reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Ja w ogóle teraz na wizycie zapytam gina co najlepiej brać na takie bóle głowy...może on przepisze coś co nie będzie szkodziło szkrabowi, a będzie lepsze niż odliczanie czasu do wzięcia kolejnego apapu.
 
Ja tam nie lubię poradników, a dotyczących macierzyństwa... Każde dziecko jest inne, każda z nas jest inna- trzeba się siebie nauczyć. Ja też przy pierwszej ciąży czytałam.. Ale potem stwierdziłam,że to nie ma sensu.. Ze zamiast np się przespać, czytam kolejne strony, a mój syn i tak zrobi inaczej i nie znajdę tego nigdzie..:)
Ja jestem zdania, że warto jednak poszukać wiedzy jeszcze w czasie ciąży o takich podstawach jak pielęgnacja, karmienie piersią, o tym jak podnosić dziecko itp. Często młode mamy doznają szoku "bo on tylko wisi na piersi, nie da się odłożyć" a to jest zupełnie normalne i dobrze jest to wiedzieć i nastawić się na to psychicznie. Tylko do tego niekoniecznie potrzebne są typowe poradniki, jest masa dobrych blogów w internecie na każdy temat, prowadzonych przez specjalistów. Chyba, że chodziło Ci stricte o "instrukcje obsługi", one faktycznie nie mają sensu, bo każde dziecko ma inne potrzeby, ale warto wiedzieć jak stymulować rozwój i nie szkodzić.
 
Ja w ogóle teraz na wizycie zapytam gina co najlepiej brać na takie bóle głowy...może on przepisze coś co nie będzie szkodziło szkrabowi, a będzie lepsze niż odliczanie czasu do wzięcia kolejnego apapu.
A paracetamol Ci nie pomaga? Ja o dziwo po jednej tabl i drzemce poczułam ulgę , nie jest to całkowita ulgą ale i tak się cieszę
 
Dziewczyny, dziś wzięło mnie na kosmetyki i oczywiście okazało się, że krem, który stosowałam, w ciąży odpada. Pomijam już to, jak bardzo się wystraszyłam... Szukam czegoś bezpiecznego, zwykłego kremu nawilżającego (nie używam podkładów itd.) na dzień.
Może któraś z was mogłaby coś polecić? Albo odesłać do konkretnych produktów? Mam dość czytania kolejnych artykułów z listą składników niebezpiecznych, świra od tego dostaję.
 
Dziewczyny, dziś wzięło mnie na kosmetyki i oczywiście okazało się, że krem, który stosowałam, w ciąży odpada. Pomijam już to, jak bardzo się wystraszyłam... Szukam czegoś bezpiecznego, zwykłego kremu nawilżającego (nie używam podkładów itd.) na dzień.
Może któraś z was mogłaby coś polecić? Albo odesłać do konkretnych produktów? Mam dość czytania kolejnych artykułów z listą składników niebezpiecznych, świra od tego dostaję.
ja używam avene tolerance extreme. Cała ta seria tolerance od avene ma super składy :) ja akurat mam bardzo wrażliwa i alergiczna twarz i musiałam poszukać czegoś bardzo delikatnego.
 
Dzisiaj, od samego rana czuję się zwyczajnie. Nie mam brzucha i cyce bolą mnie tak lekko jak je tylko ścisnę. Chyba objawy ciąży mnie opuszczają 😒 a na wizytę jeszcze tak daleko...
...i nawet brzuch mnie dziś bolał tak lekko, rano i tylko raz...
 
Dziewczyny, dziś wzięło mnie na kosmetyki i oczywiście okazało się, że krem, który stosowałam, w ciąży odpada. Pomijam już to, jak bardzo się wystraszyłam... Szukam czegoś bezpiecznego, zwykłego kremu nawilżającego (nie używam podkładów itd.) na dzień.
Może któraś z was mogłaby coś polecić? Albo odesłać do konkretnych produktów? Mam dość czytania kolejnych artykułów z listą składników niebezpiecznych, świra od tego dostaję.
Na stronie apteki doz.pl da się przefiltrować kosmetyki wg kategorii „bezpieczne dla kobiet w ciąży”. Mam nadzieje, że stronie apteki można zaufać. Szukałam trochę za kremami na rozstępy i polecany jest Oillan Mama - można używać od 8 tc.
 
Używałam fajnego kremu na rozstępy, uważam, że bardzo dobrze nawilża skórę. Kupiłam w Rossmannie.

Jakie bierzecie witaminy?
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-07-24-22-04-17-884_pl.com.rossmann.centauros.jpg
    Screenshot_2021-07-24-22-04-17-884_pl.com.rossmann.centauros.jpg
    91,9 KB · Wyświetleń: 54
reklama
Dziewczyny, dziś wzięło mnie na kosmetyki i oczywiście okazało się, że krem, który stosowałam, w ciąży odpada. Pomijam już to, jak bardzo się wystraszyłam... Szukam czegoś bezpiecznego, zwykłego kremu nawilżającego (nie używam podkładów itd.) na dzień.
Może któraś z was mogłaby coś polecić? Albo odesłać do konkretnych produktów? Mam dość czytania kolejnych artykułów z listą składników niebezpiecznych, świra od tego dostaję.
Moze jakies naturalne olejki? U mnie sie sprawdza arganowy albo oliwa z oliwek.
 
Do góry