reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Chciałam się wstrzymać jeszcze z pójściem, ale jutro wyjeżdżam na działkę na 2 tygodnie :( Myślałam, że chociaż pęcherzyk zobaczę...

Słuchajcie a endometeium 11,1 na tym etapie to dobrze czy nie?
To może wyskocz gdzieś koło czwartku do miasta i ponów usg. Będziesz spokojniejsza.

Ja na endometrium się nie znam. W piątek miałam 19,2mm
 
reklama
Właśnie zaczynam 10 tydzień. Byłam na wizycie 20.07 kolejna wizyta u ginekolog 24.08 a prenatalne 17.08 do tego czasu chyba zwariuje. Zamówiłam wczoraj detektor tętna może niedługo będzie słychać i uda się odrobine uspokoić.
ja mam 9t0d :) juz slyszalam na detektorze serduszko :)
 
A jak załatwiałaś prenatalne? Chętnie już bym się zapisała, żeby złapać termin (od 12+2 wyjeżdżam na miesiac do pracy za granice i tam już pewnie się nie zbadam), ale zupełnie nie wiem gdzie to załatwić ;)
Na Śląsku mamy program unijny. Od ginekolog dostałam listę placówek, wybrałam tą która mi odpowiadała, zadzwoniłam i tyle ;) Jakby nie ten program, to w tym samym miejscu zrobiłabym płatne. Ja akurat będę robić w Gyncentrum bo póki co przyjmują z partnerem, a w razie czego można nagrać badanie na płytkę za dodatkową opłatą.
 
Właśnie zaczynam 10 tydzień. Byłam na wizycie 20.07 kolejna wizyta u ginekolog 24.08 a prenatalne 17.08 do tego czasu chyba zwariuje. Zamówiłam wczoraj detektor tętna może niedługo będzie słychać i uda się odrobine uspokoić.
O! Właśnie tak dziewczyny pisały o tych detektorach, że sama się zaczęłam zastanawiać nad złożeniem takiego zamówienia😊 Dasz linka?
 
Dziewczyny, jestem zielona w te tematy, myślałam, że gdy przyjdzie czas, to wszystko powie mi moja ginekolożka, ale widzę, że niektóre z was działają z wyprzedzeniem. Więc zapytam: gdy piszecie o prenatalnych, to macie na myśli usg w 11-13 tygodniu czy coś więcej? Wiem, że jest pappa i nifty, myślałam, że na to wszystko kieruje lekarz prowadzący ciążę, ale widzę, że piszecie, że na to umawiacie się gdzieś indziej i już w tej chwili. Mogłabym was prosić o jakieś wskazówki?
Od razu dodam, że dziś jestem 6+3, kolejną wizytę mam dopiero w połowie 9 tygodnia (samo usg), a w 10-11 mam się zgłosić na pełniejszą wizytę, w tym omówienie wyników badań.
Prenatalne to bardzo dokładne USG (ważne, żeby lekarz był na tej liście Link do: The Fetal Medicine Foundation) + pappa. NIFTY oczywiście też można zrobić, ale chyba większość z nas mówiąc o prenatalnych ma na myśli to pierwsze ;)
 
A dziewczyny wy planujecie wyjazdy za granice nie bedac zaszczepionym? Ja tez nie zdazylam sie zaszczepic, a teraz juz jak jestem w ciazy nie bede, ale boje sie gdzies wybierac samolotem zeby nie zlapac nic w podrozy.
Ja jestem zaszczepiona i planuje wyjazd:) Dziewczyny te co pisały o lotach samolotem z tego co pamiętam to też są. Będąc niezaszczepionym to chyba jest ciężko zaplanować wczasy za granicą, mam tu na myśli same ograniczenia.
 
reklama
Do góry