reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Dziewczyny ja mam pytanie o szczepienia (p-ko grupie i covid) czy je w ogóle rozważacie? planujecie? Teraz nadciąga okres jesienno-przeziebieniowo-chorobowy i zastanawiam się jak się zabezpieczyć na tan czas?
Ja jestem po dwóch szczepionkach na covid zastanawiam się nad 3 dawką, boję się zarazić w ciąży, myślałam też ad szczepionką na pneumokoki, koleżanka mnie namawia, jest kardiologiem i mówi, że taka szczepionka może uchronić przed sepsą, ale ja się nie znam więc, chętnie poznam wasze opinie
 
reklama
To wynika z faktu ze nie należysz do osób które często chorują? ☺️ Są różni ludzie, u mnie przed ciąża właśnie różnie to bywało i boje się żeby w tak ważnym okresie nic się nie przyplątało do mnie…😒
Ja tez sie nie szczepie na grypę a na covid mam tylko 2 dawki i nie planuje przyjmować kolejnej. Taka podjęłam decyzje bo poprostu mało choruje ale jakby było inaczej to bym się zastanowiła bo te choroby w ciąży podobna mogą być cięższe 🤔
 
Dziewczyny ja mam pytanie o szczepienia (p-ko grupie i covid) czy je w ogóle rozważacie? planujecie? Teraz nadciąga okres jesienno-przeziebieniowo-chorobowy i zastanawiam się jak się zabezpieczyć na tan czas?
Ja byłam w ciąży w czasie powiedzmy szczytu pandemii i się szczepilam wtedy, na covid i grypę. Teraz planuje również się doszczepic dawka ochronna. Chociaż chyba lepiej poradzić się lekarza prowadzącego.
 
Dziewczyny ja mam pytanie o szczepienia (p-ko grupie i covid) czy je w ogóle rozważacie? planujecie? Teraz nadciąga okres jesienno-przeziebieniowo-chorobowy i zastanawiam się jak się zabezpieczyć na tan czas?
Ja na Covid mam 2 dawki i nie planuje kolejnych. Od wczoraj zaczęłam nosić maseczkę w sklepach itp. Do tej pory nosiłam tylko w przychodni.
Jeśli na grypę szczepisz się co roku to możesz śmiało się szczepić. Jeśli natomiast ma być to Twoja pierwsza szczepionka na grypę w życiu to ja bym odpuściła. Pracowałam w branży i opinia wśród zaszczepionych po raz pierwszy jest taka że zachorowali na grypę mimo iż we wcześniejszych latach nie byli szczepieni i nie byli chorzy. Ja się nie szczepiłam nigdy na grypę więc tego nie wiem ale takie są słuchy w branży...
 
Hej dziewczyny
U mnie super weekend, nawet ciepło, słoneczko świeciło. Wczoraj byliśmy na grzybach, trochę relaksu w lesie dobrze robi, choć ja akurat w lesie non stop bo z psem chodzę.

Jutro USG już nie mogę sie doczekać i mam nadzieję, że się dowiem kto tam siedzi bo już chciałabym działać na całego tzn dziergać jakieś rzeczy fajowskie.

Co do prywatnego, ja podtrzymuję swoją obecność. Proponuję na pierwsze stronie zrobić krótkie info tj nick- imie, które dziecko, data porodu, potem z czasem dopisać płeć.

Nie wiem jak się zaopatrujcie na nowe osoby, ale nieco to dziwne, że jak pojawił się temat wątku prywatnego topojawiły się nagle chyba ze 3 nowe nicki. Może coś byście dziewczyny więcej o sobie napisały? Bo takie hej jestem nowa, chce do wątku wydaje się nieco " dziwne". Nie wiem jak inne to widza
No mam wrażenie, że poniekąd dotyczy to mnie, to się chętnie odniosę. Myśle, że więcej dziewczyn w podobnej sytuacji jak ja ma podobnie. Ze bardzo chce być aktywne tutaj, ale wiesz- nie ma nic gorszego niż strata, a potem napisać-ja się żegnam…

Dajcie dziewczyny trochę zaufania, tym które potrzebują te pierwsze 12 czy 15 tygodni, na uwierzenie, że będzie dobrze, bo to trwa.

✌🏻
 
Kiedyś w TV mówili, że jak kobieta w ciąży zaszepi się na Covid to dzieciaczek ma przeciwciała, ale nie wiem czy są jakieś badania na ten temat i dowody potwierdzające taką praktykę
 
Dziewczyny, czy któraś z Was zmagała się bądź zmaga z trądzikiem różowatym w ciąży? Nigdy nie miałam żadnych problemów a teraz mam jakiś wysyp na twarzy i dekolcie. Dzisiaj dermatolog przepisała mi maści które mają zapis, że nie należy ich używać w ciąży.. dlatego zanim pójdę na drugą konsultacje postanowiłam Was podpytać :)
Ja mam trądzik, lekarz kazał używać maści cynkowej w 100% bezpiecznej w ciąży, ale powiedział, że może być tak, że w ciąży na trądzik nic nie pomoże, bo to kwestia zaburzenia gospodarki i hormonalnej i czasem samo się pojawi i samo zniknie.
 
Po miesiącu zdecydowałam się odebrać jednak wyniki testu PAPPA i wychodzi na to, że jest ok Ryzyky trisomi21 uwzględniając mój wiek i USG to 1 do507 i wg lekarzy ten stopień nie jest absolutnie wskazaniem do dalszych badań tj aminopunkcji



To może ja się wypowiem z perspektywy osoby, która czasem coś pisze a czasem nie. Każdy z nas dysponuje inną ilością wolnego czasu i ja na przykład nie jestem za eliminowaniem osób, ktore z uwagi na aktywność zawodową, inne dzieci czy cokolwiek innego nie mają czasu, aby być na bieżąco. Ja na przykład pisałam na początku wątku, a później już nie, bo byłam na wakacjach, bo miałam dużo roboty, bo jak znalazłam 5 minut żeby sobie popisać, to miałam 50 stron do nadrobienia, co było oczywiście niemożliwe i jak tylko coś pisałam, to zaraz dostawałam odpowiedź "ostatnio dziewczyny o tym pisały" xD Nie bardzo rozumiem z czym konkretnie jest problem. Boicie się, że to jacyś szpiedzy? :D Czy brak aktywności powoduje, że ktoś nie zasługuje na przyjęcie do grupy zamkniętej? Oczywiście czyja grupa tego zasady, można sobie założyć grupę z 4 dziewczynami, które najbardziej podpasują. Kwestia filozofii po co jest ta grupa :)
Nie to absolutnie nie o to chodziło, sorka jeżeli tak to odebrałaś. Natomiast przez weekend dołaczyły conajmniej dwie dziewczyny, który napisały tylko i wyłącznie jedną wiadomośc a w skrócie brzmiała ona " hej obserwuje Was ale jeszcze nic nie napisałam, chciałabym dołączyć do watku prywatnego"
Jak sama nazwa wskazuje to ma być wątek prywatny, dzielimy się emocjami, stresami, obawami i radościami ale ja osobiście chce te emocje z kimś dzielić a nie być po cichu czytana. Jeżeli chciałabym aby ktoś mnie po prostu czytał bez nawiązania relacji to bym sobie założyła bloga.


Dziewczyny ja mam pytanie o szczepienia (p-ko grupie i covid) czy je w ogóle rozważacie? planujecie? Teraz nadciąga okres jesienno-przeziebieniowo-chorobowy i zastanawiam się jak się zabezpieczyć na tan czas?
Ja się absolutnie nie szczepię. Na grypę nie szczepiłam się nigdy nie uważam wieć, że teraz jest na to dobry moment.
No mam wrażenie, że poniekąd dotyczy to mnie, to się chętnie odniosę. Myśle, że więcej dziewczyn w podobnej sytuacji jak ja ma podobnie. Ze bardzo chce być aktywne tutaj, ale wiesz- nie ma nic gorszego niż strata, a potem napisać-ja się żegnam…

Dajcie dziewczyny trochę zaufania, tym które potrzebują te pierwsze 12 czy 15 tygodni, na uwierzenie, że będzie dobrze, bo to trwa.

✌🏻
Bardzo fajnie, że napisałaś i rozumiem sytuację. To nie moja decyzja ja tylko napisałam co sądże. Myślę,że jeżeli dołaczasz do wątku i jesteś już zdecydowana z Nami zostać to warto napisać o sobie kilka słów więcej. Chyba, że wolisz to zrobić na wątku prywatnym z jakiś względów to dla mnie ok.
 
Kiedyś w TV mówili, że jak kobieta w ciąży zaszepi się na Covid to dzieciaczek ma przeciwciała, ale nie wiem czy są jakieś badania na ten temat i dowody potwierdzające taką praktykę
Nie ma, bo nie prowadzono badań na kobietach w ciąży.

Na razie nie myślałam o szczepieniach, bo sama dla siebie nie mam takiej potrzeby. Ale chyba w czwartek, podczas wizyty, poruszę ten temat u ginekologa, bo jednak teraz muszę dbać o więcej niż siebie. Chociaż nie jestem antyszczepem, bo ufam większości szczepionek, tak te na covid budzą we mnie wiele wątpliwości i po prostu brak mi zaufania do ich działania.
 
reklama
Mam takie pytanie-kiedy zaczynacie kompletować wyprawkę? Ja bym chciała zacząć jak najszybciej, żeby sobie wszystko po kolei, na spokojnie kupić i nie wydać na raz milionów monet. I jeśli już, to od czego zaczynacie? Nie chciałabym sobie zagracic mieszkania na kilka miesięcy, bo pokój zaplanowałam zrobić i tak na początku lutego. Na razie kupiłam tylko czapeczkę, w neutralnym kolorze, bo i tak chce iść w brązy i beze i ogólnie stonowane kolory na początek. Ale czy warto już kupować jakieś ubranka, kocyki, śpiworki, itd?
Ja już od jakiegoś czasu zbieram rzeczy. Wózek mam używany, tak samo kosz Mojżesza, 2 kartony z ciuszkami po koleżance 🙈 nosidelko, wanienka składana, mata edukacyjna - wszystko to trzymam u Teściowej na strychu na razie :) A w domu zbieram powoli mniejsze rzeczy typu Termometr, pieluchy tetrowe, przewijak. Nie nie stać mnie na skumulowane wydatki i boję się cen po nowym roku, więc pomalutku kompletuje :)
 
Do góry