reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja też przez chwilę myślałam nad muvo, ostatecznie stanęło na cavoe osis - jest jeszcze lżejszy i też składany jedna ręką 🙂 fotelik do samochodu kupiłam tydzień temu, udało się złapać promocje na maxi Cosi peble 360 z bazą obrotową. Zapowiadają po 15 listopada ostre podwyżki na artykuły niemowlęce dlatego chciałam kupić wszystko co droższe zanim jeszcze zdrożeje 🙈 wczoraj dorobiłam się też łóżeczka dostawnego ☺️
Wyglada super ten cavoe. Akurat w sklepie w którym wybierałam swój nie mieli tego producenta, szkoda, wizualnie i cenowo całkiem nieźle się prezentują.
Też chciałam ten fotelik ale u nas stanęło na ultra lekkim avionaut pixel pro
 
reklama
Wyglada super ten cavoe. Akurat w sklepie w którym wybierałam swój nie mieli tego producenta, szkoda, wizualnie i cenowo całkiem nieźle się prezentują.
Też chciałam ten fotelik ale u nas stanęło na ultra lekkim avionaut pixel pro
A w kwestii wanienki jak się zapatrujesz? Ja mam ciągle dylemat i nie wiem jaką kupić. Marzy mi się składana żeby można było ją gdzieś chować 🤔 niestety w każdym sklepie w którym byłam są tylko zwykłe plastikowe na stelażach
 
Cześć dziewczyny. Jestem tu pierwszy raz. Termin mam na 25/03/2022. Jeśli powielam pytanie to przepraszam, ale jeśli któraś mogłaby się podzielić ze mną informacją czy szczepiłyście się na covid? Ja nie wiem kompletnie co robić 🙁
Witam! Widzę ze mamy taki sam termin porodu🙂 wiesz już może czy to chłopiec czy dziewczynka? U nas będzie dziewczynka🙂
 
Hejo
Ja też jestem po szczepieniu w przyszłym tygodniu mam druga dawkę:)
Z wyprawki mam tylko komplet do łóżeczka ale czas się już zacząć pakować z wszystkim.
Byłam dziś u gine i skróciła mi się szyjka :/ gine dała mi luteine dopochwowo, I magnez plus infekcja grzybiczą i na to też dała mi coś. Kazała mi za parę dni sprawdzić na patologi ciąży tą szyjkę... już tam dzwonilam i jutro po jutrze maja nie czynne... gine mówiła bym w poniedziałek lub piątek tam pojechać dała mi nawet skierowanie na szpital żeby jakby nie poradnia to przez oddział się tam stawić i że muszą wtedy mnie zbadać. Bo termin ogólnie na patologię mam za 2 tyg 22giego ale mówiła żeby trochę szybciej tam się pojawić.
Strasznie się boję :( ze zacznie mi się mega skracać i urodzę za wczas :( jestem w 23 tydz i 2gi dzień... chciałabym chociaz do 30stego wytrzymać...
Miała któraś z Was tak ?
Z dobrych informacji to że z małą jest wszystko okej waży 523gramy :) i nic się z nią nie dzieje złego.
Ta szyjkę mam na 2cm, gine mówiła że norma jest do 2.5, więc jest trochę poniżej normy i trzeba to kontrolować, mam leżeć, nie mogę dużo chodzić.
Boję się trochę :(
 
Hejo
Ja też jestem po szczepieniu w przyszłym tygodniu mam druga dawkę:)
Z wyprawki mam tylko komplet do łóżeczka ale czas się już zacząć pakować z wszystkim.
Byłam dziś u gine i skróciła mi się szyjka :/ gine dała mi luteine dopochwowo, I magnez plus infekcja grzybiczą i na to też dała mi coś. Kazała mi za parę dni sprawdzić na patologi ciąży tą szyjkę... już tam dzwonilam i jutro po jutrze maja nie czynne... gine mówiła bym w poniedziałek lub piątek tam pojechać dała mi nawet skierowanie na szpital żeby jakby nie poradnia to przez oddział się tam stawić i że muszą wtedy mnie zbadać. Bo termin ogólnie na patologię mam za 2 tyg 22giego ale mówiła żeby trochę szybciej tam się pojawić.
Strasznie się boję :( ze zacznie mi się mega skracać i urodzę za wczas :( jestem w 23 tydz i 2gi dzień... chciałabym chociaz do 30stego wytrzymać...
Miała któraś z Was tak ?
Z dobrych informacji to że z małą jest wszystko okej waży 523gramy :) i nic się z nią nie dzieje złego.
Ta szyjkę mam na 2cm, gine mówiła że norma jest do 2.5, więc jest trochę poniżej normy i trzeba to kontrolować, mam leżeć, nie mogę dużo chodzić.
Boję się trochę :(
Musisz teraz dużo leżec, faktycznie jak najmniej chodzic. Najlepiej tylko do toalety i koniec. Będzie dobrze 🙂 dużo moich koleżanek przez to przechodziło, wszystkie dały radę wyleżec. Możliwe że założą Ci pessar dla bezpieczeństwa, koleżanka miała od 17 tygodnia już a dziecko urodziła w 42 tygodniu ☺️
 
Musisz teraz dużo leżec, faktycznie jak najmniej chodzic. Najlepiej tylko do toalety i koniec. Będzie dobrze 🙂 dużo moich koleżanek przez to przechodziło, wszystkie dały radę wyleżec. Możliwe że założą Ci pessar dla bezpieczeństwa, koleżanka miała od 17 tygodnia już a dziecko urodziła w 42 tygodniu ☺️
Mam nadzieje że będzie dobrze, w piątek jadę na tą patologię na oddział żeby mnie zbadali tak jak mi ginekolożka kazała, zobaczymy co powiedzą pewnie to samo leżeć I nic więcej.
Właśnie nie wiem czy ja mogę mieć zakładany pessar. Narazie mam leki.
Profesor na patologi mówił mi że gdyby się akcja porodowa zaczynała sama przedwcześnie to nie mogę tego hamować. No i nie wiem.
Jestem już 23cim tygodniu. Nie chce stracić :(
Też bym nie chciała w tym roku jeszcze mieć porodu, cc. Chciałabym chociaz do stycznia wyleżeć 😀
 
MagdaHR, nie mam pojęcia jaka wanienke wybrać, może zdecyduje się na takie "wiaderko". Niestety oboje z mężem jesteśmy po złamaniu kręgosłupa i dźwiganie większych wanienek z wodą może być problemem chociaż te składane są bardzo ciekawe, znajomi taka mają( chyba stocke czy coś takiego), ale bardzo się wyginają podczas przenoszenia wanienki wypełnionej woda więc to raczej opcja dla zdrowych osob, no chyba ze na stelaż ale u nas stelaż też odpada i planujemy stawiać wanienke nz niskim stoliku. Tutaj pewnie będziemy testować wiele rozwiązań aż w coś wcelujemy.
Magda933, trzymam kciuki za szyjkę 😉 u mnie 3,14 (pomiar z pierwszego prenatalnego) i cały czas drze czy wytrzyma ale mam wrażenie że mój lekarz prowadzący jej dokładnie nie mierzy bo robi jedynie USG przez powłoki brzuszne a do pochwy nie zagląda
 
Mam nadzieje że będzie dobrze, w piątek jadę na tą patologię na oddział żeby mnie zbadali tak jak mi ginekolożka kazała, zobaczymy co powiedzą pewnie to samo leżeć I nic więcej.
Właśnie nie wiem czy ja mogę mieć zakładany pessar. Narazie mam leki.
Profesor na patologi mówił mi że gdyby się akcja porodowa zaczynała sama przedwcześnie to nie mogę tego hamować. No i nie wiem.
Jestem już 23cim tygodniu. Nie chce stracić :(
Też bym nie chciała w tym roku jeszcze mieć porodu, cc. Chciałabym chociaz do stycznia wyleżeć 😀
Jak najwięcej leż, jak najmniejszy ucisk na szyjkę bedzie. Na pewno uda się wyleżec ☺️ medycyna idzie do przodu, gdyby się nie daj coś złego wydarzyło to zawsze jest szansa nawet na tym etapie. My jesteśmy jak się nie mylę na równi czyli 23 tydzień mamy skończony a zaczęłyśmy 24 ☺️ do końca drugiego trymestru już nie daleko. Trzymam kciuki żeby było dobrze ❤️
 
MagdaHR, nie mam pojęcia jaka wanienke wybrać, może zdecyduje się na takie "wiaderko". Niestety oboje z mężem jesteśmy po złamaniu kręgosłupa i dźwiganie większych wanienek z wodą może być problemem chociaż te składane są bardzo ciekawe, znajomi taka mają( chyba stocke czy coś takiego), ale bardzo się wyginają podczas przenoszenia wanienki wypełnionej woda więc to raczej opcja dla zdrowych osob, no chyba ze na stelaż ale u nas stelaż też odpada i planujemy stawiać wanienke nz niskim stoliku. Tutaj pewnie będziemy testować wiele rozwiązań aż w coś wcelujemy.
Magda933, trzymam kciuki za szyjkę 😉 u mnie 3,14 (pomiar z pierwszego prenatalnego) i cały czas drze czy wytrzyma ale mam wrażenie że mój lekarz prowadzący jej dokładnie nie mierzy bo robi jedynie USG przez powłoki brzuszne a do pochwy nie zagląda
A my wanienkę odziedziczymy od innych hehe, ale tą taka prostą najzwyklejszą, myślimy że po prostu będziemy stawiać na stole ręczniku.
Oby oby, było dobrze. Gine mówiła że często się tak zdarza, ale że później pacjentki rodzą pp terminie hehe. Trzymam się tego że mala tam posiedzi do przyszłego roku chociaz. Mam nadzieje że nic się złego nie będzie działo.
Mam też kontrolować brzuszek żeby nie było twardy, na badaniu był lekko Ale mówiła że tak jeszcze może być. Ale jakby był bardzo twardy to mam do niej dzwonić. A jakby do tego bolał to od raz na krakow do szpitala. Ale nie czuje bólów ani nic jakiś skurczów więc mam nadzieję że chociaż to nie będzie mnie dodatkowo nękać.
Jak najwięcej leż, jak najmniejszy ucisk na szyjkę bedzie. Na pewno uda się wyleżec ☺️ medycyna idzie do przodu, gdyby się nie daj coś złego wydarzyło to zawsze jest szansa nawet na tym etapie. My jesteśmy jak się nie mylę na równi czyli 23 tydzień mamy skończony a zaczęłyśmy 24 ☺️ do końca drugiego trymestru już nie daleko. Trzymam kciuki żeby było dobrze ❤️
No muszę leżeć, dobija mnie jedynie fakt że mąz jeszcze o kuli chodzi bo ma nadwyrężenie sciegien kostki. No ale cóż, będzie musiał przy mnie kuśtykać.
No właśnie 23tydz i 2gi dzień to czyli zaczęłam 24? Nie wiem... Ja to z aplikacji te tygodnie wiem ale nigdy jakoś tak bardzo nie wnikałam w to czy się dany tydz skończył a zaczął następny. 🙈🙈🙈
 
reklama
Cześć Dziewczyny. Zaczynam rozmyślać nad zakupami... Jak u was z wyprawką? Czy warto inwestować w rozmiar 50? Poród będę miała przez cc więc pewnie kilka dni przed terminem....
Zalezy jaka waga ci się malucha szykuje, lekarz już pewnie widzi mniej więcej czy jest średniak czy duży ;) ja kupuję od 56 przy czym 56 to kilka sztuk tylko bo pierwszą córka przy masie 4220 założyła to 56 kilka razy
 
Do góry