reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny czy Wy tez tak swirujece ? 🙈 praktycznie od owulacji bolą mnie piersi i w zasadzie to jedyny objaw który towarzyszy mi cały czas do dziś. Czasem pojawia się bardzo delikatne mdłości i uczucie jakby ciągnięcia w jajnikach no i zmęczenie. Ale gdzieś przeczytałam 🤦🏼‍♀️ Ze jak piersi bolą od początku i przestają bolec przed 12 tyg to zły znak… i od tego czasu jak nienormalna kilka razy dziennie sprawdzam czy aby na pewno bolą… raz bardziej raz mniej i wtedy kiedy czuje ze bolą mniej lub mam wrażenie ze prawie wcale to zaczynam panikować 🙈 no oszaleć można 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Mam dokładnie tak samo! Nawet siedząc w pracy sprawdzam 🤦. Zgadzam się w 100%-oszalec można
 
reklama

Załączniki

  • 20210721_192848.jpg
    20210721_192848.jpg
    86,1 KB · Wyświetleń: 50

Pisałaś, że jesteś w 7. tyg. ciąży, dobrze pamiętam? Patrząc na widełki wyników, Twój wynik jest w normie.
Wiem, że trudno zachować spokój, ale potrzeba Ci dużo, dużo spokoju i wyciszenia. Żadna z nas nie ma wpływu na to jak rozwijają się u nas ciąże (o ile celowo im nie szkodzimy...) więc po prostu trzeba zaufać naturze i poczekać na kolejne badanie usg. Trzymaj się dzielnie! :))

Z glukometru w ciąży nie korzystałam, ale kilka razy przy okazji wizyt rodzinnych sprawdzałam sobie poziom cukru. ;)

Ale fatalnie się dzisiaj czuję... Zawsze na wieczór mam najsilniejsze mdłości. :(
 
reklama
A chciałam podpytać co i jak. Jak się z tym żyje:( Zmartwiło mnie to. Mam w sierpniu do odbioru glukometr i chyba trochę mnie to przeraża 😱
Spokojnie, tylko początkowo to brzmi tak strasznie. Ja musiałam sprawdzać poziom glukozy na czczo + godzinę po 3 głównych posiłkach. Ściągnęłam sobie apke na tel i w nią wpisywałam wyniki. Jak miałam za wysoki to wpisywałam też co zjadłam żeby wiedzieć czego unikać. Raz w miesiącu miałam wizyty kontrolne u diabetologa. Często udaje się unormowac cukier samą dietą i ruchem. Niby jest lista składników dozwolonych i wykluczonych ale ja sama testowałam co mogę jeść a czego muszę unikać. U mnie na przykład do południa mogłam zjeść prawie wszystko i cukier mialam ok, jak chcialam zaszaleć to szłam później na dłuższy spacer(ruch obniża poziom glukozy). Za to wieczorem musiałam się bardzo pilnować bo wieczorny cukier i ten na czczo mi szalał. Mamaginekolog napisała kiedyś super artykuł o cukrzycy ciążowej z przykładowym jadłospisem. Poszukam go później i wstawię tu link.
W tej ciąży też będę na diecie, w piątek mam wizytę u diabetologa już umówioną.
 
Do góry