reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

A myślicie już dziewczyny nad imionami dla dzieci? Ja wczoraj wróciłam z badań i fakt, że będzie to dziewczynka jednak nas zaskoczył mimo, że czułam, że będzie druga córka to gdzieś w podświadomości od dawna chciałam małego Stasia :D a tu córka. Mąż już wymyśla jakieś dziwne imiona, totalnie nie możemy się dogadać :D pierwsza jest Julka i drugie też bym chciała jakieś łatwe, bo ma koleżankę w przedszkolu Walerie...i jak widzę jak te dzieci się męczą żeby wymówić to imię to porażka :D
My mamy wybrane dla dwóch dziewczynek, chociaż na moje ulubione - Sara, mąż zaczął ostatnio kręcić nosem. On chce Różę. Tyle, ze ja chce imiona, które będą możliwie międzynarodowe - gdyby dzieci chciały kiedys wyemigrować :). A dla chłopca nie możemy nic wymyślić 🤷‍♀️ Pewnie na poważnie będziemy decydować jak już poznamy płeć, chyba dopiero na połówkowych…
 
reklama
Mówicie o imionach, to my dla dziewczynki już dawno mieliśmy wybrane, bo mężowi się Wiktoria podoba. Co do chłopca w pierwszej ciąży był problem, ale mąż wybrał 3 i miałam wybierać więc jest Leon. Teraz wstępnie okazuje się że chłopak ma być i najpierw chciałam Jana mąż w miarę był na tak, później jakoś w tv leciała siatkówka i Polska reprezentacja grała, na dodatek rozgrywający ma na imię Fabian i w żartach śmieje się do męża że to może Fabian no i Fabian został jeżeli miałby być chłopiec.
 
Ja zupełnie na odwrót , uwielbiam inne imiona bo są wyjątkowe 😊 był taki moment ze wszyscy nasi znajomi którzy mieli córki dali na imię Julia , mieszkaliśmy jeszcze wtedy w De, było ich 5 a mieliśmy ograniczone grono polskich znajomych. moja córka nigdy nie umiała wytłumaczyć o którą chodzi.
u nas juz przy 1 ciazy wybralismy imie dla chlopca Bartosz i dziewczynki Oliwia. A ze wpadl chlopak to jest Bartosz. Wiec jakby byla teraz dziewczynka to Oliwia zostaje a dla chlopaka - poki co na 90% chlopak - to bedzie Tymon 🤪
 
Mnie się zawsze imię Zuzanna podobalo, ale teraz to jedno z popularniejszych i nie wiem czy nie poszukać czegoś innego. W ogóle stwierdziłam że chciałabym chyba wybrać takie imię którego nie używa się ciągle w zdrobnieniu tylko w formie tej oficjalnej. Nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi. Np. ciągle Ania zamiast Anna albo Jadzia na Jadwiga
 
Mnie się zawsze imię Zuzanna podobalo, ale teraz to jedno z popularniejszych i nie wiem czy nie poszukać czegoś innego. W ogóle stwierdziłam że chciałabym chyba wybrać takie imię którego nie używa się ciągle w zdrobnieniu tylko w formie tej oficjalnej. Nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi. Np. ciągle Ania zamiast Anna albo Jadzia na Jadwiga
Dokładnie! To mój główny wymóg dotyczący imienia - jako Katarzyna mam problemy jak ludzie mają się zwracać do mnie w pracy - P. Kasiu jest infantylne, P. Katarzyno super poważne. Dlatego wpadają tylko imiona bez odmiany, jak przytoczone Sara i Róża :). Zdrobnić zawsze się da!
 
Mnie się zawsze imię Zuzanna podobalo, ale teraz to jedno z popularniejszych i nie wiem czy nie poszukać czegoś innego. W ogóle stwierdziłam że chciałabym chyba wybrać takie imię którego nie używa się ciągle w zdrobnieniu tylko w formie tej oficjalnej. Nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi. Np. ciągle Ania zamiast Anna albo Jadzia na Jadwiga
Ja jestem bardzo popularna Katarzyna to powiem wam, że tyle wersji zdrobnienia i przekręcenia mojego imienia jak mnie wołali i wołają nadal to ciężko zliczyć...każdy po swojemu Kasiula Kasieńka...:D a jak już brat za każdym razem do mnie Katarzyna mówił, nie inaczej to mając kilka lat od razu się czułam doroślej :D
 
Dokładnie! To mój główny wymóg dotyczący imienia - jako Katarzyna mam problemy jak ludzie mają się zwracać do mnie w pracy - P. Kasiu jest infantylne, P. Katarzyno super poważne. Dlatego wpadają tylko imiona bez odmiany, jak przytoczone Sara i Róża :). Zdrobnić zawsze się da!
Ja też Kaśka to wiem o co chodzi ale swego czasu i chyba nadal jest moda na Antonine...ale mając przed sobą 50 letnią kobietę jak się zwrócić? Pani Tosiu? Pani Antonino za każdym razem mówić to już tak mega mega poważnie :D
 
reklama
Do góry