reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

w Anglii masz test pappa za darmo, jeżeli jest coś nie tak to kieruja Cię dalej :)

Super, dużo dzisiaj dobrych wiadomości 🥰
W ogóle co do terminu - zaczęłam się zastanawiać. Czy jeżeli moja mama urodziła mnie w 7 miesiacu ciaży, to czy jest szansa, że ja też urodzę? 🤔 Co prawda mama paliła cała ciażę (kiedyś odradzali rzucanie) i wiek 35+, ale jestem ciekawa czy to ma jakiś wpływ na moja ciażę.
Dzięki za info 🥰, czekam tylko az sie zarejestruje do lekarza bo się akurat przeprowadziliśmy i nie chce robić zamieszania z adresem. Jak byłam teraz prywatnie na 1 USG to dostalam jakieś ulotki o tych badaniach NIPT z krwi i się zaczelam zastanawiać. To myslisz że lepiej poczekać na te prenatalne z NHS? I jak cos wyjdzie nie tak to wtedy ewentualnie?
 
reklama
Dzięki za info 🥰, czekam tylko az sie zarejestruje do lekarza bo się akurat przeprowadziliśmy i nie chce robić zamieszania z adresem. Jak byłam teraz prywatnie na 1 USG to dostalam jakieś ulotki o tych badaniach NIPT z krwi i się zaczelam zastanawiać. To myslisz że lepiej poczekać na te prenatalne z NHS? I jak cos wyjdzie nie tak to wtedy ewentualnie?
to Twoja pierwsza ciaza w Anglii?
Wiesz co, z doswiadczenia mojego i znajomych zarejestruj sie jak najszybciej. Pewnie zalezy od lokalizacji, ale mojej znajomej nie zrobili usg w 12 tygodniu, bo sie nie wyrobili i tylko zrobili badania krwi. A wszystko zreszta strasznie slamazarnie tu idzie.
O NIPT nie wiem nic, ale ja mam w planach zrobic tylko te z NHS, bo sa rzekomo dosc dokladne 🙂 W ktorym jestes tygodniu?
 
Dzięki za info 🥰, czekam tylko az sie zarejestruje do lekarza bo się akurat przeprowadziliśmy i nie chce robić zamieszania z adresem. Jak byłam teraz prywatnie na 1 USG to dostalam jakieś ulotki o tych badaniach NIPT z krwi i się zaczelam zastanawiać. To myslisz że lepiej poczekać na te prenatalne z NHS? I jak cos wyjdzie nie tak to wtedy ewentualnie?
Ja na wizyte pierwsza u midwife, u ktorej ustalaja ten 12 weeks scan i robia wywiad, czekalam prawie miesiac…
 
to Twoja pierwsza ciaza w Anglii?
Wiesz co, z doswiadczenia mojego i znajomych zarejestruj sie jak najszybciej. Pewnie zalezy od lokalizacji, ale mojej znajomej nie zrobili usg w 12 tygodniu, bo sie nie wyrobili i tylko zrobili badania krwi. A wszystko zreszta strasznie slamazarnie tu idzie.
O NIPT nie wiem nic, ale ja mam w planach zrobic tylko te z NHS, bo sa rzekomo dosc dokladne 🙂 W ktorym jestes tygodniu?
Druga ale 1 niestety straciłam ☹️. Jutro powinnam być już u nowego GP to się odrazu zarejestruje. To prawda że tu wszystko jest w wolnym tępię ale czasem chyba trzeba narobić hałasu. Jak zaczelam krwawić w ostatniej ciąży to już na następny dzień do szpitala na USG wzieli. Teraz takie czasy że się trzeba upominać o wszytko 😒 8 tydzień dopiero zaczelam więc mam nadzieję że jest jeszcze czas. Super że jest tu jeszcze ktoś z UK 😊
 
Też mam właśnie pakiet Luxmed z pracy tylko ze ten standardowy. Orientujesz się może co nam przysługuje na ten pakiet oprócz wizyty? ☺️
Ja w sumie też w luxmed póki co prowadzę ciążę, ale w sumie nie mam pojęcia co się mieści w skład pakietu ;D

A czy chodzicie gdzieś jeszcze dodatkowo oprócz np luxmedu? Na NFZ?
 
Cześć dziewczyny! Widzę, że wczoraj dużo rozmawiałyście o badaniach prenatalnych. Ja usg+pappe mam dopiero 19.09, ale 26.08 będę miała nifty pro - będę wtedy w 10+1. Dziewczyny, które robiły już nifty lub sanco, w którym tyg i dniu ciąży byłyście w momencie oddawania krwi?
Ja byłam wczoraj w 11+1 :) w poprzedniej ciąży robiłam w 10+2 i frakcja płodowa była już na poziomie ponad 9% , więc idealnie 🙂
 
Ja w sumie też w luxmed póki co prowadzę ciążę, ale w sumie nie mam pojęcia co się mieści w skład pakietu ;D

A czy chodzicie gdzieś jeszcze dodatkowo oprócz np luxmedu? Na NFZ?
Ja tez chodzę prywatne ☺️ Jeden raz poszłam na NFZ i uznałam, ze będę tylko chodzić prywatnie, bo jeden lekarz mówi jedno drugi drugie i później nie wiem którego słuchać 🙈
 
reklama
Co do badań w standardzie każda ciężarna ma usg prenatalne i mi w 2 ciążach to wystarczyło. Ale ja jestem z tych niepoprawnych optymistek, która nawet nie zakłada i nie bierze pod uwagę, że coś może być nie tak. Nie zamartwiałam sie w tych 2 ciążach bo nie było czym. Musiało być dobrze i było.
Teraz dochodzi mi test pappa i w tej ciąży mi o wiele trudniej psychicznie. Nie wiem czy to kwestia tego, ze jestem starsza (35) i jednak mam jakieś obawy? Czy zwyczajnie tą ciąże tak przechodzę. Niemniej jednak szczerze to się zastanawiam czy w ogóle tą pappe robic?
Jeśli mieszkasz w Polsce to dla kobiet powyżej 35 roku życia badanie prenatalne czyli usg+pappa jest za darmo. Więc zdecydowanie lepiej zrobić. Nawet jeśli nie chcesz przywiązywać wagi do wyniku krwi, to chociaż lekarz zrobi dokładne pomiary na usg :) Zrobisz jak zechcesz, ale uważam, że lepiej zrobić :)
 
Do góry