prenatalne będę 11+5 tyg
 
A ja mam dziewczyny od jakiegoś tygodnia ciągle nos zatkany ale nie od przeziebienia tylko te hormony tak powodują nawet dziś w mojej aplikacji mi wyskoczyła informacja, ze kobiety w ciąży borykają się z zatkanym nosem i przez to chrapią 🤣 no i pewnie zabrzmi to śmiesznie ale ciągle bąki wale zwłaszcza jak wieczor idzie i rano wstanę 🤣 głowa mnie pobolewa codziennie i mam głupie sny.
A z jakiej apki korzystasz?
Kurcze, a u mnie brak objawów...ani mdłości, ani blzaoarf, ani parcia na mocz, ani większego brzucha...chyba lepiej by mi było psychicznie jak bym też coś miała hehe :)
 
Hej dziewczyny, ja się dziś czuje jak by walec po mnie przejechał🙈 kompletnie nie mam mocy. Jak Wasze samopoczucie dziś?
Umówiłam się na badania prenatalne na 22 sierpnia, będę już wtedy w 13 tygodniu więc na ostatni dzwonek się uda zrobić, ciezko u nas o wolny termin wszystko jest oblegane, więc cieszę się, że na tego 22.08 się udało🙈 @Kotciara jak byś mogła w wolnej chwili to dodaj moją wizytę❤️
Miłej niedzieli dziewczyny!
Ja tez się dzisiaj czuje podobnie, tez nie mam mocy. Dopiero niedawno się obudziłam, a czuje ze najchętniej spałabym dalej. Czekam na energię drugie trymestru 😂
Ja tez będę jutro umawiać się na prenatalne :)
 
reklama
Hej. Do kobiet, które wymiotowały lub wymiotują w ciąży. Czy wymiotowalyscie też samą żółcią? Ja się przestraszyłam trochę, bo będąc w ciazy z córką nie wymiotowałam w ogóle. A teraz z samego rana, pomimo że dużo pije, to tak jak bym nie miala czym wymiotować ... samą żółcią...
 
Do góry