reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

ja na razie jestem na metforminie i cukry mam dobre ale juz mam skierowanie na krzywa do zrobienia po tym jak odstawie encorton i mete
ale diete trzymam od ok 2 lat dosyc scislla ze wzgledu na IO
ale wolalbym nie odstawiac metforminy :(
Ja też z io i cały czas na lekach do 12 tyg, a właśnie mi cukier skoczył, gdzie zawsze cukier miałam dobry 😪
 
reklama
co do diety to jeszcze chce pocieszyc ze nawet slodkie mozna jesc ale pod warunkiem ze odpowiednie :)
ja np duzo ciast pieke ale na mace pelnoziarnistej i na erytrolu a nie na cukrze
no i czekolada gorzka jak najbardziej dozwolona
ale wiadomo nie cala tabliczka czy pol blachy tylko po kawalku :)
 
z tego co pamietam to ketony wychodza jak za malo weglowodanow jest .. na wieczor ich nie unikaj
Ketony w moczu wychodzi, jak się jest na czczo. Wieczorem się dobrze nie zjadło i jest się głodnym. Organizm zeżera się od środka i od tego ketony :D Typowe jak się trzyma "post" żeby rano być na czczo do badań krwi i przy okazji rano robi się mocz - wtedy ketony zawsze wyjdą podwyższone :)
Aktualizacja
Jutrzejsze wizyty 😍
9:00 @Ania20719
9:40 @Iskra87 6+0tc
9:40 @babydust 8+3tc
10:00 @Smerfetka94 5+6tc
10:15 @Gość1995 6+0tc
11:00 @stillgrey213 6+5tc
16:00 @Weroniika_x 4+4 tc
16:15 @Lili 088 6+0tc
16-17:00 @developerka 5+6 tc

Wszystkie dobrze wpisałam?
Ale kumulacja!! 🥰 🥰 🥰 🥰
ja na razie jestem na metforminie i cukry mam dobre ale juz mam skierowanie na krzywa do zrobienia po tym jak odstawie encorton i mete
ale diete trzymam od ok 2 lat dosyc scislla ze wzgledu na IO
ale wolalbym nie odstawiac metforminy :(
Ja też IO i biorę metę. Na razie lekarz nic nie mówił o odstawianiu jeszcze. Co ciekawe na mecie glukozę na czczo miałam około 93-98, a w ciąży na mecie jak sobie zrobiłam jakoś w 4/5 tc to miałam 78 🤯
 
Ja też z io i cały czas na lekach do 12 tyg, a właśnie mi cukier skoczył, gdzie zawsze cukier miałam dobry 😪
czy ty z trojmiasta jestes ?
jakie masz leki ? bo ja wczesniej mialam glucophage 1500XR a teraz siofor 2x1500 jak diabetolog sie dowiedziala o ciazy to kazala zmniejszyc do 2x1000
 
czy ty z trojmiasta jestes ?
jakie masz leki ? bo ja wczesniej mialam glucophage 1500XR a teraz siofor 2x1500 jak diabetolog sie dowiedziala o ciazy to kazala zmniejszyc do 2x1000
Tak, trójmiasto:)
Ja miałam siofor najpierw 2x1000 od początku ciąży.
Teraz mam w dawce 1000.
A od 10 tyg 500 będzie do odstawienia w 12 tyg ciąży
 
🥰 🥰 🥰 🥰

Ja też IO i biorę metę. Na razie lekarz nic nie mówił o odstawianiu jeszcze. Co ciekawe na mecie glukozę na czczo miałam około 93-98, a w ciąży na mecie jak sobie zrobiłam jakoś w 4/5 tc to miałam 78 🤯
hehe ja podobnie
normalnie ok 86-90 a teraz we wczesnej ciazy jak zrobilam to bylo 73,6 :O
dlatego diabetolog zmniejszyla dawki i nie dala jeszcze obciazenia
bo z najmlodsza cirka obciazenie robilam juz w 8tc i wyszlo zle (ale u mnie zawsze zle wychdozi po 2 godz zarowno glukoza i insulina szaleje , na czczo wyniki zawsze mam w porzadku )
 
Ketony w moczu wychodzi, jak się jest na czczo. Wieczorem się dobrze nie zjadło i jest się głodnym. Organizm zeżera się od środka i od tego ketony :D Typowe jak się trzyma "post" żeby rano być na czczo do badań krwi i przy okazji rano robi się mocz - wtedy ketony zawsze wyjdą podwyższone :)

Ale kumulacja!! 🥰 🥰 🥰 🥰

Ja też IO i biorę metę. Na razie lekarz nic nie mówił o odstawianiu jeszcze. Co ciekawe na mecie glukozę na czczo miałam około 93-98, a w ciąży na mecie jak sobie zrobiłam jakoś w 4/5 tc to miałam 78 🤯
No właśnie to jest bardzo dziwne. Ja mam normalnie cukier na czczo dość wysoki, tak koło 94-5. W ciąży z synem spodziewałam się cukrzycy, a przy każdym pomiarze miałam grubo poniżej 90... Nie wiem nadal, skąd się to wzięło

Teraz jeszcze nie robiłam, ale też bardzo się obawiam cukrzycy😐
 
reklama
co do diety to jeszcze chce pocieszyc ze nawet slodkie mozna jesc ale pod warunkiem ze odpowiednie :)
ja np duzo ciast pieke ale na mace pelnoziarnistej i na erytrolu a nie na cukrze
no i czekolada gorzka jak najbardziej dozwolona
ale wiadomo nie cala tabliczka czy pol blachy tylko po kawalku :)
Taaak to prawda😀 Są też produkowane czekolady na ksylitolu albo ze stewią😊 W mojej kuchni posiadam takie zamienniki też 😊
 
Do góry