reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Mam takie pytanie-kiedy zaczynacie kompletować wyprawkę? Ja bym chciała zacząć jak najszybciej, żeby sobie wszystko po kolei, na spokojnie kupić i nie wydać na raz milionów monet. I jeśli już, to od czego zaczynacie? Nie chciałabym sobie zagracic mieszkania na kilka miesięcy, bo pokój zaplanowałam zrobić i tak na początku lutego. Na razie kupiłam tylko czapeczkę, w neutralnym kolorze, bo i tak chce iść w brązy i beze i ogólnie stonowane kolory na początek. Ale czy warto już kupować jakieś ubranka, kocyki, śpiworki, itd?
My planujemy zacząć robić zakupy po USG połówkowym (około połowy listopada). Też boję się wzrostu cen po nowym roku, a dodatkowo ciężko w dzisiejszych czasach wydać w krótkim czasie kilka-kilkanaście tysięcy złotych. Wolę to rozłożyć w czasie :)
 
reklama
Mam takie pytanie-kiedy zaczynacie kompletować wyprawkę? Ja bym chciała zacząć jak najszybciej, żeby sobie wszystko po kolei, na spokojnie kupić i nie wydać na raz milionów monet. I jeśli już, to od czego zaczynacie? Nie chciałabym sobie zagracic mieszkania na kilka miesięcy, bo pokój zaplanowałam zrobić i tak na początku lutego. Na razie kupiłam tylko czapeczkę, w neutralnym kolorze, bo i tak chce iść w brązy i beze i ogólnie stonowane kolory na początek. Ale czy warto już kupować jakieś ubranka, kocyki, śpiworki, itd?
Ja nie chciałam ale stwierdziłam, że te droższe rzeczy będę jednak kupować w rozłożeniu, bo jak trzeba kupić w miesiąc fotelik, łóżeczko i wózek to trochę boli :D więc myślę, że ja to będę rozkładać w czasie, ale akurat ubranka planuje na koniec kupić z prostej przyczyny - nie mam miejsca, a duże pojedyncze przedmioty łatwiej jest mi trzymać u teściów.
 
Hej dziewczyny
U mnie super weekend, nawet ciepło, słoneczko świeciło. Wczoraj byliśmy na grzybach, trochę relaksu w lesie dobrze robi, choć ja akurat w lesie non stop bo z psem chodzę.

Jutro USG już nie mogę sie doczekać i mam nadzieję, że się dowiem kto tam siedzi bo już chciałabym działać na całego tzn dziergać jakieś rzeczy fajowskie.

Co do prywatnego, ja podtrzymuję swoją obecność. Proponuję na pierwsze stronie zrobić krótkie info tj nick- imie, które dziecko, data porodu, potem z czasem dopisać płeć.

Nie wiem jak się zaopatrujcie na nowe osoby, ale nieco to dziwne, że jak pojawił się temat wątku prywatnego topojawiły się nagle chyba ze 3 nowe nicki. Może coś byście dziewczyny więcej o sobie napisały? Bo takie hej jestem nowa, chce do wątku wydaje się nieco " dziwne". Nie wiem jak inne to widza
 
Kiedy był zakładany pierwszy prywatny wątek, panowały dość "ostre reguły" i pomimo aktywności mojej nie dostałam się do niego, też zauważyłam sporo nowych nicków i tak jak pisze @atomowka zauważyłam, że niektórzy tylko napisali, że chcą się dołączyć do prywatnego wątku, bo obserwują blog i to wszystko. Nie chce nikogo skreślać, fajnie jak jest Nas dużo, ale też uważam, że trochę to "dziwne", że te osoby ciagle milczą poza napisaniem "że chcą do prywatnego wątku", mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam, bo nie znam sytuacji tych milczących osób, ale po tamtej akcji z poprzednim "prywatnym wątkiem" pozostał taki uraz...
 
To może ja się wypowiem z perspektywy osoby, która czasem coś pisze a czasem nie. Każdy z nas dysponuje inną ilością wolnego czasu i ja na przykład nie jestem za eliminowaniem osób, ktore z uwagi na aktywność zawodową, inne dzieci czy cokolwiek innego nie mają czasu, aby być na bieżąco. Ja na przykład pisałam na początku wątku, a później już nie, bo byłam na wakacjach, bo miałam dużo roboty, bo jak znalazłam 5 minut żeby sobie popisać, to miałam 50 stron do nadrobienia, co było oczywiście niemożliwe i jak tylko coś pisałam, to zaraz dostawałam odpowiedź "ostatnio dziewczyny o tym pisały" xD Nie bardzo rozumiem z czym konkretnie jest problem. Boicie się, że to jacyś szpiedzy? :D Czy brak aktywności powoduje, że ktoś nie zasługuje na przyjęcie do grupy zamkniętej? Oczywiście czyja grupa tego zasady, można sobie założyć grupę z 4 dziewczynami, które najbardziej podpasują. Kwestia filozofii po co jest ta grupa :)
 
Dziewczyny ja mam pytanie o szczepienia (p-ko grupie i covid) czy je w ogóle rozważacie? planujecie? Teraz nadciąga okres jesienno-przeziebieniowo-chorobowy i zastanawiam się jak się zabezpieczyć na tan czas?
 
Dziewczyny, czy któraś z Was zmagała się bądź zmaga z trądzikiem różowatym w ciąży? Nigdy nie miałam żadnych problemów a teraz mam jakiś wysyp na twarzy i dekolcie. Dzisiaj dermatolog przepisała mi maści które mają zapis, że nie należy ich używać w ciąży.. dlatego zanim pójdę na drugą konsultacje postanowiłam Was podpytać :)
 
reklama
Ja się nie szczepię ani na Covid ani na grypę. Nie widzę takiej potrzeby.
To wynika z faktu ze nie należysz do osób które często chorują? ☺️ Są różni ludzie, u mnie przed ciąża właśnie różnie to bywało i boje się żeby w tak ważnym okresie nic się nie przyplątało do mnie…😒
 
Do góry