reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Cześć 😊 Też m krew Rh- i zrobili mi dodatkowe badania krwi, żeby określić krew dziecka i też ma Rh- więc nie będzie już potrza anti-D. Miałam już jedna dawkę podaną, bo miałam krwawienia a jeszcze nie było wyników dziecka.
Też sama prosiłam o toksoplazmozę i dzisiaj dostałam wyniki, że wszystko ok - lekarz też powiedział, że nie ma sensu powtarzać w drugim i trzecim trymestrze, bo to jest niebezpieczne tylko w pierwszym. Nie wiem na ile to prawda a na ile już chciał, żebym odpuściła temat. Ty będziesz miała powtarzaną? Też na każdej wizycie mocz. Miałam dzisiaj USG - jestem 17+3 i mam wrócić na połówkowe za 4 tygodnie. Główka dziecka wyszła wielkości przy górnej granicy, czy ktoś tak miał też? Zaczęłam o tym czytać to wyskoczyły mi jakieś straszne rzeczy 🙈
a ja też przeszłam plamienia we wczesnej ciąży…i nie dostałam zastrzyku, bo wtedy nic nie wiedziałam. Oby to nic nie zaszkodziło…
 
reklama
ja w poniedziałek miałam połówkowe (20+3 wg OM, wg usg 20+6) mi wyszła zdecydowanie za mała…i dziecko w 22 centylu. Też się naczytałam i się boję 🙈 w 20+6 waży 350g, HC 171 mm…
Toksoplazmozy mi nie powtórzą, ale nie mówili dlaczego. Ale może sama poproszę…
Jak czegoś się dowiem, bo spytam, o tych dziwnych wymiarach głowy to dam Ci znać. Bo idę na powtarzane połówkowe 7 listopada i dopytam, nie daje mi to spokoju.
Oj tak, rewelacje z internetu potrafią wystraszyć. Z jednej strony o tym wiem, a z drugiej i tak zawsze wyszukuję. Staram się wchodzić tylko ma storny takie jak mamaginekolog bo ona zawsze daje linii do publikacji naukowych, na podstawie których pisze artykuły.

a ja też przeszłam plamienia we wczesnej ciąży…i nie dostałam zastrzyku, bo wtedy nic nie wiedziałam. Oby to nic nie zaszkodziło…
Wg pielęgniarki w szpitalu, w pierwszym trymestrze nie jest konieczny zastrzyk nawet przy plamieniach. Ja pierwsze krwawienia miałam w pierwszym, przepisali mi progesteron i ustały. W drugim powiedzieli, że mogę przesłać już brać i znowu zaczęły się krwawienia i wtedy już dostałam zastrzyk.
Znaleziono u Ciebie przyczynę? U mnie krwiak podkosmowkowy.
 
Oj tak, rewelacje z internetu potrafią wystraszyć. Z jednej strony o tym wiem, a z drugiej i tak zawsze wyszukuję. Staram się wchodzić tylko ma storny takie jak mamaginekolog bo ona zawsze daje linii do publikacji naukowych, na podstawie których pisze artykuły.


Wg pielęgniarki w szpitalu, w pierwszym trymestrze nie jest konieczny zastrzyk nawet przy plamieniach. Ja pierwsze krwawienia miałam w pierwszym, przepisali mi progesteron i ustały. W drugim powiedzieli, że mogę przesłać już brać i znowu zaczęły się krwawienia i wtedy już dostałam zastrzyk.
Znaleziono u Ciebie przyczynę? U mnie krwiak podkosmowkowy.
U mnie to najprawdopodobniej nadżerka. Zdarzyło się na szczęście tylko raz.
Dziękuję, że mówisz o tym, że w pierwszym trymestrze nie potrzeba zastrzyku - właśnie zastanawiałam się po tym, jak położna mówiła o tych krwawieniach 🤔
 
A macie czasami takie krótkie i lekkie ukłucie tak jakby w pochwie?
pierwszy raz zdarzyło mi się to kilka dni temu i to w środku nocy - podobno to normalne i po angielsku to się nazywa lightning crotch czyli uczucie jakby błyskawica w kroczu 🙄 w jednym artykule opisali to jakby ktoś cie paralizatorem w pochwe potraktował. Na szczęście to trwa tylko kilka sekund.
 
Ostatnia edycja:
pierwszy raz zdarzyło mi się to kilka dni temu i to w środku nocy - podobno to normalne i po angielsku to się nazywa lighting crotch czyli uczucie jakby błyskawica w kroczu 🙄 w jednym artykule opisali to jakby ktoś cie paralizatorem w pochwe potraktował. Na szczęście to trwa tylko kilka sekund.
Uf oczywiście już miałam tysiąc myśli ... Są rzadko i nie bolą ale są...

Dobrze, że Was mam 🙂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nadia piękne imię 🙂 mam Nadię córkę 😉
[/QUOTE]
U nas chyba będzie Jurek 🙂

Dziewczyny, czy korzystałyscie z wizyt u położonej w ramach NFZ, tych które przysługują po 21 TC? Dobrze jest chodzić na takie wizyty? Robią coś więcej niż mierzenie ciśnienia?
 
Do góry