reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja byłam 7+0 i kolejna wizyta 11+3 a prenatalne mam umówione na 12+4. Jeśli nic się nie dzieje to nie trzeba częściej 🙂 mnie się infekcją coś ostatnio przyplątała i trzyma i dlatego w środę wybieram się po jakieś leki.
Czasami strach, niepewność zmusza nas aby iść i zobaczyć czy wszystko jest dobrze. Jeśli ma to uspokoić mamę to czemu nie 😉
Ja tez jeszcze sie nie umowilam na prenatalne, jestesm umowiona prywatnie czy na NFZ? Jak na NFZ czy jest problem z terminami?
 
reklama
Dzisiaj myślę, że beta hcg już wyższa powinna być, bo to wynik z wczoraj, a USG było dzisiaj.
Nie zapisałam się na kolejną, bo ledwo powstrzymałam się od płaczu... Wyszłam. Lekarz powiedział, że za tydzień powtórzyć...
Ale wszędzie w necie czytam, że pęcherzyk powinien być widoczny od bety 1000 i już w 4-5 tygodniu. Może faktycznie sprzęt słaby, chociaż to Luxmed, więc teoretycznie powinien być dobry... Sama nie wiem...
hej, nie martw się! wiele razy dziewczyny pisały, że luxmed ma jednak słaby sprzęt ;) głowa do góry!
 
Właśnie, jak często chodzicie na wizyty? Z wiadomości można odnieść wrażenie, ze dość często :). Ja byłam na usg (7+1), a teraz dopiero mam przyjść na prenatalne (11-13t). To normalne? Czy lepiej śledzić częściej?
Ja byłam 5+5, następna wizyta 9+4 ;) Myślę, że jeśli nic się nie dzieje to nie ma potrzeby tak często chodzić na wizyty. Prenatalne będę miała 12+4, ale to w zupełnie innym miejscu niż prowadzę ciążę, więc tego nie zaliczam do normalnych wizyt. U swojej gin kolejną będę miała 13+5 ☺️ Też mam wrażenie, że wszyscy chodzą często tylko nie ja 😂
 
Dzisiaj myślę, że beta hcg już wyższa powinna być, bo to wynik z wczoraj, a USG było dzisiaj.
Nie zapisałam się na kolejną, bo ledwo powstrzymałam się od płaczu... Wyszłam. Lekarz powiedział, że za tydzień powtórzyć...
Ale wszędzie w necie czytam, że pęcherzyk powinien być widoczny od bety 1000 i już w 4-5 tygodniu. Może faktycznie sprzęt słaby, chociaż to Luxmed, więc teoretycznie powinien być dobry... Sama nie wiem...
luxmed ma baaaardzo slaby sprzet
nie polecam
w calym trojmiescie sa 2 usg ktore sa dobre ale trafic na niego graniczy z cudem
mi sie udalo tylko raz :)
jedyny plus sluxmedu ze daja skeirowania na wszystkie mozliwe badania bez problemu i dostep do lekarzy jest calkiem satysfakcjonujacy :) ja to sie przebadalam przed ciaza od stop do glow poprzez wszystkie mozliwe usg (brzucha, ginekologiczne i tarczycy) po tomografy i rezonanse ;)
 
Ja byłam 5+5, następna wizyta 9+4 ;) Myślę, że jeśli nic się nie dzieje to nie ma potrzeby tak często chodzić na wizyty. Prenatalne będę miała 12+4, ale to w zupełnie innym miejscu niż prowadzę ciążę, więc tego nie zaliczam do normalnych wizyt. U swojej gin kolejną będę miała 13+5 ☺️ Też mam wrażenie, że wszyscy chodzą często tylko nie ja 😂
A jak załatwiałaś prenatalne? Chętnie już bym się zapisała, żeby złapać termin (od 12+2 wyjeżdżam na miesiac do pracy za granice i tam już pewnie się nie zbadam), ale zupełnie nie wiem gdzie to załatwić ;)
 
reklama
Dziewczyny, jestem zielona w te tematy, myślałam, że gdy przyjdzie czas, to wszystko powie mi moja ginekolożka, ale widzę, że niektóre z was działają z wyprzedzeniem. Więc zapytam: gdy piszecie o prenatalnych, to macie na myśli usg w 11-13 tygodniu czy coś więcej? Wiem, że jest pappa i nifty, myślałam, że na to wszystko kieruje lekarz prowadzący ciążę, ale widzę, że piszecie, że na to umawiacie się gdzieś indziej i już w tej chwili. Mogłabym was prosić o jakieś wskazówki?
Od razu dodam, że dziś jestem 6+3, kolejną wizytę mam dopiero w połowie 9 tygodnia (samo usg), a w 10-11 mam się zgłosić na pełniejszą wizytę, w tym omówienie wyników badań.
 
Do góry