reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny a kiedy robocie badanie na toksoplazmozę i HIV ? To są chyba badania za które trzeba zapłacić?
Ja właśnie wczoraj robiłam :) jak chodzisz prywatnie do lekarza to będziesz musiała płacić.

Jakie witaminki bierzecie w ciąży? Jakieś suplementy? Sam kwas foliowy?

Jestem bardzo ciekawa :)

Ja biorę witaminy ciążowe, w których jest kwas foliowy + kwasy DHA
 
reklama
Wiolcia a jak to robisz ze chodzisz do partnerskich placówek? Bo ja jestem z dużego miasta gdzie jest kilka luxmedow wiec nie wiem czy tak wtedy można :/ a tez bym wolała! ;p
Ja niestety mieszkam poza miastem. Dzwonię do placówki medycznej, pytam się czy mogę do takiego i takiego ginekologa zapisać się z lux med i idę 😃 jak mają podpisana umowę to można.
 
Dziewczyny, przepraszam, że tak późno się odzywam. Nadrobię te 20 stron później, więc przepraszam, że się nie odniose do bieżących wpisów. Właśnie przeżyłam taki rollercoaster, że to się w głowie nie mieści.

Rano byłam na 10 na NFZ w Luxmed. Lekarz to burak, ale zleca wszystkie badania i w ogóle, więc go nie skreslalam.
Opierniczyl mnie, że ja śmiem gdzieś wyjeżdżać, jak powinnam na dupie siedzieć i uważać na siebie.
Nic mi nie powiedział w sumie, nie zlecił badań, nie założył karty ciąży, bo wg USG, które zrobił to 6+1 (a jestem 7+4 i 12 dni temu na USG było 5+6), nie ma serca, crl 0.54 i w ogóle. I nara.
Zobacz załącznik 1296493
Wiedziałam, że to oznacza tylko jedno. Każdy chyba wie co.

Na szybko znany lekarz, znalazłam lekarkę mnóstwo ekstra opinii, zwolnił się jej termin na 13:40, na zdjęciach sprzęt igła, centrum prenatalne igła i w ogóle. Poszłam. Miałam wywiad z położna, potem z lekarka, cudowna kobieta. Wszystko jej wyjaśniłam. Zrobiła mi USG.
Dziecko jest PÓŁTORA RAZA większe. Crl 1.21 cm. Serduszko pięknie pracuje. Powiedziała, że pęcherzyk żółtkowy mam przepiękny i z jej doświadczenia, jak jest taki pęcherzyk, to nic złego się nie dzieje. Wiek z pomiarów 7+3 idealny.
Zobacz załącznik 1296497
To było najlepiej wydane 200 zł. Opis z wizyty na dwie strony a4 dostałam i chyba z 8 zdjęć albo i więcej.

Zryczalam się u niej jak mi pokazała pulsujące serce na monitorze jak bóbr.

Przeszłam taki emocjonalny rollercoaster, że hej
Myślałam, że swoją traumę już jakoś przepracowałam i mam ją za sobą... Ale jak przeczytałam twoją historie to już wiem, że nie mam.
Naprawdę ciężki mi odpowiadać na to. Najpierw pomyślałam, że nie dam rady tego skomentować. Że inne kobiety cie pocieszą, a to ponad moje siły.
Ale jednak odpisuje bo w głowie mi się nie mieści ile ciąż jest przerywanych przez debili "lekarzy" ze starym sprzętem, wadą wzroku, niedouczenia i nie wiadomo czego jeszcze.
Wyobrażasz sobie, gdybyś nie poszła do innej lekarki to co? Posłał by cię na łyżeczkowanie? Dał tabletki na poronienie? Gotuje się aż we mnie🤯🤯🤯🤯🤯
 
Cześć Dziewczyny,
Podczytuję Was od jakiegoś czasu, dobrnęłam do ostatniej strony i ośmieliłam się zarejestrować i dołączyć do Was 🙂. U mnie dzis 5+1, termin z OM przypada 22 marca. Byłam na 1 wizycie w 4 tyg. żeby ustalić z gin. jak odstawiać bromergon. Widać było tyle tylko, że "coś tu się zaczyna dziać", ale tego się spodziewałam. Następna wizyta 30.07. nie mogę się doczekać ♥️ Staraliśmy się ponad rok i to pierwsza ciąża. Miło czytać Wasze historie i płynące wsparcie.
Pozdrawiam Was ciepło i za wszystkie trzymam ✊✊✊
 
Cześć Dziewczyny,
Podczytuję Was od jakiegoś czasu, dobrnęłam do ostatniej strony i ośmieliłam się zarejestrować i dołączyć do Was 🙂. U mnie dzis 5+1, termin z OM przypada 22 marca. Byłam na 1 wizycie w 4 tyg. żeby ustalić z gin. jak odstawiać bromergon. Widać było tyle tylko, że "coś tu się zaczyna dziać", ale tego się spodziewałam. Następna wizyta 30.07. nie mogę się doczekać ♥️ Staraliśmy się ponad rok i to pierwsza ciąża. Miło czytać Wasze historie i płynące wsparcie.
Pozdrawiam Was ciepło i za wszystkie trzymam ✊✊✊
Super ze dołączyłaś i gratuluje 😊 o której masz wizytę? Ja też idę 30 na 18.20 i już nie mogę się doczekać
 
Super ze dołączyłaś i gratuluje 😊 o której masz wizytę? Ja też idę 30 na 18.20 i już nie mogę się doczekać
Wizyta 17:15, zazdroszczę że niektóre z nas mogą iść z rana, a my będziemy chyba zagryzać zęby z nerwów do popołudnia 😁 Na razie jeszcze pracuje, myślę że ok połowy sierpnia pójdę na zwolnienie a wtedy już tylko poranne wizyty 😎
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
Podczytuję Was od jakiegoś czasu, dobrnęłam do ostatniej strony i ośmieliłam się zarejestrować i dołączyć do Was [emoji846]. U mnie dzis 5+1, termin z OM przypada 22 marca. Byłam na 1 wizycie w 4 tyg. żeby ustalić z gin. jak odstawiać bromergon. Widać było tyle tylko, że "coś tu się zaczyna dziać", ale tego się spodziewałam. Następna wizyta 30.07. nie mogę się doczekać [emoji3531] Staraliśmy się ponad rok i to pierwsza ciąża. Miło czytać Wasze historie i płynące wsparcie.
Pozdrawiam Was ciepło i za wszystkie trzymam [emoji110][emoji110][emoji110]
Witamy [emoji7] też mam wizytę 30.07. U mnie obecnie 5+3 więc podobnie idziemy;)
 
Do góry